Nostalgija: INGA & ANETE HUMPE – Swimming With Sharks [WEA Musik GmbH; 1987]

Neperdaugiausia prisiminimų nostalgijos šitame albume, daugiau – meilės gražiai pop muzikai. Atėjo jis pas mane tarp kažkurio Scooter‘io ir Modern Talking atsigavimo albumų. Bet atėjęs liko iki šiol ir vis smagu nuo tokios muzikos karts nuo karto nupūsti dulkes. Ir stebėtis, kad net po metų pusantrų nepasimiršta takelių seka, dainų žodžiai ir pabaigus klausyti norisi pakartot dar ir dar. Gaila, kad to nebegaliu pasakyti apie pastarųjų metų įsigytus įrašus.

Taigi, dainuojančios sesutės, vokietaitės, Inga ir Annette Humpe savo bendrus įrašus žymėjusios pavadinimais „Humpe Humpe“, „Inga & Anete Humpe“, „Humpe & Humpe“ kartu įrašė ne tiek ir daug albumų.

Vyresnioji, Annette, dainavo ir grojo klavišais nelabai kam tikusiose naujajai vokiečių bangai (NDW) priskiriamoje grupėje „Ideal“, po to ėmėsi prodiusavimo, išleido solinį albumą ir paskutiniu metu sėkmingai „kuruoja“ vokišką projektą „Ich + Ich“.

Jaunesnioji, Inga, karjerą pradėjo taip pat NDW grupėje „Neonbabies“, po to sekė „DÖF“, šiek tiek blaškymosi nuo prodiusavimo iki „backinimo“ Marcui Almondui, kol didžiaja dalimi kartu su savo vyru apsistojo prie projekto „2raumwohnung“. Kaip ten bebūtų ir kaip bėra, smagu, kad sesutės nuo 1985 iki 1988 traukė giesmę kartu ir paliko porą albumų, tarp kurių yra ir nuostabusis „Swimming With Sharks“ (1987).

Dešimt angliškai atliekamų kūrinių, moteriškas švelnių balsų duetas ir melodinga elektroninė pop muzika. Muzika, kurioje ryškus prodiuserio Armand Volker braižas – to pačio, kuris prikišo nagus prie Sandra albumo “Mirrors”, Maggie Reilly “Echoes”, kuris kartu su Michael Cretu dirbo prie šio garsiųjų “Die Chinesische Mauer” ir “The Invisible Man”; kuriuose žavi nešabloniškų aranžuočių pagardinimas elektrine gitara, styginiais ir įvairiausiais kitais muzikiniais priedais.

Žinoma,  iš „Swimming With Sharks” daugiausia dėmesio sulaukė dvi romantiškos baladės “Careless Love” ir “No Longer Friends”.

httpv://www.youtube.com/watch?v=G6BFJJPF1Xk
Careless Love
httpv://www.youtube.com/watch?v=lz8MzHKXTLA
No Longer Friends

Kai kas ir siūlo jais apsiriboti. Aš su tuo nesutikčiau: likę kūriniai tikrai neiškrenta iš bendro konteksto ir kuria puikią albumo  koncepciją. Klausant nuo… iki iš pradžių norėjosi peršokti tik ritmišką “Idiot”, bet po kelių kartų ir ji puikiai ėmė lipt į krūvą. Tad, nuostabaus plaukiojimo su romantiškai/nostalgiškai svaiginančiais rykliais.

httpv://www.youtube.com/watch?v=kg1GA0BdOvI
Swimming With The Sharks

http://www.ich-und-ich.de
http://www.2raumwohnung.de

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.