Nik Bärtsch’s RONIN – HOLON [2008, ECM].

Šiemet akivaizdžiai per retai mirtinai užsikabinęs už naujų albumų (paskutinis įrašas buvo birželio mėnesį), vargiai pateiksiu savo metų geriausius, tad iki tol, kol gruodžio 31 dieną Vilniaus mieste dangun bus paleisti keli milijonai (ne grynais), bandysiu reabilituotis keliais fonotekon nukritusiais grynuoliais.

Apie Nik Bärtsch’s RONIN sužinojau kai 2007 metais jie hipnotizavo Vilnius Jazz publiką. Kas pasikeitė nuo tada? Niekas. Ačiū Dievui.

Tai į naudą ir tiem, kuriuos vien tik pavadinimas RONIN įvaro į hipnotizuojančio tranzo būsena ir tiems, kurie teigia, jog tai virimas savo sultyse. 2008 metų muzikinei instaliacijai minimal jazz, fusion ir, kaip savo stilių įvardina pats Nik Bärtsch, zen-funk atstovai siūlo įrašą, kurio dėka erdvė aplink klausytoją apsigaubia skaidrių, šaltų ir kartais grėsmingų garsų bei hipnotizuojančių ritmų sluoksniais.

Ir ne tiek svarbu, kiek klausant (pageidautina per geras ausines) galvoje suksis minimalinzmo tėvų vardai ir pavardės, kiek tai ar įsivyniosit į šį šveicariškai tikslų, lyg elektronikai būdingą, bet realiai beveik vien akustiniais instrumentais (pianinas, b. klarnetas, alt. saksofonas, bosas, mušamieji, perkusija) atliktą šamanišką garsų „loop’inimą”.

„Koncertų salę aš palieku kaskart, kai pajaučiu, kad koja pradedu trepsėti ritmą” – tik pusiau ironiškai kartą pasakę Mortonas Feldmanas. Klausymasis susikoncentravus ir ritmingas šokis yra kardinaliai skirtingi dalykai. Bet man muzika yra emocijos menas, todėl artimas šokiui ir kovos menams.
– Nik Bärtsch

Pasiruošę? www.myspace.com/nikbaertschsronin

fb-share-icon

20 komentarų apie “Nik Bärtsch’s RONIN – HOLON [2008, ECM].

 1. O taippppp… vien pamačius pavadinimą šiurpas perėjo. Kaip tik klausau visus Nicko darbus. Fenomenalu:) nors STOA labiau sužavėjo.

  O kur įsijai šį albumą?

 2. Labai geras! – pirmą kartą išgirdau jį Kaunas JAZZ (2005 ar 2006)! Turiu albumą Nik Bärtsch’s Mobile Aer ir asmeninę jo vizitinę :) Diską atsiuntė iš Šveicarijos – http://www.nikbaertsch.com

 3. sitas projektas man pats geriausia EVER. tik problema ta kad neturiu pnigi bet labai noriu tureti senesniu Don li albumu, gal kas galetumete pasishariniti as buviau labai dekingas. Holon ir Stoa turiu. Please Lzrd, martynai gal tu galetum Nik Bärtsch’s Mobile Aer pasharinit :)))

  please.

 4. Dėl kauno ir man staigmena buvo :/ „Vienybės aikštėje lauko scenoje: RONIN QUARTET (Šveicarija)” lyg ir šmirinėjau tais metais kauno jazz lauke, bet matyt ne tą dieną:(

 5. Jo – grojo lauko scenoj (Nepriklausomybės Aikštėj ar kaip ten ji vadinasi). Bet rimtoji dalis buvo jam session, kai jų grupė grojo kaip ritmas, patikėkit manim… – tas vakaras buvo YPATINGAS!!!

 6. Norėčiau daugiau priasiminimų iš Martyno, bet bijau, kad išvis susinervinsiu… :( Niekaip nesuvokiu, kaip tokią muziką i nemokamą koncertą aikštėje kišti. kaip jie ten žiūrėjosi? ir jammsesionas su ronin sunkiai suvokiamas. brr

 7. jamm session – rimtoji dalis…
  Martynai ar ka nors apie dziaza sharini? :)

 8. as Martyno klausiau ar jis „sharina” :)
  beje mintis apie akustiniais instrumentais atlikta loop’inima irgi buvo nieko… :)

 9. taip, sis terminas vartojamas skaitmeninio formato muzikoje

 10. o aš šį terminą pavartojau norėdamas pasakyti, kad tas pats garsas nuolat kartojamas gyvai. gali wiki padaryt pataisą, kad nuo 2008 metų mano dėka jis naudotinas ir akustiniais instrumentais atliekamoje muzikoje.

 11. as suprantu ka ir kuo norejai pasakyti, tik abejoju ar tu bent norejai suprasti ka as sakau

 12. tai jeigu supranti, ką noriu pasakyti, reiškia, jog mano naudojami terminai tinkami naudoti tame kontekste. bet ne, reikia pademonstruoti savo protą.

 13. pats isivelei i sita bereikalinga diskusija, nesuprantu kuo tu skundiesi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.