Namų k/t: Small Town Murder Songs (Rež. Ed Gass-Donnelly) [2010]


Vienu sakiniu: Mažo miestelio žmogžudystės ir atpirkimo istorija skambanti kaip viena iš Bethoveno simfonijų.

Pamenu, kad kai „Kino pavasario” metu žiūrėjau Paolo Sorrentino „The Consequences of Love”, dar pirmą minutę, vienišam herojui kylant eskalatoriumi muzikiniame fone, pasisukau į kolegą ir išlemenau tikėjimą, kad bus geras filmas. Panašus gerumo jausmas apėme ir pirmomis „Il Divo” minutėmis ir vėl tai buvo susiję su muzikaliu pirmųjų kadrų pristatymu.

Minėtas efektas aplanko ir pirmomis „Small Town Murder Songs” minutėmis, kai nusikaltimo vieta parodoma panašiau ne į CSI kriminalistų stilių, bet į prieš kelis metus geriausia išrinkta Philips reklamą. Tarp Ed Gass-Donnelly įtakų minimi ir broliai Coen’ai, ir dar keli žymūs vardai, bet žiūrėjimo malonumo tai negadina. Režisierius į kompaktišką 75 minučių formatą perkelia istoriją, kurios paviršiuje – mažame miestelyje įvykusi žmogžudystė ir vietinio policininko bandymas ją išsiaiškinti. Formos prasme visa tai įvelkama į skoningą mini klipų formatą su tragiškai ir epiškai skambančia grupės „Bruce Peninsula” muzika. Nereikia įsivaizduoti, kad filmas tai daugybė mini epizodų, kuriuose muzika vaidina pagrindinį vaidmenį, bet faktas, jog tie stilingi muzikiniai, sulėtinti intarpai yra išskirtinis filmo veidas. Žvelgiant į istoriją giliau, ji yra ir apie praeityje suklydusį žmogų, kuris dėl savo poelgio prarado tai, kas jam brangiausia ir bando tai atgauti, o tuo pačiu ir pasitaisyti. Tik akivaizdu, kad tie poelgiai sunkiai išsitrina iš žmonių atminties, kaip ir tie stilingi kadrai dėl kurių taip labai norisi rekomenduoti užmesti akį į „Small Town Murder Songs”.

httpvh://youtu.be/VB22oo_f8g0?hd=1

fb-share-icon

3 komentarai apie “Namų k/t: Small Town Murder Songs (Rež. Ed Gass-Donnelly) [2010]

  1. Labai išsiskiria šio filmo pristatymo kokybė. Bravo.

  2. Tikrai muzikalus filmas. Reikės patikrinti, ar be slogios istorijos „Bruce Peninsula” skamba taip pat už širdies griebiančiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.