Namų k/t: Плюс один / Plius vienas (Rež. Оксана Бычкова)

Filmas buvo rodytas Skalvijoje, 2008 m. spalio pabaigoje vykusiose Naujojo Rusijos kino dienose. G-taške apie tai buvo užsiminta, bet jei kas dar nematėte (ar jau primiršote) – mano rekomendacija.

Vienu sakiniu: naujas ukrainietės Oksanos Byčkovos kūrinys – 2008 metais išleistas romantiškas/linksmas/smagus/kiek naivus/mielas/nemoralizuojantis/kūrybingas filmas apie išankstines nuostatas, žmones užsispyrėlius, tarnautojus, kvailiotojus ir šiaip, daugmaž tokius kaip mes.

Apie: savo idėja filmas iš tiesų yra paprastas. Jis apie moterį. Ir, aišku, vyrą. O paskui apie kūrybingus žmones, apie aplinką, kuri išlaisvina tam tikras mūsų emocijas, kuri paskatina elgtis taip, kaip nesame pratę. Trumpai tariant, filmas yra apie tai, kaip vienas, sakykime, „tarnybinis“, susitikimas šauniai (teigiamai, įkvėpiančiai) paveikė du žmones. Veiksmas vyksta Maskvoje – moderniame didmiestyje su pradomis, valkatomis, rusų damomis, girtuokliais ir menininkais. Pati veiksmo vieta lyg ir nėra reikšminga – režisierė, manau, labiausiai norėjo atskleisti Aha, dar šis filmas apie minkštažmogius – sutvėrimus, kurie gelbsti vyrams bendraujant su moterimis. Ir, greičiausiai, atvirkščiai.

Filmas turi kelis trūkumus, iš kurių man ryškiausias vyriškojo pagrindinio herojaus vaidmens neaiškumas. Vyrų (ne)džiaugsmui čia jų kolega lieka atvažiavau-pamačiau-pamaišiau samčiu košę – išvažiavau. Menininkai taip daro? Moterų sabotažas prieš vyrus? Nežinau, bet nelabai patiko.

Kodėl žiūrėti? Todėl, kad:
1.Pirmasis (ilgo metražo) Byčkovos filmas (Piter FM) buvo irgi geras.
2.Šis yra (toks pat) meniškas, stilingas, kartu ir paprastas – jokių “užlankstymų”.
3.Filmas ne per skystas, t.y. nepersūdyta su meilės aštuonkampiais, ašaromis ir seilėmis (nors vietomis nedaug trūksta).
4.Kartais norisi pažiūrėti kažką romantiško, bet ne Titaniką, kažką juokingo, bet nebe Likimo ironiją, kažką tokio… Žodžiu tinka, kai nežinai, ko nori.

P.S. Spustelėję ant žemiau esančios nuorodos į 7 meno dienų internetinį puslapį galite perskaityti interviu, kuriame kino autorė paaiškina daugelį šio filmo atsiradimo ir buvimo tokio, koks yra priežasčių.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=n0iKBlNnq5U&NR=1

Nuorodos:
http://www.plusodinfilm.ru
http://www.imdb.com/title/tt1224449/
http://www.culture.lt/7md/?leid_id=819&kas=straipsnis&st_id=8787

Nori atsisiųsti šį filmą iš interneto? Skaityk čia…

fb-share-icon

4 komentarai apie “Namų k/t: Плюс один / Plius vienas (Rež. Оксана Бычкова)

  1. Moterų sabotažas prieš vyrus? Juokinga.
    O rimtai, tai aš nežinodamas kas kūrė filmus, lengvai nustatau kokia riežisieriaus lytis. Tiesiog vyrai varo savo, moterys savo.

  2. Na taip, sabotazas gal ir ne pats tinkamiausias zodis:) Bet, kad vyrai varo savo, o moterys – savo, tas tiesa. Kita vertus, normalu, kad kalbi/rasai/dainuoji/kuri filmus/etc. is savo varpines, t.y. apie tai, ka geriausiai supranti. Gal taip ir geriausia.

  3. aš nieko panašaus į sabotažą ar vyrų giminės kritiką neįžiūrėjau. atvirkščiai – supratau kaip lengvą ironiją moteriškų prietarų moralės ir savigarbos klausimais. o ką vyras – jei jam sako kad įvyko klaida, taip neturėjo būti ir pan… turėtų imt įtikinėti, maldauti ant kelių parklupęs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.