Pasidalinkime: iš kur gauti KNYGŲ pigiau?

Leidykloms net nereikėjo pradėti kalbėti apie krizę dėl padidėjusių pvm‘ų – knygų kainos jau seniai visus šokiruoja: kuo storesnė tuo brangesnė. Eilinis romaniūkštis eiliniame knygyne jau seniai viršija ir 40,- Lt ribą, t.y. minimalus visos darbo dienos uždarbis. Nesiimu gilintis į knygų pardavimo kainodarą, bet dalinuosi su Jumis patarimais ir asmenine patirtimi, kaip knygas galima įsigyti pigiau.

Pirmas ir pigiausias variantas – visai neskaityti.

Antras – knygos iš draugų (už ačiū) arba bibliotekos (metinio abonemento kaina 3 – 10 Lt).

Trečias, sudėtingiausias – reikia pirkti, apie kurį plačiau:

1) Pigiausiai knygas galite rasti pas taip vadinamus bukčius, kurie dažniausiai sėdi kiekvieno miesto ir miestelio turguje, o paskutiniu metu ėmė atidarinėti naudotų knygų knygynus. Kol kas man žinomi šie:

Vilniuje: Šeškinės g. 79 ir Antakalnio g. 40.

Klaipėdoje: Sportininkų g. 16 ir „Retro knygos“ Tiltų g.19

2) Taip pat senomis “padėvėtomis“ knygomis  prekiauja kai kurie knygynai, pvz.: „Mūsų knyga“ ( Žirmūnų g. 2, Vilnius, šalia prekybos centro „Iki“) ir kiti „Vagos“ tinklo knygynai (nežinau, kiek šita informacija yra dažnai atnaujinama ir atitinka šiandieną, bet „Modernių antikvariatų“ sąrašas skelbiamas čia).

3) Specializuoti interneto šaltiniai, kur galite rasti pigių senų, ir, pigesnių nei knygyne, naujų knygų: www.sena.lt ir www.inknygynas.lt . www.sena.lt – knygos daug pigesnės, nes ten skelbiasi ir pardavinėja patys knygų savininkai, o www.inknygynas.lt – lyg UAB‘as, tarpininkaujantis ir veikiantis e-parduotuvės principu. Beje, www.sena.lt galite ne tik ieškoti, bet ir patys paskelbti, kokios knygos ieškote. Taip pat www.mainau.lt

4) Nespecializuoti internetiniai skelbimų puslapiai, tokie, kaip www.skelbiu.lt , www.skelbimai.lt ir kt., kur taip pat galima tiek ieškoti tarp parduodamų, tiek paskelbti ieškomą knygą. Norint įsigyti retesnę ar seniau išleistą knygą, dažnai pakanka visagalio www.google.lt , kur, įvedus knygos pavadinimą, pamatai visus įmanomus variantus.

5) Pereiti didžiuosius ir mažuosius knygynus, kur paskutiniu metu ima populiarėti pigių knygų akcijos. Konkretus pavyzdys: F. S. Fitcdžeraldo „Švelni naktis“ „Pegaso knygyne“ – 32,- Lt, „Baltų lankų knygyno“ išpardavime – apie 11,- Lt.

6) Susižinoti knygos leidyklą, kas nėra sudėtinga šiais laikais, ir apsilankyti tos leidyklos puslapyje, ar knygynėlyje. Knygą rasite tikrai pigiau nei bet kuriame knygyne, nes nusibraukia knygyno antkainis. Žinomomis vietomis dalinuosi:
„Eridanas“ – turi savo leidinių knygynėlį raudonų plytų namuke (kiti sako, kad be jokios iškabos) Partizanų g.4, Kaunas.
„Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“ – taip pat turi savo leidinių knygynėlį K. Sirvydo g. 6, Vilnius ir skelbia siūlomų pigiau knygų sąrašą čia.
„Versus Aureus“ savo tinklapyje rodo, kokias knygas parduoda su nuolaida bei kokius siūlo knygų komplektus.
„Naujoji Rosma“ leidžia daugiau dovanų knygas nei grožinę literatūrą ir jų kaina knygynuose laikosi apie 100,- Lt. Tuo tarpu A. Strazdelio g. 1, Vilnius arba leidyklos internetiniame puslapyje tas pačias knygas galite gauti net 30 proc. mažesne kaina. (va, čia ir atsiskleidžia knygynų antkainiai: palyginkite čia ir čia ).

Čia jau visos mano žinomos pigesnių knygų vietos. Ko aš nežinau, o tu žinai, nebūk gailišius (-ė) ir taip pat pasidalink su visais.

Pigaus skaitymo.

71 komentaras apie “Pasidalinkime: iš kur gauti KNYGŲ pigiau?

 1. beje, jeigu kas dėsit nuorodas, turėkit omeny, kad laiškai kuriuose bus virš trijų nuorodų kuriam laikui bus užlaikyti – taip kovojama prieš antispam’ą :)

 2. Jei suprantate rusiškai ir kartais nenorite skaityti du kart verstos japonų literatūros, siūlau pigiai nusipirkti knygų rusų kalba parduotuvėje šalia stoties, pastate su Parex banko iškaba :). Tiesa, tai pagrinde knygos minkštu viršeliu, bet pirkti taip daug pigiau negu lietuviškai.

 3. ties ‘6)’ punktu galiu paminėti ir leidyklos MINTIS knygynėlį, ant Vilniečiams gerai žinomo taurakalnio. čia tikrai visos leidyklos knygos žymiai pigiau nei kitur, nes be jokio prekybinio antkainio.
  draugai irgi gerai, ypač kai knyga jau patikrinta ;)

 4. Na, dar yra būsianti Knygų mugė Litexpo (vasario 12-15d.), o ten bent jau pernai mačiau, pavyzdžiui, daugybę R. Gavelio ir kitokių neprastų knygų už beveik simbolinius 10lt. Galbūt ne viskas, bet daug kas pigiau. Kai kurie propaguoja masinį apsipirkimą mugėje ir po to sekantį skaitymą iki kitos mugės.

 5. Kaune Vytauto prospekte prie profsąjungų rūmų yra senų knygų knygynėlis, antikvarinių ir nelabai. Pavyzdžiui, Orvelas, pamenu, 4 litus kainavo.

 6. Prie nespecializuotų interneto puslapių pridėčiau mainyk.lt. Ten galima rasti daug ko, bet pavyko išsimainyti tikrai gerų, visiškai naujų knygų.

 7. Vilniuje, Kalvarijų gatvėje, Tauragnų stotelėje yra kažkoks knygynas. Jame iškabos skelbia, jog knygos ten pigiau. Tik labai kainų nelyginau, bet pagal interjero paprastumą galima patikėti, kad taip ir yra :)

 8. Vilniuje, Žalgirio/Kalvarijų g. „Maximoje“, 0 aukšte dedukas prekiauja senomis knygomis ir žurnalais. Tiesa, ten nemažai „raudonos“ literatūros rusų kalba.

 9. Dar viena žinia:
  Leidyklų „Versus Aureus“ ir „Gimtasis žodis“ knygas (merginos ten dirbančios sakė, kad net 70 proc. kai kurios pigiau) parduodamos „Versus aureus“ pastate, Rūdininkų g.10. (1as aukštas)

 10. Vilniuje leidykla Garnelis, įsikūrusi Mokytojų namų pašonėje, taip pat pardavinėja savo knygutes, tokiomis kainomis, kaip ir knygų mugėje. Tiesa, tai literatūra vaikams, bet gal kam aktualu.

 11. vakar Žirmūnų „Rimi“ visos knygos su 30 proc.nuolaida, tik pasirinkimas ne koks.

 12. Iš nepaminėtų leidyklų beliko „Tytos albos“ firminis knygynėlis, kurį rasite pačioje leidykloje Jasinskio gatvėje, ir „Nieko rimto“ (taip pat pačioje leidykloje N. Vilnios pradžioje).
  Specifinę literatūrą + Dostojevskį leidžia „Margi raštai“: pigiau įsigysite leidykloje, kuri įsikūrusi Spaudos rūmuose.
  Daug daug pigiau knygas galima įsigyti ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institute (Antakalnio g. 6). Tačiau tik jų produkciją. O ji ganėtinai specifiška, nors perlų ten irgi galima rasti.
  Kažkada dar eidavau į „Baltų lankų“ leidyklą netoli stoties, tačiau pora kartų kaina ten buvo aukštesnė negu http://www.blk.lt knygynuose. Dabar „Baltų lankų“ knygas perku „Akademinėje knygoje“ – ten kainos mažesnės negu firminiame „Baltų lankų knygyne“, net jei ir nesi studentas. Ir šiaip stengiuosi šiame knygyne pirkti – vienas iš nedaugelio nepriklausomų knygynų, be to, antkainiai pas juos mažiausi.
  Problematiškiau rasti naujų „Almos literos“ (tenka pirkti „Pegase“ su „Knygų klubo“ nario kortele), „Vagos“ (pora kartų buvau Gedimino pr. viršutiniame aukšte, bet nelabai pigiau išėjo, o paskui išvis nebeužsiminėjo tokia prekyba; gal šiuo metu kas pasikeitė), „Žaltvykslės“ (domėjausi prieš pora metų, tai pigiau sakė neparduoda) ir „Mūsų knygos“ (viską leidžia per savo tinklą) knygų pigiau.
  Beje, „Versus“ platina ne tik savo bei „Gimtojo žodžio“ knygas, bet ir „Bonus animus“ (ši leidykla – „Eridano“ konkurentas) produkciją.
  Niekada nepirkau „Kitų knygų“ iš leidėjo: susirenku visas knygas „Knygų mugėje“, o jeigu ko nesulaukiu gelbsti „Akademinė knyga“.
  Iš mano praktikos didžiausi kainų skirtumai eilės tvarka būtų: Garnelis („Mikės Pūkuotuko pasaulis“ pas juos nekainuoja 14 Lt, kai knygyne prašo 25 Lt), Margi raštai (jų knygos brangios, todėl knygynams užsimetus 30-40%, skirtumas litais didžiausias), Mintis, LRS leidykla, Versus (nors priklausomai nuo knygos, skirtumas galėtų „šoktelti“ ir į pirmą vietą), Tyto alba. Ir iš viso, kiek pastebėjau, jeigu knygyne knyga kainavo apie 25 Lt, tai leidykloje rasi už 18 Lt ir mažiau, jeigu knygyne – 33 Lt, leidykloje – nedaugiau 25 Lt.

 13. Klaipedoje tikrai labai geras knygynas ten naudotos, skaitytos, antikvarines knygos. Yra net meno albumu, retesniu knygu na zodziu ko tik nori. Man labai patiko ir kainos prieinamos. Zmones kurie nusiperka naujas knygas perskaito ir atnesa i ta knygyna. Tai gali uz zymei mazesne kaina nusipirkti nauja knyga.

 14. beje tas knygynas yra Sportininku g. 16. Klaipedoje

 15. ei, vilniečiai ir miesto svečiai, į knygų mugę dabar greitai :)

 16. „Eridano“ knygynėlyje (Partizanų g. 4) net iki 70% pigiau galima įsigyti šias knygas kietais viršeliais:

  AMERIKOS DIEVAI – 12,60 Lt,

  NE DRAKONŲ METAS – 13,70 Lt,

  NEVONO MAGIJA – 12,00 Lt,

  KAUKŲ DRAUSTINIS – 11,50 Lt,

  GNOMAI – 6,60 Lt,

  BALTA ANT JUODO – 5,50 Lt.

 17. šiandien dar vieną naudotų knygų knygyną aptikau – Visų Šventų g. 5, Vilnius (netoli halės turgaus) – Sena-nauja „Nėra to naujo kas nevirstų sena…“ skelbia jie :)

 18. Cia info studentams. Labai daug technines literaturos turi Vilniaus universitetas ir parduoda papigiai. Buvau ilindes i ju www, dabar neatsimenu kaip, bet ten dasikapsciau iki knygu saraso, kai pasiskambinau tai zinokit pora litu kainavo, o mugej po keleta centu knygas pardavinejo. ten prikaupe turi ir neturi kur deti. daug knygu po 2-3 litus kastuoja, nu cia is senesniu biski, bet studentams tinkama literatura.

 19. Man regis visai nemažas knygų iš antrų rankų knygynas yra netoli Lietuvos kino teatro (priešingoje gatvės pusėje, dar kokį šimtą-du šimtus metrų pakulniavus į stoties pusę). Pavadinimas, atrodo, KEISTA.

 20. Dar galima užsukti į Aidų leidyklą. Tiek naujas, tiek senas knygas (istorija, filosofija, menas, religija, etc) pačioje leidykloje parduoda pigiau nei knygynuose. Galima rasti senų knygų, už skatikus. Leidyklos adresas ir knygų sąrašas yra čia – http://www.aidai.lt.

 21. „Kitų knygų“ išparduotuvė knygyne „Eurika!“, Daukanto a. 2/10, Vilniuje. Kai kurios „kitos“ kainos:
  Georges Bataille. Dangaus žydrynė – 7 Lt
  Dorota Maslowska. Lenkų-rusų karas po baltai raudona vėliava – 7 Lt
  Tomas Arūnas Rudokas. Pornomūza – 7 Lt
  Tomas Šinkariukas. Šokis – 7 Lt
  …Ramūnas Jaras. Dzen dzen –
  8 Lt
  Valentinas Klimašauskas. Alfavilnius – 8 Lt
  Vladimir Sorokin. Ledas – 8 Lt
  Ernesto Che Guevara. Prisiminimai apie Kubos revoliucinį karą – 10 Lt
  Serhij Žadan. Depeche Mode – 10 Lt

 22. Kas yra metinis abonementas bibliotekoje 3-7 Lt? Skaitytojo pažymėjimo išdavimo mokestis yra vienkartinis, o kasmet perregistruoja nemokamai… Bent taip turėtų būti…

 23. ieškau: I. Kanto kritikų (grynojo ir praktinio proto kritikų ir sprendimo galios kritikos) pageidautina lietuvių kalba, taip pat I. Kanto „Pragmatinės antropologijos“ galite siūlyti ir kitų Kanto kūrinių ir kūrinių apie I. Kantą.
  rašykit į e-paštą renass@gmail.com

 24. Sveiki, leidžiame įvairias knygas Kaune: Lietuvos vaikų pasakas, kurias sukūrė vaikai, vadovo kalendorius A4, A5 ir A6 formato, taip pat leidžiame vardų knygeles, tai yra viskas apie Jūsų vardą: MINDAUGAS, JONAS, IRENA, ANTANAS, ONA, VYTAUTAS. Šiose knygelėse parašyta vardo kilmė, aprašyti įžymūs ir įdomūs žmonės pavadinti tokiu vardu, interviu su jais, ir dar daug kitų dalykų. Šiais metais pasirodys ir kitų vardų knygelės: Kęstutis, Aldona, Regina, Tomas, Juozas, Darius, Andrius, Saulius, Kristina, Linas ir Lina, Danutė, Rasa, Daiva. Tai puiki dovana artimiesiems, ir aišku Jums patiems. Mūsų adresas: Leidykla „Kalendorius“, Laisvės al. 118-5 , Kaunas, (kad būtų aiškiau kaip mus rasti, Laisvės al. gale/ Savanorių pr. pradžioje yra „Casino“ pastatas, vidiniame kieme įsikūrę esame mes, įvažiavimas iš Savanorių pr. 12 nr, arba įėjimas į kiemą iš Laisvės al. pusės, netoli Tauro avalynės). Kainos tikrai nedidelės. Knygynuose žymiai brangiau. Maloniai kviečiame apsilankyti.

 25. Yra nebloga (atrodo, dar neseniai atsidariusi) internetinė knygų parduotuvė. Šį bei tą jau tikrai galima rasti sau – ir mokslinės ir grožinės literatūros yra, yra ir naujų knygų geromis kainomis, o kainos kai kurių knygų juokingos. Pristatymas galimas Lietuvos paštu ir kurjeriais (priklauso nuo perkamų knygų kiekio, bet labiausiai apsimoka pirkti daug knygų). Pats jų šūkis kalba už save: „ko gero pigiausios knygos“.
  Aš net Markso sau radau.

  Adresas: http://www.skaitytos.lt

  P.S. galima palikti užsakymą ieškomos knygos, suradę parašo ir paklausia ar dar reikia ir t.t.

 26. Leidyklos pranešimas:

  Naujai atidaromas „Versus aureus“ leidyklos knygynas „Littera“ – atgaiva pavargusiems nuo prekybos centrų

  Rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių dieną, seniausio Lietuvos universiteto kiemelyje (Universiteto g. 5) duris lankytojams atveria „Versus aureus“ leidyklos knygynas „Littera“.

  Knygynėlis mokslo šventovėje – tikra atgaiva pavargusiems nuo prekybos centrų, bet ne nuo mažų kainų. Skaitytojai galės rinktis iš įvairių Lietuvos leidėjų tiek grožinės, tiek negrožinės literatūros leidinių ir juos įsigyti už prieinamą kainą. „Versus aureus“ ir „Gimtojo žodžio“ leidyklų knygos platinamos be prekybinių antkainių. Skaitytojų klubo nariai čia galės atsiimti internetu užsakytas knygas. Be to, ištisus metus žadamos įvairios akcijos, nuolaidos, organizuojami knygų pristatymai ir susitikimai su autoriais.

  Nors senasis universiteto ansamblis yra gana klaidus, tačiau knygynėlį „Littera“ ypač lengva rasti. Peržengus vartus į Vilniaus universiteto kiemelį iš Prezidentūros pusės tereikia eiti tiesiai.

  Tegul nesuklaidina akademinė aplinka – knygos skirtos ne vien naujų žinių įgyti, bet ir pramogai, todėl laukiami visi knygų mėgėjai.

 27. Įdomu, leidėjai Lietuvoje jau supranta, kad skaitmenizacija juos pavers „Muzikos bombos“ reikalingumo vieta, daro ką nors dėl to? Ar iš serijos „Lietuvai tai dar neaktualu“ (o kai bus aktualu aš jau pakeisiu darbą)?

 28. Muzikos industrija savu laiku kalbėjo lygiai tą patį :) Čia ne kalba apie šiandien-rytoj, bet iš principo. Pasaulis skaitmenės. Tuo pačiu čia ne kalba apie mane ir mano draugus – jie skaito popierių ir kiek leis galimybės skaitys toliau. Mums tiesiog sunku įsivaizduoti, kad kažkam gali būti ir yra kitaip. O yra. Ir tokių daugės, kaip kad mažės tokių, kurie skaitys popieriuje.

 29. Neseniai aptikau internetinį knygyną http://www.virtualusknygynas.lt. Iš pradžių netikėjau, kad gali būti tokios pigios knygos. Užsisakiau pabandymui vieną ir buvau patenkintas kokybe. Tuo labiau malonus aptarnavimas ir rūpestis klientu. Rekomenduoju apsilankyti ir jums:-)

 30. Labai labai ieskau Laimono Tapino knygos „Medyje Angelas verkia“. Gal zinot, kur galeciau isigyti? Gal kur matete? Isleista 1991 (rodos). Seniai….

 31. Naujos ir mažai naudotos knygos pigiau http://www.knygospigiau.info

  Grožinės literatūros, dokumentinės literatūros, psichologinės,
  sociologinės, verslo ir ekonomikos, religinės, filosofinės, teisinės,
  istorinės, mokslinės knygos.
  Žodynai, žinynai, enciklopedijos, laisvalaikio skaitiniai.
  Knygos užsienio kalbomis, knygos vaikams ir jaunimui, pomėgių knygos,
  albumai, vaikams ir jaunimui.
  Žurnalai.

  KNYGOS PIGIAU

 32. Negaliu garantuoti, jog šis puslapis nebuvo paminėtas anksčiau, bet visgi surizikuosiu jį paplatinti.
  Tai e-knygynas užsienio kalba parašytoms knygoms. Atsiuntimas į Lietuvą NEMOKAMAS, kiekis neribotas. Patikrinta ir ne kartą. Taiko įvairias akcijas, daug knygų galima rasti pigiau, žinoma, jeigu skaitote anglų kalba :)

  http://www.bookdepository.co.uk/

 33. Netiketai Kauno senamiesty uztikau skaitytu knygu knygyna. Toks pasislepes, kamputyje, bet knygu daug ir tikrai pigiau. Be to, visos ju turimos knygos yra ju internetiniame psl. http://www.zmoniuknygos.lt Labai patogu. Mums (kaunieciams) pasiseke, bet gal siuncia ir kitur :)

 34. Jei ieškote ne grožinės, lietuviškos knygos(ų), neaplenkite ir http://www.knygininkas.lt – internetinio knygyno!

  MOKSLINĖ, PROFESINĖ TECHNINĖ, STUDIJŲ LITERATŪRA skirta aukštųjų mokyklų ir kolegijų studentams bei dėstytojams taip pat verslininkams, medikams, teisininkams ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.