Nuo gruodžio 2 d. – Japonijos animacijos dienos OTAKA 2010.

Festivalyje bus parodyti net penki visiškai nauji animaciniai filmai iš Japonijos. Dauguma jų į Vilnių atkeliauja tiesiai iš kino festivalių Tokijuje, Los Andžele ar San Franciske, o kelios juostos spėjo pasirodyti vos viename kitame tarptautiniame kino renginyje. Todėl „Otakos“ žiūrovai turės unikalią progą šiuos filmus pamatyti vieni pirmųjų pasaulyje. Kartu „Otaka“ atiduoda duoklę ir klasikos filmams – taip skatina žiūrovus iš naujo atrasti praėjusio amžiaus anime šedevrus didžiajame ekrane.

Kaip ir kiekvienais metais didelis dėmesys bus skiriamas jaunajam kino žiūrovui. Visai šeimai skirto filmo „Užmaršties sala“ kūrėjai paklaus – kur dingsta vaikystės lobiai, kai mes užaugam. „Mai Mai stebuklas“ nuoširdžiai ir šiltai patvirtins, kad vaizduotė gali mus nukelti kur tik panorėsim.

Daugybę naujienų šioje „Otakoje“ vainikuoja naujausias visame pasaulyje žinomos anime studijos „Ghibli“ darbas „Skolinukai“ (paskutinę minutę jau patvirtintą susitarimą dėl „Skolinukų“ dalyvavimo OTAKOJE platintojams teko atšaukti. Nenorėdami Jūsų liūdinti, pasistengsime parodyti kitą nuostabų anime – Pingvinė Jona Jona | Yona Yona Penguin) . Ši juosta tęsia garsiojo Hayao Miyazaki‘o animacijos tradiciją ir jautriai pasakoja mažos mergaitės istoriją. Taip pat „Otaka“ viena pirmųjų Europoje parodys ir filmą „Spalvinga“. Su šia gyveniška drama kontrastuos ekstravagantiškasis „Maksimalus greitis“, kurio pasaulinė premjera įvyko Lokarno kino festivalyje.

„Visi šie filmai demonstruoja beribę kūrėjų fantaziją ir, regis, praplečia vaizduotės rėmus iki begalybės. Kiekvienam suaugusiajam – tai tarsi tyras laisvės gurkšnis, žvilgsnis į nesukaustytą sąmonę, vaikui – pasivaikčiojimas po neatrastą, bet kažkodėl suprantamą pasaulį. Ir nepaisant to, anime dažnai labai virtuoziškai ir rimtai nagrinėja įvairias socialines ir gyvenimiškas problemas – taip, kaip tai daro vaidybiniai filmai“,- sakė vienas festivalio koordinatorių Justas Rožėnas.

Savo stiliumi ir pasakojimo maniera unikalūs animaciniai filmai iš Japonijos gali lengvai užkariauti bet kurio amžiaus žiūrovų simpatijas. „Otaka“ kviečia visus keturias dienas praleisti anime pasaulyje ir iš naujo pažinti spalvas.

Daugiau informacijos: www.otaka.lt

4 komentarai apie “Nuo gruodžio 2 d. – Japonijos animacijos dienos OTAKA 2010.

  1. Super. Tik ne „Skolinukai“ o „Skoliniautojai“ (taip vadinasi knyga) arba „Skoliniautoja Arietė“ (tai turbūt derėtų versti filmo pavadinimą).

  2. tiek ir parašė: „paskutinę minutę jau patvirtintą susitarimą dėl “Skolinukų” dalyvavimo OTAKOJE platintojams teko atšaukti“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.