Namų k/t.: „Shrink“(rež.: Jonas Pate, 2009m.)

Vienu sakiniu: užprogramuota būti geru.

Apie: būna pasitaiko, jog ir psichologai turi savo didelių problemų, tokių didelių, kad neina nei sau, nei kitiems pasakyti „viskas bus gerai“. Taip nutiko Henry Carter (Kevin Spacey) –sveikai ekcentriškam įžymybių psichiatrui, kuris, priešingai negu jo, taip pat ekcentriški, pacientai, nesistengia nieko pakeisti ir leidžia sau lengvai kristi. Būdai, kuriais gydė kitus, jam dabar pasirodo visiškai neveiksmingi, kai taikomi jam pačiam.

Kodėl žiūrėti? Labai nesmagu taip pradėti sakinį, tačiau, visi žinome, kokie amerikiečiai yra teisuoliški bei dramatiškai didaktiški. Tai va šito čia nėra. Nėra susikoncentruojama į tai, kad gydytojas rūko žolę bei kitaip svaiginasi. Ir tai, kad jis leidžia laiką su savo dileriu ( Jesus – vaid.: Jesse Plemons), čia neatrodo taip pigiai, kaip galėtų, vien dėl meistriškos vaidybos. Vieni charakteriai yra daugiau antiherojai ( pacientai : Holden (vaid.: Robin Williams) – nesąmoningai prašo leidimo išduoti žmoną; Patrick (vaid.: Dallas Roberts) šiaip jau tipinis asshole, bijantis tik dėl savo likimo bei dar dėl švaros), kiti paprastesni ( rašytojūkštis (Mark Webber), bandantis išgarsėti, miela, ateit, visai netyli sekretorė (Pell James), tačiau visi yra žmogiški. Kertinė gija – tai Jemma‘s (Keke Palmer) istorija, kuri tarsi apjungia visus (primena A. G. Iñárritu filmų pagrindinį motyvą) ir leidžia suprasti, kad, na taip, skauda ir tai nepraeis, ir taip, kenčia taip pat tiek jaunas, tiek senas…bet.

Kodėl nežiūrėti? Jei netenkina „tarpiniai“ variantai, nes „Shrink“ yra variantas tarp saldaus ir labai ne. Tam tikra idėjų seka, minčių, atseit, niūrumas, antiidealiųjų žmogiškas sarkazmas tikrai ne visiem.

Reziumė: „Shrink“ – su savo puikiai vaidinančiais aktoriais (iš kurių žinomi 2) – tai gerai režisieriaus (išvis nežinomo t.y. Jonas Pate) suprojektuota drama, kurioje yra pakankamai visų gerai juostai būtinų ingredientų.

Trailer’is:
httpv://www.youtube.com/watch?v=jf_8g2lDbzg

Nori atsisiųsti šį filmą iš interneto? Skaityk čia…

fb-share-icon

6 komentarai apie “Namų k/t.: „Shrink“(rež.: Jonas Pate, 2009m.)

  1. Tikrai vertas demesio, puiki kaip visada K. Spacey vaidyba, idomus scenarijus. Nors istoriju susiejimai jau darosi cliche, J. Pate siulomas istorijas idomu ziureti

  2. Tikrai neblogas filmas, palikes ispudi ir po to, kai baigesi. [SPOILER!] Vienintelis uzkliuves dalykas – neisvengta saldaus happy endo. Pavyzdziui, herojaus, ivardinto kaip asshole stebuklingas atsivertimas i gerasirdi per viena nakti ir pan. Bet visumoj, gerai :)

  3. Nenusvyliau nė vienu filmu, kuriame vaidino Kevin Spacey. Jis kažkaip tuos sugeba amerikonus sueuropietinti.

  4. Nežinau, manau vidutiniškas. vaidyba ok, bet pirma valanda nuobodybė. ir tas filmavimas pro pažastį čia skaitos labai krūta?
    tema – nuvalkiota jau ir nieko naujo nepasakė, jokio nustebinusio priėjimo. Beje, garso takelis tai stiprus.

  5. Gan žiūrimas, nors vietomis perdėm klišinis ir migdantis, bet visumoj – žiūrimas. Maloniai nustebino fone skambantis Sufjan Stevens. 6.5/10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.