Otis Taylor – muzikantas, apdovanotas vienuolika bliuzo muzikos nominacijų [Lapkričio 21 d., Kaunas]

Iš kart pasakau, jeigu perskaitysit šį įrašą iki galo, turėsit galimybę laimėti vieną kvietimą į vienintelį Otis Taylor pasirodymą lapkričio 21 d. 20 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje. Bet apie viską iš pradžių…

Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su „Geros muzikos klubu” –  žmonėmis siekiančiais populiarinti gyvos geros muzikos klausymą klubinėje aplinkoje. Pirmas jų pristatomas renginys pas mus – bliuzo legendos Otis Taylor pasirodymas.

[youtube dMxcwdP8Mb8]

Otis Taylor – afroamerikietis bliuzo muzikantas, apdovanotas vienuolika bliuzo muzikos nominacijų. Otis Taylor – tituluotas ir bliuzo pasaulyje gerai žinomas multiinstrumentalistas bei vokalistas, kai kurių bliuzo žinovų nuomone – šiuolaikinio akustinio bliuzo karalius. Pats jis save vadina – tranceblues atlikėju.

Otis žavesys slypi jo kontrastiškuose charakterio bruožuose. Jame visada yra staigmena ir gal būt tai nulėmė, kad jis buvo pripažintas labiausiai prikaustančiu menininku per paskutinius metus. Žurnalas „Guitar Player” rašo: Otis Tailor yra ypatingiausias mūsų laikų bliuzo muzikantas.Gal būt tai lėmė jo unikali instrumentuotė (jis groja bandža ir violončele), ar netikėtas moters vokalo garsas, ar optimistiniai dainos ritmai staiga pasikečiantys į liūdesį. Jis visada skausmingai pasakoja atsitikimą, iš tiesų atsitikusį ir tapusį istorija. Tai verčiantis galvoti ir novatoriškiausias bliuzo menininkas per paskutinius 20 metų.”

[youtube M0_NjBbh0C8]

iš naujausio albumo „Recapturing the Banjo” įrašų sesijos.

Otis užaugo Denveryje. Šeima paliko Čikagą,kai buvo nužudytas jo dėdė. Mažas būdamas jis grojo bandža,bet jo tėvas norėjo sūnų matyti grojantį džiazą. Sužinojęs, kad bandža pagal kilmę yra afrikietiškas instrumentas, 19a. išskirtinai naudojamas negrus pažeminančiuose vaidinimuose, Taylor atsisakė bandžos ir susikoncentravo į gitarą ir armonikėlę. Išgirdęs Etta James dainuojant „All I Wanna Do Is Make Love To You”, Otis suprato, kad jam labai patinka bliuzas. Iki 1977m jis profesionaliai grojo tiek Europoje, tiek Amerikoje grupėse orientuotose į bliuzą. Vėliau Otis paliko muziką ir tapo antikvaru. Prie muzikos jis sugrįžo 1995m ir iki 2008-ųjų išleido aštuonis albumus. Jo muzikos dėmesio centre sunki juodosios bendruomenės gyvenimo realybė. Įprastos temos jo muzikoje – žudynės, rasizmas, skurdas ir atpirkimo reikmė. Šiandienai Taylor turi vienuolika bliuzo muzikos nominacijų. Daugiau…

* * *

Bilietus galite įsigyti bilietai.lt kasose ir Kauno valstybinės filharmonijos kasoje L. Sapiegos g. 5. Nuolaidos: 30% studentams (vienam bilietui)

***

O dabar klausimas norintiems laimėti bilietą į Otis Taylor: Kodėl bilietas turi atitekti būtent jums? Bilietas, suprantama, lauks labiausiai įtikinančio laiško autoriaus. Laiškų su atsakymu iki lapkričio 18 d. (antradienio) 23.59 laukiu adresu otistaylor@g-taskas.lt

fb-share-icon

2 komentarai apie “Otis Taylor – muzikantas, apdovanotas vienuolika bliuzo muzikos nominacijų [Lapkričio 21 d., Kaunas]

  1. Noriu tik pasakyti, kad kol kas bilietas nelaimėtas ir bet kam jo atiduoti neplanuojame. Arba parašot normaliai, arba prizas liks mūsų fonde. Laiko turit iki dienos pabaigos.

  2. Esu vaikinukas megstantis ivairios muzikos stilius. Megstu eiti i koncertus, ypac i tokius, kuriose koncertuoja zymus muzikantai. Mano muzikos mokytojas patare nueiti i si koncerta, sake tikrai vertas demesio. Cia pasiskaites radau idomios informacijos, bei paziurejau klipukus, na tiktai biciulis vertas demesio. Labai noreciau nueiti i si koncerta, tik va kad kisene neleidzia tokio brangoko bilieto nusipirkt :) Tai del to i jus kreipiausi :) Tikiuosi itikinau kad man jo tikrai reik :) Aciu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.