Naujas „Rasabasa” EP – numeris vienas

Masinei krepšinio psichozei užvaldžius Lietuvą, įprastas gyvenimo ritmas tarsi sustoja: kažkur trumpam paskęsta politinės aktualijos, televiziją užvaldo krepšininkų veidai ir vardai, gatvėse vos ne kas dieną žygiuoja krepšinio sirgalių būriai. Ir visgi vienai grupei žmonių galvoje vietos krepšiniui nėra – ten muzika.

Dar pavasarį grupė „Rasabasa” užsiminė apie naująjį EP, tačiau tik dabar jie prabilo ir apie jo išleidimą. „Šis bus pirmasis iš EP serijos“ – keliems klausimams stabtelėjusi grupės vokalistė Rasa Bubulytė komentuoja netradicinį EP pavadinimą – „1“. „Čia pirmas mūsų EP, kurį grupė įrašė, kai visi jos nariai gyveno vienoje šalyje, Lietuvoje – neskaičiuodami naktų, praleistų įrašų studijoje, ir niekur neskubėdami”. Rasa prasitarė, kad EP sudaro dar niekur neįrašytos, bet kelis kartus koncertuose skambėjusios dainos, taip pat ir visai klausytojams negirdėtas kūrinys „No matter“. „Mums albumo formatas neaktualus, nes norime greičiau dalintis dainomis ir nelaukti, kol susikaups dešimt dainų ir tik tada įrašyti albumą. O keturios/penkios dainos juk nėra daug. Tu tiesiog jas įrašai, išleidi ir judi toliau“ – apie EP formato privalumus kalbėjo grupės gitaristas ir prodiuseris Snorre Bergerud, kuris dabar turbūt daugiausia laiko praleidžia vasaros pradžioje pilnai įrengtoje studijoje, kurioje „Rasabasa“ ne tik repetuoja – čia buvo įrašytas naujasis EP.

Klausiau Rasos, kuo naujos dainos skirsis nuo pasirodžiusių pirmajame albume (pirmasis jų albumas buvo išleistas 2010 metų rugsėjį). „Mums dainos iš pirmojo albumo jau atrodo „senos“ – jos sukurtos prieš trejus metus. Skirtumas tas, jog iš pradžių dainos buvo įrašomos, o tik vėliau atliekamos koncertuose. O dabar mes pirmą kartą dirbame kaip grupė: pirmiausia jas „išbandome“ koncertuose ir kai esam jomis patenkinti, įrašome. Taip pat skiriasi ir dainų nuotaika. Pirmojo albumo dainų spalva ir žodžiai išreiškė tuometinę mano būseną, palikus Lietuvą. Aš dažnai prašau muzikantų įvardinti dainos nuotaiką, kad būtų lengviau rašyti žodžius. Keista, jog jie visai negalvoja apie tai. Aš net nesu tikra, kad jie tiksliai žino visų dainų žodžius. Muzika, garsas jiems yra dievas. Ir viskas.“

Rugsėjo 9 d. prasidėjo Norvegijos ambasados iniciatyva antrą kartą organizuojamas renginys „Norvegijos dienos Lietuvoje“, kuriame dalyvauja ir „Rasabasa“. Rugsėjo 17 d. muzikos mylėtojai bus kviečiami į „Norvegišką naktį“, kuri vyks „LOFTE“. Po tiesioginės krepšinio transliacijos prasidės nemokamas koncertas, kuriame lietuviškai norvegiška grupė „Rasabasa“ ir pristatys naująjį EP. Po jų scenoje pasirodys kylanti Norvegijos muzikos žvaigždė Lucy Swann, bei DJ Olle Abstract.

nuotraukos autorė –  Vita Lažinskaitė

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.