Opera „Geros dienos!“ skelbs NOA festivalio pradžią

2015-03-23_GerosDienos!_RugilesBarzdziukaitesNuotrauka3Balandžio 2 d. Šiuolaikinio meno centro Šiaurinėje salėje žiūrovai turės itin retą galimybę pamatyti operą „Geros dienos!“ (libreto autorė Vaiva Grainytė, kompozitorė Lina Lapelytė, režisierė Rugilė Barzdžiukaitė). Festivalio NOA sėkmės talismanu tapusį ir ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelniusį kūrinį dažniau mato užsienio, nei Lietuvos žiūrovai. Todėl nenuostabu, kad į „autentišką“ Šiuolaikinio meno centro erdvę, kurioje ir buvo pirmą kartą parodyta, opera sugrįš tiesiai iš gastrolių Prancūzijoje.

Kelią į sėkmę pasaulyje operai atvėrė laimėjimas Tarptautinio teatro instituto organizuotame šiuolaikinio muzikos teatro konkurse „Music Theatre NOW“. Po šio įvertinimo sekė gastrolės Kinijoje, JAV, Rusijoje, Latvijoje, Prancūzijoje. 2014 m. spektaklis įvertintas ir Lietuvoje – pelnytas „Auksinis scenos kryžius“ už geriausią lietuvių autorių pastatymą. Šiuo metu operos kūrybinė grupė rengiasi išvykai į tarptautinį teatro festivalį „EXIT“ Kretėjuje, o gegužę keliaus į mėnesį truksiančias gastroles po įvairius Prancūzijos miestus.

„Kartais pagalvoju, jog mes pačios nesugebame stabtelti ir deramai nusistebėti neįprasta operos istorija, elementariai pasidžiaugti“, – pripažino operos libreto autorė Vaiva Grainytė. „Kūrinio likimas po pirmosios premjeros, įvykusios prieš keturis metus, kabojo ant klaustuko. Reikėjo išlaukti beveik du metus, kol ėmė vertis viso pasaulio durys. „Geros dienos!“ atvejis įrodo, jog niekada nereikia nuleisti rankų ir prarasti vilties“ – kalbėjo rašytoja.
Opera „Geros dienos!“ dešimčiai kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui įvertinta ne vien tarptautiniais apdovanojimais, bet ir itin palankiais ryškių meno asmenybių bei leidinių įvertinimais.

„Šmaikštu“, „žavinga“, „santūru“ – tokiais epitetais lietuvių kūrinį apdovanojo „New York Times“ meno apžvalgininkas Steve Smithas ir „New York Magazine“ korespondentas Justinas Davidsonas pridurdami, jog tai – „juodosios komedijos šedevras <…>, įpakuotas į beveik užburiančią, liturginę ramybę“. Tuo tarpu Niujorke spektaklyje apsilankęs lietuvių kilmės kino kūrėjas Jonas Mekas lakoniškai apibendrino: „Tai tarytum mini šedevras. Nei pridėsi, nei atimsi – labai vientisa, labai paprasta ir labai tikra“.

Balandžio 2 d. operą „Geros dienos!” žiūrovai galės pamatyti du kartus: 18 ir 20 val. Po antrojo (20 val.) spektaklio visi kviečiami į susitikimą-diskusiją su operos kūrybine grupe.

Daugiau informacijos – festivalio tinklapyje www.noa.lt

Organizatorių informacija.

Rugilės Barzdziukaitės nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.