Paroda Nežinomas Šiaurės Korėjos menas.

Norint nueiti į kino premjerą ar spektaklį, bilietu paprastai tenka pasirūpinti gerokai iš anksto – vilniečiai pastebimai pasinėrė į kultūrinį gyvenimą. Bet apsilankius meno centre arba muziejuje, paroda gėrėtis tenka vienumoje, prižiūrint tik galerijos darbuotojai. Dailės parodos sulaukia gerokai mažiau lankytojų negu kinas arba teatras, o be reikalo – peno sielai jos duoda ne mažiau. Viena dėmesio verta – “Nežinomas Šiaurės Korėjos menas” – kaip tik dabar eksponuojama taikomosios dailės muziejuje.

“Nežinomas Šiaurės Korėjos menas” – tai puiki proga iš arčiau susipažinti su nuo Vakarų izoliuotos Šiaurės Korėjos kultūra ir gamtovaizdžiais. Parodoje eksponuojama per šimtą kūrinių. Visi jie be galo skirtingi – tiek tapybos technika, tiek temų įvairove. Skirtingų autorių darbus sieja nebent tik aukštas profesionalumo lygis bei faktas, kad visa tai gimė šalyje, kur modernus menas uždraustas. Pasak parodos kuratorių, teko ne vieną kartą minti šios šalies ambasados slenkstį Londone vien tam, kad gautų leidimą patekti į Š. Korėją.

Didžiąją kolekcijos dalį sudaro tušu ir akvarele nutapyti „uolų ir vandens“ peizažai, šokėjos, vilkinčios tautiniais kostiumais, natiurmortai. Taip pat aliejumi tapyti kūriniai – dinamiško potėpio nuotaikų peizažai, neoimpresionistiniai miesto kasdienybės vaizdai, realistiniai portretai.

Pora įspūdingo formato paveikslų privertė ilgiau panagrinėti ar tai nėra didžiulės nuotraukos. Pavyzdžiui, neįtikėtinai realistiškai pavaizduoti saulėje besikaitinantys tigrai: užaštrintos linijos, teisinga perpektyva, spalvos. Tokiu atveju net nežinai ar žavėtis dailininko meistriškumu ar nusivilti, kad jis į paveikslą neįnešė savo “matymo”? Mane tapyba būtent tuo ir žavi, kad į tikrovės atvaizdą kiekvienas dailininkas įneša savo suvokimą, “matymo kampą”. Neteisinga perspektyva, truputis fantastinių elementų, linijų kreivumas, kur jos turėtų būti tiesios, prideda šarmo ir priverčia ilgiau gėrėtis paveikslu, nei šimtaprocentinis tikrovės pertapymas.

Nesitikėkit ekspozicijos vientisumo – paroda tai daugybė atskirų istorijų iš 1-12 paveikslų. Braidančių jūroje moterų paveikslų ciklą keičia ekspresyviai šokančios geišos, saulėti peizažai, didingi kalnai su į bedugnę krentančiomis šventyklomis. Nemažai parodoje ir neįprasto formato paveikslų, kurių dėka pasijunti mažu prieš gamtą ir tuo pačiu susilieji su ja.

Išėjus iš parodos, Šiaurės Korėja asocijuojasi su didinga gamta, gaiviais kriokliais, tarp medžių paskendusiais lengvais nameliais, pro aplytą stiklą matomais miesto vaizdais, sakurų žydėjimu, raudonai žydinčiais sodais (kuriuose mielai pagulėtum ant žolės), žalumoje skęstančia pasiruošusių skristi stogų jūra ir gyvenimo harmonija spinduliuojančiomis moterimis.

Tikiu, kad didelėje kūrinių įvairovėje kiekvienas atras sau artimą paveikslą, prie kurio norėsis pastovėti ilgiau.

Paroda „Nežinomas Šiaurės Korėjos menas“ vyks iki balandžio 20 d.

TAIKOMOSIOS DAILĖS MUZIEJUS
(Arsenalo g. 3A, Vilnius, tel. (8-5) 212 80 80, 212 18 13)
Antradieniais – šeštadieniais 11.00–18.00 val.
Sekmadieniais ir valstybinių švenčių išvakarėse 11.00–16.00 val.
Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.

fb-share-icon

32 komentarai apie “Paroda Nežinomas Šiaurės Korėjos menas.

 1. Vienu metu visai domejausi, ka gi siaures korejieciai veikia. Youtube yra pora dokumentiniu filmu ir keletas trumpu klipu kaip skurdziai jie gyvena.
  Didziausia ispudi paliko, kai dokumentinio filmo kurejai apsigyveno sostines centre esanciame viesbutyje ir gyveno jie tenai vieni, nors jo dydis beprotiskas kokiu 16 akustu ir plotis atitinkamas. Pafilmavo gatve, kuri yra 3 ar keturios juostos i abi puses, sankryzoje stovejo moteris (policininke) ir reguliavo eisma nematomoms maisnoms.

 2. :) aš bendrai nelabai randu daug bendrų dalykų tarp to, ką matau kaip parodos eksponatai ir frazės „modernus menas”, bet.. iš dalies realistiškas tikrovės (ar gražiosios jos pusės) atvaizdavimas turbūt yra ta kryptis, kuria valdžia leidžia reikštis. visa kita – atmatos iš vakarų pasaulio. juk ir Lietuvoje savu laiku kiekviename kino scenarijuje bandė įžvelgti povandenines mintis. tiesa, daug įžvelgti nesugebėjo – matyt, lietuviai iš situacijos sukosi geriau.

 3. gal kas nori susiorganizuoti kelione ten? as rimtai – butu gyvenimo nuotykis.

 4. Gabriele, sveikinu su debiutu! :)

  Tomai, organizuoji kelione i Šiaurės Korėja ar i paroda? :D Nes jei tik i paroda, gal ir pasirašyčiau šiam gyvenimo nuotykiui. O jei i Korėja, tai pirmiau mane domintu Japonija :)

 5. Į šiaurės korėją, būtent. Nes Japonija ranka pasiekiama;)

 6. Mi, tai kai pramuši sieną į Š.K. informuok. Manau atsiras norinčių tokiam gyvenimo nuotykiui ;)

 7. Pauliau, kad tu dažnai atsisakai ekspromtinių gyvenimo malonumų jau seniai žinau.. o gaila, daug prarandi.. ;)

 8. Kam kalbėt, o kam patylėt šiuo klausimu.. Na, kaip ten bebūtų, sveikinu su tuo, kad apie mane žinai net tai, ko pats apie save nežinau ;)

 9. Cia kaip JOHARI lange. „As nezinau, zino Kiti” ir t.t. tame potencialas slypi:)

 10. jei butu galima isijungt i jusu tarpusavio rato diskusija, tai noretus ir man isgirst, kai siena pramusit.. Kadangi relau, jog busiu kitam pasaulio gale, tai gal mestelkit kokia remarka cia? dar surinkciau buri beprotisku draugu ir nebeutu taip baisu patirt ta gyvenimo nuotyki [net jei jis butu paskutinis :)) ]
  Geru diskusiju!

 11. man atrodo Misiukonis dabar įpareigotas pradėti pramušinėti tą sieną. Norinčių jau yra. Tad pirmyn. į Londoną :)

 12. Gabriele, būsiu L kovo 10-13. Nori nueit i viena kita koncerta, see u there then;)

  Siaures Korejos siena pradesiu pramusineti nuo google:)

 13. justine, sveikinu pasirodžius ir dėkui, kad nedingsi!

 14. puiki pradžia, praktiškai viskas dabar prasideda nuo google :)

  vienas kitas koncertas, konkretu.. :)

 15. Vienas kitas – EGM.

  Ekspromtiniai Gyvenimo Malonumai:)

 16. ocho darosi idomu :) Zinant Misiukonio stipru polinki i EGM, nenustebsiu koki geguzi gavusi sms iš kitos Š.K. sienos pusės :D

 17. Pauliau, kaip sake Justine, sitoje vietoj svarbiau zinia, kad tikslas igyvendintas, net jei tai butu paskutinis gyvenimo nuotykis :D

 18. Sakyčiau geras šitas postas, įkvepiantis. Pradėjom Šiaurės Korėja, baigiam šašlykais prie ežerėlio:)

 19. jap :) Gabrielė čia mano antars vardas (raudonas veidukas)

 20. niu tai smagi kompani renkasi :) Misiukoni, viena motorine valtimi jau neprasisuksim :D

 21. ir ne tik aptarnaujantis;) na ir griztant, prie tos temos.. tai lauksiu linkejimu pradauzus visas sienas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.