[nostalgija]: ERASURE „Wild!” [mute, 1989]

Nors fanai sako, kad šis „Erasure” albumas ne pats geriausias, bet man jis – tikra nostalgija. Visų pirma, dėl to, kad daugumą albumo dainų transliavo dar tada „nepriklausoma“ radijo stotis M-1 (buvo gūdūs 1989-ieji), antra, supratęs, kad be metalo yra ir kitokios muzikos, po pamokų sukdavau šį albumą per savo kasetinį „Panasonic”.

Albumo intro – panašus „piano“ tarsi kadaise smegenis prakiurdęs Little fifteen, o jau tada – daugelį kartų „nudrožtas“, bet šiandien su lengva šypsena klausomas Blue Savannah. Bene didžiausias „Erasure” hitas kada nors. O kiek žmonių jį dainavo tiesioginiame M-1 eteryje…kas į natą, kas pro šalį, kas smagiai „lithuanian english” akcentu ar tiesiog… „taip, kaip girdisi”.

Aš džiaugiuosi, kad „Depeche Mode” genijui Martin L. Gore buvo nepakeliui su meistru Vince Clarke. Tad užuot kartu kergę industrinę depešų depresiją su lengva „Yazoo” ir vėliau „Erasure” melancholija ir, pabrėžiu, melodija (kuriai šiandien galima prilyginti tik keletą švedų atlikėjų), jie pasirinko atskirus kelius. Dar dabar svarstau, gal čia reikėjo rašyti apie Yazoo šedevrą Upstairs at Eric‘s?…kaip bebūtų. Gal kada.

Trečiajai albumo dainai Drama! iki šiol jaučiu šilumą, nes dar „tada“ šokau staipydamasis prieš veidrodį ir vaizdavau erotiškus Andy Bell klubų judesius. Nors jis „žiauriai negražus“, kaip pasakė mano moteris, bet išdainuoja ir to pakanka… O kur dar ta kelių natų sintetinė improvizacija! Taip ir norisi kartoti devyniasdešimtųjų mokyklų aktų salėse populiarius šokiuose judesius…Tarsi plauktum baseine laisvu stiliumi.

Ketvirtoji daina – bene gražiausia visų laikų elektroninė baladė How Many Times…Nuostabios žemos Andy Bell natos (už ką jį gyrė daugelis apžvalgininkų). Šią dainą lengva groti gitara ir ji graži kaip niekad, pabandykite kartu: “How many times… Will I regret… The chances taken?“

Toliau šokiai su Star ir La Gloria. Čia noriu pabūti šiek tiek ironiškas, bet lietuviams visada patiko pietietiški ritmai… Ne, aš ne apie Vaya Con Dios, tačiau šiose dainose rasite garsus, kurie skirti šokiams tik dviese pritemdytame kambaryje jau po gero pusės butelio vyno. Neva „ei, paleisk ką nors linksmo ir žinomo”.

Negaliu nepaminėti nuostabios vėl žemais tonais serviruojamos You Surround Me. Puiki aranžuotė, ir čia „Erasure” priartėja prie jau mano minėtų „Depeche Mode”, nes jei šią dainą savo ekspresyviu vokalu atliktų David Gahan ir, jei jam dar pritartų dvi tamsiaodės vokalistės, tai ją galima būtų dėti į Songs Of Faith And Devotion.

Albumą puikiai balansuoja „greitos“ ir „lėtos“ dainos, tad toliau šaltu „Pet Shop Boys” „disco“ atlikta Brother And Sister bei kitas new romantic perlas 2000 miles. Šiose dainose girdžiu ir netgi kažką „kekšiško” iš jau seniai mirusių „Blondie”.

Ir jei judu dar skyrė du tūkstančiai mylių, tai albumą baigianti žemų tonų Crown of Thorns leidžia paklausti: „dar vyno“?… O su paskutiniąja Piano Song jau gali jai braukti plaukus už ausies.

Jei apie muziką, „Erasure” Wild! – vienas synth pop etalonų. Nepriekaištingas, švarus ir grynas. Saldaus!

http://www.myspace.com/erasureofficial

fb-share-icon

8 komentarai apie “[nostalgija]: ERASURE „Wild!” [mute, 1989]

  1. tomai, spaudziu letena uz „neformato” palaikyma :) turiu erasure tik bestus, bet ikalbejai pasidomet ir albumais. asmeniskai man labai smagu klausyt „a little respect” (ne is sito albumo, bet nu). o veliau dar pamenu kaip dainuodavau „always” iki negalejimo. ech.

  2. nors metu atrodo turiu ir nemaziau nei cia nekurie, bet erasure man taip ir liks grupe is serijos „vyresnio brolio megstama muzika”. nors pvz 2005-uju „nightbird” pora kartu tikrai esu prasukes, ir visai malonus jis, bet, nu, fonui labiau. o „wild!” ziuriu allmusic duoda prasciausia – 2 zvaigzdziu ivertinima :) o „a little respect” tai cia tas gabalas kur wheatus (tarti „vytas” :D ) pakoverino. tas geras. koveris turiu omeny.

  3. M-1 1989-aisiais netransliavo. Nebent tu klausei „daugelio dainu” tu metu gruodzio 31 diena, kai M-1 pradejo transliuoti?

  4. Erasure man niekad nesiklause albumais, nu „I say i say” vos vos, šiaip tas 20 best of visai geras ir pakankamas daigtas iš jų ankstesnės kūrybos.

  5. Dekui, patikslinimai. Taip, tai buvo dar iki stoties atidarymo, jie eteryje ilgai leido muzika „siaip”…jau paskui…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.