PACIFIC UV – Longplay 2 [Warm, 2008]

Paskutiniu metu man Sigur Ros‘ų per daug. Lyg pergėrus kokybiško viskio, darosi bloga, vos išgirdus jų pavadinimą, ir norisi kažko kitokio, ne tokio europietiškai mainstryminio produkto.

Tebūnie gražus fortepijonas, smuikas, lengvi gyvi mušamieji ir, vos stygas liečianti, elektrinė gitara – to pakanka, kad amerikietiškas grožis įsuptų į Pacific UV muzikinį verpetą.

Bandant pristatyti antrąjį Pacific UV albumą „Longplay 2“, būtina šalia turėti ir pirmąjį grupės albumą, kuris ant svieto pasirodė dar 2003-iaisiais. Dream pop/space rock mišinys su shoegazinio white noise motyvais buvo per daug ramus ir stilistiškai kiek per tobulas tam metui. Šiandien, pasigendant įdomumo iš The Raveonettes, belaukiant naujų albumų iš The Jesus and Mary Chain ir My Bloody Valentin, tai gali būti puiki alternatyva numalšinti „baltojo triukšmo“ trūkumą.

„Longplay 2“ baltos marlės uždanga jau plonesnė, kiekvieno kūrinio aranžuotė pilnai subrandinta ir išbaigta: nesijaučia jokio grupės skubėjimo, tik – tobulumas. Aštuonių takelių variacijos leidžia tik stebėtis, koks platus gali būti muzikinis nuotaikų diapazonas: lengvai raminančią instrumentinę „Alarmist“ keičia iki dantų šaknų gelianti elektrinė „Need“ ir tuoj vėl – rasos lašelių kritimas gaivų rytą su moterišku laumės vokalu – „Tremolo“. Tokia potvynių–atoslūgių tema išlaikoma visą albumą, ir užbaigiama, panašiu į „Alarmist“, instrumentiniu kūriniu „Lijv“.

Dar paglostysiu širdį, minėtų islandų, gerbėjams: „Something Told Us“ ir „Orson“ skamba lyg jų repeticija po bažnyčios skliautais; ir, žinoma, tiems patiems gerbėjams įkąsiu: kūrinių “repeticijoms“ einant į pabaigą, supranti, kad islandai, net surepetavę, taip nesugrotų.

Nepavojingų ultravioletinių spindulių Jums ir sveikų ausų būgnelių !

Klausykite „Longplay 2”:

NUORODOS:
http://www.pacificuv.com/
http://www.myspace.com/pacificuv

fb-share-icon

16 komentarų apie “PACIFIC UV – Longplay 2 [Warm, 2008]

 1. offca, ir kaip man dabar po tokių tekstų aprašinėti sigur ros? :) nebent tik su verdiktu „tai ne metų albumas, bet ir ne paskutinis š..” :D

 2. pauliau, būk geras neaprašiėek siguru iš viso. jie jau nebeverti to vargo. :D
  tiesa nusipirkt galima music-wow’e, bet pats pigiau gavau per amazona.

 3. sigur ros verte nemaza dalim yra apspresta vien tuo, jog jie yra islandai… kazi kaip cia butu jei pvz minetuju kilmes salys butu priesingos

 4. negi tų kelių islandiškų superduper grupių vardas gali pagimdyti teiginį, kad „jeigu tai iš Islandijos, tai verta klausyti”? manau, ten taip pat yra krūva šudo, kurio neverta net imtis ant ausų.
  O kaip Paulius iš G. bepostringautų apie Sigurų didžiareikšmiškumą, šiandien man jau jie yra vienodi ir užsitupėję tose pačiose natose.

 5. offca, kur tolerancija ir pakantumas? Jei tau sigur rosai taip nepatinka, tai tu ir neskaityk, ką apie juos parašys Paulius ar dar kas nors, bet patikėk, yra žmonių, kuriems įdomu. Tad šššš

 6. Orange, čia vadinamas muzikinis pervargimas ;) Kai klausai per daug geros muzikos, kartais ateina noras paklausyt lietuviško/rusiško popso – tiesiog kažko kitko. Todėl ir išsprūsta „kaip Paulius iš G. bepostringautų apie Sigurų didžiareikšmiškumą”, nors Paulius dar nė nepradėjo :)

 7. Orange, demokratinė respublika gi man leidžia imtis akcijos „Neklausykit Sigur Rosu”

 8. offca, ne vardas gimdo teiginius, o kilme… islandija – europos uzkampis, todel zmones idealizuoja dalykus… kaip ir muzika… tai ir sakau, butu sigurai is usa, nieks apie juos nezinotu

 9. klausyti reikia per grotuvą, kuris yra teksto apačioje. jeigu patinka – nueini ir nusiperki.. offca sakė gi, kad yra music-wow, bet jam pigiau pavyko gauti iš amazon.com

  ir.. bullshit. jeigu sigurai būtų iš jav, apie juos kalbėtų lygiai taip pat, kaip ir dabar, kai jie iš islandijos. prireikė gerų metų, kol pasaulio kritikai atkasė jų nuostabų „aegetis..”, o ir tas islandijos fenomenas, manau, buvo pastebėtas tik po to, kai buvo pastebėti jie. bet kuriuo atveju teigti „butu sigurai is usa, nieks apie juos nezinotu”, tai ignoruoti, kad didžioji dauguma tiek čia, tiek kitur aprašomos muzikos – ne iš Islandijos.

 10. nu as cia ne visai rimtai… ramuma… tokiu dalyku nieks ant svarstykliu nededa, bet manau jog butu sveika pripazinti kad dalis teisybes tame yra ;)

 11. na, į tamstos galvą įlipti negaliu, tad.. :) bet man tautybė nelabai svarbu. čia kaip su g. labai mylimais švedais – dabar jau gal ir atsirado liga, kad išgirsti apie kokį naują kolektyvą, bet aprašymas tik tiek stiprus, kad jame parašyta, jog jie iš švedijos – tai ir siunties. bet gi viskas prasidėjo nuo to, kad mielai klausiau n albumų ir tik jau atsimėgavęs jais pastebėjau, kad klausaus „made in sweden”. o islandai bendrai kosmonautai ir jų muzika turi savo išskirtinumą, kurio šaknys nagrinėjamos filme „screaming masterpiece”. jeigu tau tai patinka, tai patinka.. čia lyg patiktų makaronų ar ryžių patiekalai – patinka ir viskas.

 12. va va… tai as ir turejau omeny :D tautinis isskirtinumas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.