Naujosios dramos akcija ’11”. Tikrovės tyrimo teatras

Tryliktą kartą rengiamoje „Naujosios dramos akcijoje“ – tikros istorijos, atkeliavusios iš skirtingų pasaulio vietų – Rusijos, Lenkijos, Belgijos, Prancūzijos, Suomijos ir Lietuvos. Tai – pasakojimas apie kasdienybe tapusį karą ir laiškai apie optimizmą, sujungę skirtingų šalių menininkus ir politikus. Tai – „maži pasakojimai“ apie vieno žmogaus atminties ryšį su šalies istorija bei skausmingas tėvų ir vaikų akistatas. Tai – istorijos apie tikėjimo dilemą, apvertusią žmonių gyvenimus, ir vienoje iš Europos sostinių mūsų teatro menininkų gyvai kuriamą savo kultūros „vyšnių sodą“. Tai – atviras ir prieštaringas tikrovės tyrimo teatras.

NAUJOSIOS DRAMOS AKCIJOS’11 PROGRAMA

SounDrama (Rusija)
Jurij Klavdijev
AŠ, KULKOSVAIDINNKAS
Režisierius – Vladimir Pankov
Balandžio 28 d. 19 val. Menų spaustuvė

Jaunojo rusų teatro lyderio ir jo vadovaujamos grupės spektaklis apie šiuolaikinį karą. Tai – bandymas su naujos teatro kalbos pagalba tyrinėti paprasto jaunuolio – paprasto kulkosvaidininko – atsidūrusio karo pragare, jausmus. Čia nebūna laimėjusiųjų – tik pralaimėjusieji. Politikai švenčia pergales, o moterys aprauda žuvusius vyrus ir sūnus. Spektaklyje persipina įvairios epochos ir vaizduojami įvairūs karai.

Campo (Belgija)
OPTIMIZMO ANTOLOGIJA
www.anthologyofoptimism.com
Autoriai ir atlikėjai – Pieter De Buysser ir Jacob Wren
Gegužės 3 d. 18 val. Nacionalinis dramos teatras, Mažoji salė

Unikalus belgų rašytojo ir kanadiečių teatro menininko spektaklis – meninė akciją, sukurtas iš įvairių pasaulio menininkų, politikų, verslininkų atsakymų į jiems laišku išsiųstą klausimą, ką galėtų reikšti optimizmas XXI amžiuje. Spektaklis tapo vienu iš programos „Lincas – Euopos kultūros sostinė 2009“ įvykių.

Teatr Studio (Lenkija)
MAŽAS PASAKOJIMAS
Autorius ir atlikėjas – Wojtek Ziemilski
Gegužės 4 d. 18 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Mažoji salė
Partneris – Lenkijos institutas Vilniuje

Naujosios kartos lenkų teatro kūrėjo, vadinamo „kylančia lenkų kultūros žvaigžde“, spektaklis-paskaita. Čia persipina asmeninės refleksijos, istoriniai faktai, šiuolaikinė choreografija, didieji ir mažieji XX a. pabaigos istorijos ir kultūros pasakojimai. Spektaklis šįmet buvo įtrauktas į specialią lenkų teatro programą „Auksinės kaukės“ festivalyje Maskvoje.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Joël Pommerat
ŠITAS VAIKAS
Pjesės skaitymas
Dalyvauja LMTA I kino aktorių kurso studentai (vadovas Jonas Vaitkus) ir aktoriai Adrija Čepaitė, Dainius Gavenonis, Viktorija Kuodytė
Darbo vadovė – aktorė Viktorija Kuodytė
Gegužės 6 d. 18 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Studija

Šioje pjesėje, sukurtoje remiantis tikrais Normandijos priemiesčių nepasiturinčių gyventojų pasakojimais, iš skirtingų perspektyvų vaizduojami sudėtingi tėvų ir vaikų santykiai. Kiekviena pjesės scena yra skausminga tėvo arba motinos ir vaiko akistata, atskleidžianti neapykantą, gėdą, baimę ir švelnumo, meilės ilgesį. Pjesė pelnė Prancūzijos teatro kritikų asociacijos apdovanojimą kaip geriausias 2006-ųjų metų dramos kūrinys ir buvo pastatyta daugelyje šalių. Šiuo skaitymu Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristato būsimą naujojo sezono premjerą.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Juha Jokela
FUNDAMENTALISTAI
Pjesės skaitymas
Režisierius – Jonas Vaitkus
Dalyvauja aktoriai Rasa Samuolytė, Povilas Budrys, Neringa Bulotaitė, Remigijus Bučius
Gegužės 7 d. 18 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Studija

Vieno įdomiausių šiuolaikinių suomių dramaturgų pjesėje kontroversiškai analizuojama religijos įtaka šiuolaikinių žmonių gyvenimams. Pjesė sulaukė didelio populiarumo Suomijoje ir 2008 metais pelnė geriausios Šiaurės šalių metų pjesės apdovanojimą. Žiuri komisijos sprendime teigiama, kad „pjesės tekstas giliai paliečia fundamentalius žmonijos klausimus“. Šiuo skaitymu Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristato būsimą naujojo sezono premjerą.

Anton Čechov/Kristian Smeds
VYŠNIŲ SODAS
Spektaklio tiesioginė transliacija iš Wienner Festwochen festivalio
Gegužės 28 d. 20.30 Gedimino pr. prieš Nacionalinį dramos teatrą

2009-2010 metais Vilniaus priemiesčio sode kurta suomių režisieriaus Kristiano Smedso ir Lietuvos teatro menininkų improvizacija pagal Čechovo „Vyšnių sodą“ naujai atgims Vienos priemiestyje, emigrantų rajone, vieno didžiausių Europos teatro festivalių programoje. Šis „Vyšnių sodas“ yra tęstinis kūrybinis procesas, kuriame, pasitelkus meno ir gyvenimo sintezę, ieškoma atsakymų į klausimus apie kūrybos prasmę, apie atminties vertę ir vertybių kaitą šiandieniniame pasaulyje.

Bilietus platina TIKETA www.tiketa.lt

Remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Naujosios dramos akcija yra nuo 1999 m. rengiamas tarptautinis festivalis, skirtas pristatyti įdomiausius šiuolaikinės dramaturgijos ir teatro reiškinius bei skatinti naujų pjesių statymą Lietuvos teatruose. NDA per dešimt metų pristatė naujas pjeses ir spektaklius iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Norvegijos, Suomijos, Olandijos, Belgijos, Rusijos, Vengrijos, Lenkijos, Latvijos. NDA renginiuse viešėjo tarptautinį pripažinimą pelnę pasaulio teatro menininkai. NDA inicijavo ir prodiusavo naujus spektaklius pagal šiuolaikinių Europos autorių pjeses, kurias pastatė lietuvių režisieriai Jonas Vaitkus, Jonas Jurašas, Gintaras Varnas, Cezaris Graužinis, Agnius Jankevičius ir kt. NDA rengiamos kūrybinių dirbtuvių programos, kuriose, bendradarbiaujant užsienio ir lietuvių teatro menininkais, ieškoma naujų teatro kūrimo būdų ir keliami aktualūs visuomeniniai klausimai.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.