Namų k/t.: „Is Anybody There?“ (rež.: John Crowley, 2008m.)

Vienu sakiniu: Mirtis vaiko akimis.Seno ir jauno tandemas.

Apie: Edward’o tėvai namuose įkūrė senelių namus, kuriuose ne tik visi miršta, bet ir vyksta savotiškas „povandeninių“intrigų kupinas gyvenimas. Kol berniuko tėvai šokinėja aplink švelniai pamišusius senukus, mažasis klausosi slapta įrašytų paskutinių senukų apsidūsėjimų, domisi vaiduokliais, pomirtiniu gyvenimu. Atsiradus vyresniam draugui, jie bando vienas kitą pracheerinti, neleisti nusižudyti ir neužsimiršti pseudo anapusiniame gyvenime.

Kodėl žiūrėti? Mano ilgai lauktas ir pagaliau sulauktas “Is anybody there?” Trečiasis didžiajame ekrane šio neprasto režisieriaus darbas, kurį siunčiausi su didelėm viltim, kad bus bent jau neprastesnis už itin gerą „Boy A“.

J. Crowley nėra koks tai didis novatorius, jis nesiekia šokiruoti, neužpila įtampa. Bet lengvai ir šiltai, su nepaprastu jautrumu pasakodamas istoriją, paverčia ją atpažįstama… Ir net palieka vietos apmąstymams. Simpatija britui Caine‘ui, kurios motyvacija ir taip, manau, aiški („The Cider House Rules”, “The Quiet American”, “Sleuth”), kitaip tariant, du punktai, teikiantys vilčių.

 

fb-share-icon

2 komentarai apie “Namų k/t.: „Is Anybody There?“ (rež.: John Crowley, 2008m.)

  1. Pilnai sutinku, kad filmo varomoji jėga yra nuostabi M. Caine vaidyba. Filmas, mano nuomone, yra šiek tiek mažiau vykęs nei Boy A, bet kartu kyla klausimas, ar galima šiuos filmus lyginti dėl savo tempo ir pasakojimo kampo skirtumų. Is Anybody There gal kiek lėtokas, tačiau mielas ir jaukus filmas.

  2. man iš aprašo ir plakato darosi akivaizdu, kad filme daugiau Caine’o nei kitokio genialumo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.