Namų k/t:“Away we go“ (rež.: Sam Mendes, 2009m.)


Vienu sakiniu: švelnus parėjimas nuo plebėjiškai saulėtų vakarų prie šaltesnių su pledukais.

Apie: Keistuoliška (jis savaime keistas ir nelabai normalus, ji kiek nuovokesnė, bet nė už ką nesutinka tekėti, tai irgi kelia klausimą, ar ji gali būti normali (džiaukas), jie neturi „normalių“ namų, išvis, teturi vienas kitą (pfi) ir ne pirmo ( o maždaug antro) šviežumo pora pasišauna susirasti naujus namus ir naują miestą sau ir savo būsimam kūdikiui.

Intriga: Naujausias Sam Mendes darbas (nuoširdžiai tikiu, jog nėra nemačiusiųjų „American beauty“ ir vėliau sekusių „Road to perdition“, „Revoliutionary road“), bet šis filmas visai kitoks, jis „Comedy/Drama“ žanro (šaltinis: imdb.com).

Kodėl žiūrėti? Iš principo prisibijau komedijų, tai yra, jų vengiu, bet šįkart, pakerėta režisieriaus pavardės, nesusilaikiau, ir nenusivyliau. Tiesa, iš pradžių šiek tiek kausto įtarumas: ar tik neteks čia greit išjungti tai (turiu galvoje epizodą, kai jie pietauja su tėvais), bet ilgainiui pasirodo išganinga ironija, blaivaus proto šešėliai, kurie leidžia šiai porai daugiau ar mažiau adekvačiai reaguoti į kitas šeimas : motiną, besityčiojančią iš visų, o ypač iš savo vaikų, šiuolaikinį, sveiką gyvenimo būdą propaguojančią mamulę, kuri bijo vaikiškų vežimėlių, nes jie atitolina vaikus nuo jų tėvų, bet turi naujausio modelio automobilį. Kitaip tariant – paradoksai.

Sam Mendes kūryboje veikia tam tikras socialinis angažavimas, kuris, viena vertus, leidžia pasakyti daugiau, negu kad yra rodoma, bet, antra vertus, dažnai tokie ketinimai balansuoja tarp per įkyrios didaktikos, kuri ima darytis nebeskani. „Away we go“, retsykiais išpuola per tą ribą, bet netampa filmu vaikam apie vaikus, kas yra, žinoma, tik gerai.

Kodėl nežiūrėti? „Away we go“ iš tikrųjų yra miksas tiek skirtingų temų tiek iš dalies skirtingų tų temų interpretacijų, dėl to, sakykim, nukenčia pretenzijos laikyki konkrečiai šį filmą „aukštuoju kinu“. O ir pats žanras to neleistų.

Reziumė: Neblogas, bet bus geresnių.

Rekomendacijos po to : žiūrint „Away we go“, kilo įvairių kino asociacijų, tendencingiau ir rimčiau išpildančių konkrečias temas: „The Savages“ – kam patinka suterštos šeimos vertybės ir sarkazmas – kaip bendravimo forma,
„Into the wild“ – kelionės, muzika, vienatvė, „Juno“ – vaikai, humoras.

httpvhd://www.youtube.com/watch?v=4mpLvUY8TUE

Nori atsisiųsti šį filmą iš interneto? Skaityk čia…

fb-share-icon

2 komentarai apie “Namų k/t:“Away we go“ (rež.: Sam Mendes, 2009m.)

  1. Nesu tikras ar mane užkabintų filmo aprašymas vienu sakiniu „švelnus parėjimas nuo plebėjiškai saulėtų vakarų prie šaltesnių su pledukais” arba patikslinimas „Neblogas, bet bus geresnių”, bet davęs šansą vardui Sam Mandes jaučiuos pasielgęs teisingai.

    „Away we go” lengvai įsipaišytų į kelio filmų kategorija, o pagrindinė juostos linija – du 3 dešimtį perkopę, tačiau vis dar nesusitupėję būsimi tėveliai. Atradę, kad būsimą anūkę seneliai išmainė į poros metų gyvenimą Europoje, jie patraukia per draugus ir giminaičius visoje šalyje, ieškodami vietos, kur auginti vaikus. Kiekvienas toks apsilankymas, pažintis, jiems lyg atveria akis: darysit taip – bus taip, gyvensit kaip jie – bus šitaip. Belieka tik išmokt pamokas ir pasirinkt tai, kas atrodo teisinga tau pačiam, pasimokyti iš svetimų klaidų. Realiai puikus filmas, gal kiek mažiau komedija negu istorija iš gyvenimo ir kiek per daug viskas ramu, kad lauktum dar vieno puikaus sąmojo, tačiau jeigu pasiduodi filmo tempui ir atmosferai, kiekviena jo minutė tampa vis mielesne ir šiltesne.

  2. nezinau is kur toks reitingas.filmas-ziauriai nuobodus gvildenami tokie klausimai kurie mums tikrai niekada nekiltu ( tokios sapalionės gali kilti tik zmonėms su psihikos nukrypimais ar kuriems gyvenime nebera jokiu reikalu,pareigu tik uzsiimineti kaskokiu marazmu).mėgstu dramas,psihologinius,bet geresnis laisvalaikio praleidimas butu pagulėt ir paziurėt i lubas,nei ziurėt sita filma.pats turiu 2 vaikus niekada nekilo tokiu „haliucinaciju”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.