NOTHING – Guilty Of Everything [2014]

Kartais muzika ateina ir pasilieka vien dėl to, kad pirmas pasimatymas su ja įvyksta tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Amerikiečių kolektyvo „Nothing” debiutinis albumas „Guilty of Everything” į mano ausis pateko beskaitant George R.R. Martiną ir ten pasiliko iki knygos pabaigos bei dar ilgiau.

„Nothing” padar4 vieną stipriausių pastaruoju metu girdėtų shoegaze. Tokį mistinį, aštrų, instrumentiškai pilną, daugiasluoksnį, tamsų, bekompromisį, nors švelnus, atmosferinis vokalas duoda atsvarą ir įneša šviesos bei minkštumo, vis tiek balsai lieka paskendę antrame plane.

„Guilty of Everything” visuma sako, kad mokytojai „Slowdive” padarė nemažą įtaką (patys „Nothing” dar mini  My Bloody Valentine, Smashing Pumpkins ir Jesu), ir kažkokių stebuklų čia neatknisi, tačiau nėra ir ką prikišti.

httpv://www.youtube.com/watch?v=QOexw4cXfoY

Albumas vientisas, profesionalus, šviežas, subrandintas ir, kaip priklauso geram įrašui, sulig kiekvienu pakartojimu atsiskleidžia vis naujų spalvų. Ypač gelmė akivaizdi muzikos užgožtuose tekstuose, apie kuriuos pirmą kartą klausant sakiau, kad galėtų dainuoti ir aiškiau, nes nė velnio neina pagauti. Bet kuo daugiau albumą suku, tuo daugiau frazių išlenda į paviršių, tuo daugiau ir giliau galiu įlįsti į „Guilty of Everything” pasaulį, kuris, susipažinusiems su „Sostų žaidimais”, sako, kad ši muzika gal neatsitiktinai tikrai turi šio to bendro su GRRM. Kaip kitaip „Hymn To The Pillory” galėjo atsirasti eilutė „Spent Winters locked away / the snow would swallow everything”? Ar čia jau aš leidau vaizduotei per daug įsisiūbuoti? Kaip ten bebūtų, ateityje prie GRRM siužetų „Nothing” būtinai dalyvaus.

httpv://www.youtube.com/watch?v=AsajdazBhKo

ps. O kžkada sakiau, kad apie shoegaze neberašysiu.

pps. „Nothing” prisistatymas su vaizdu.

http://bit.ly/NothingGuilty
https://www.facebook.com/bandofnothing
http://www.twitter.com/bandofnothing
http://wearenothing.bandcamp.com/

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.