Pajūryje ir sostinėje – akustinis štormas iš Suomijos / Laimėk 3 kvietimus.


Jau ketvirtą kartą Lietuvoje koncertuosiantis Alaska Kalanen be savo metalinės gitaros bliuzo šį kartą su savimi atsiveža vieną įdomiausių Suomijos gitaros virtuozų Petteri Sariola bei lūpinės armonikėlės meistrą Jay Sinister. Vilniečiai „Artistuose” muzikantus galės pamatyti nemokamai (sako vilniečiai tapo tokiais pižonais, kad nė lito nebesukrapšto – ar tai tiesa?), Nida savaime yra gerai, o klaipėdiečiams padovanosim tris kvietimus (užduotis – įrašo apačioje).

birželio 10 d. Vilniuje, Artistuose (koncertas nemokamas, pradžia 19h)
birželio 11 d. Vilniuje, IX.20 (kur, kur?)
birželio 12 d. Klaipėdoje, Roxy
birželio 13 d. Nidoje, Faksas

Atlikėjui Alaska Kalanen be menkiausios abejonės galima kabinti Suomijos muzikinio ambasadoriaus Lietuvoje titulą: kiekvieną kartą keliaudamas koncertuoti į šią pusę jis pasikviečia kartu vykti ir savo kolegas, atliekančius įvairaus žanro muziką akustiniame variante.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=sPDn91B5XeI

Pirmo apsilankymo metu prieš porą metų jis Palangoje bei festivalyje „Bliuzo naktys“ kartu su su DJ Hereil pristatė akustinio bliuzo ir hip hopo projektą „The Soul Hustlers“. Vėliau A.Kalanen su savimi atsivežė duetą Jaakko & Jay, kurie su savo energingais akustinio „punk“ pasirodymais nenusileidžia įprastoms grupėms.

Šį kartą su juo į Lietuvą atvyksta Suomijoje bei gretimose šalyse jau gerai pasižymėjęs gitaristas Petteri Sariola.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=niu_3H_6ISw

24-metis suomis groti pradėjo būdamas vos septynerių. Juokaudamas atlikėjas pasakoja, jog po ilgų bandymų suformuoti grupę, jis galų gale tiesiog sujungė savo gitaristo, bosisto, būgnininko bei vokalisto įgūdžius ir taip išgavo išskirtinį stilių.

Praleidęs tūkstančius valandų ant scenos ir surengęs daugiau nei 600 pasirodymų Suomijoje, P.Sariola tapo tikru virtuozu bei energija trykštančiu publikos numylėtiniu.

Jo perkusinis grojimas gitara – tiesiog intoksikuojantis instrumentinių garsų, stilių, derinių bei grojimo technikos mišinys. Tik nedaugelis gitaristų visame pasaulyje sugebėjo taip įsisavinti šį instrumentą. Tai kombinacija, kuri priverčia kiekvieną pakelti savo sėdynę nesvarbu, kur jis būtų – festivalyje, koncerte ar tiesiog bare.

2007 m. pasirodęs debiutinis Petteri albumas „Silence“ atskleidė jo kompozitoriaus talentą, pridėjusį firminiams traškantiems gitarų štormams melodingą baladžių instrumentuotę ir sužavinčias dainas. Šiuo metu atlikėjas jau ruošia savo antrąjį albumą, kuris bus išleistas ir P.Sariola susižavėjusioje Japonijoje.

Kadaise JAV į Suomiją iškeitęs Alaska Kalanen po tiek apsilankymų Lietuvoje jau gerai žinomas atitinkamo rato melomanams. Jo neįprastą stilių, kuriame susijungia 1920-ųjų „delta“ bliuzas, šiuolaikinė „beat-box“ technika bei hip hopo elementai pamėgo ir kitų šalių – Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Švedijos bei Japonijos, kuriose jam teko koncertuoti, gyventojai.

Politiškai aktyviems bei kandiems A.Kalanen dainų tekstams šį kartą su lūpine armonikėle pritars suomis Jay Sinister. Folklorą, lyginimąją religiją bei muzikologiją studijuojantis atlikėjas, dar žinomas kaip Triple Jay, nuolat groja su įvairiais Suomijos bliuzo ir fanko scenos atlikėjais.

http://www.youtube.com/watch?v=qDlHNT73470

NUORODOS:
www.myspace.com/petterisariola
www.youtube.com/user/petterisariola
www.myspace.com/triplejaysinister
www.myspace.com/alaskakalanen

***
Kvietimai. Jeigu nori, tai tiesiog parašyk, kad nori adresu muzika@g-taskas.lt iki birželio 10 d. (trečiadienio) 23.59, o ketvirtadienį ryte jau bus aišku, kas eis į koncertą penktadienį. Nugalėtojai bus išrinkti atsitiktinės atrankos būdu (ačiū mūsų atsitiktiniam partneriui random.org), o laiškų kiekis iš vieno adreso neribojamas – kuo daugiau parašysit, tuo daugiau šansų laimėti vieną ar net visus tris kvietimus. Negaila, tik iš anksto paprašysim nugalėtojo pirkiniais paremti klubą „Roxy”. Beje, kad būtų lengviau, laiške iš karto parašykit vardą, pavardę ir kontaktinį telefoną.

fb-share-icon

2 komentarai apie “Pajūryje ir sostinėje – akustinis štormas iš Suomijos / Laimėk 3 kvietimus.

  1. Atėjom į vidurį Artistų pasirodymo ir jau antroji daina pakliuvo… Last Christmas. Ta proga ir perėjom į mokytojų namus Jausmų žiūrėt.

    Beje, ar žinot http://www.reko.lt? Kasdien twittery atsiunčia jie pakankamai įdomių renginių, kuriuos, rodos, turėtų žinoti tik draugų draugai (pvz., Šiandien(06-09) keliautojas Dainius Kinderis vyninėje „Franki” nuo 19 val. pristatys kelionės po Uganda ir Ruanda nuotykius.)

    http://twitter.com/RekoUpdate

  2. Na, Erlend Oye „Last Christmas” yra viena mano mylimiausių dainų, tad nesiimu vertinti to, ką vakar patyrei. Apie Reko čia G. jau buvo kalbėta ir kalendoriaus sudarinėtojos turėtų tai žinoti, tik kartais suabejoju ar tikrai mergaitės tuo pasidomėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.