Patti Smith: kinas pankų mamytės garbei.

Patti – septintą dešimtį einanti grubių veido bruožų amerikietė, kuri iš ties vadinama pankų krikštamote. Daugiausia tokią ją galima matyti 2008 m. pristatomame S. Sebring‘o dokumentiniame filme „Patti Smith: Dream of Life”. Pavadinimas tyčioms ar ne sutampa su 1988 m. išleisto disko pavadinimu. Filmas nėra konkrečiai apie tuos metus ar tą įrašą. Gal tiesiog tas „Dream of Life” visapusiškai įprasmina heroję, kuri gyvena savo svajonių gyvenimą, kurios gyvenimas kažkieno svajonės ir taip tolyn.

Filmas iš tiesų sukurptas labai gražus ir įdomus dėl to, jog galima pamatyti gana daug archyvinių kadrų (tiek iš koncertų, tiek iš daugmaž asmeninio gyvenimo), taip pat įterpti jos pačios pamąstymai apie praeitį ir dabartį, draugus ir įkvėpėjus (tokius kaip William S. Burroughs ar Allen Ginsberg). Beje, čia į jos kūrybą galima pradėt žiūrėti kiek kitaip, jei esi skaitęs minėto Burroughs‘o novelę „Wild Boys: A Book of The Dead”, kurio veikėjas Jimmy ir jo patyrimai (tiesą pasakius, knygoje tokio nepamenu, bet net jei jo ir nebūtų, ten vis tiek yra pakankamai pašėlusių berniukų, kurie galėtų būti Jimmy) įkvėpė ne tik sukurti dainą bet ir iš esmės plačiai iliustruoja jos „laukiniškumą”.

[youtube 9pTYrFoXp6s]

Kaip žinia, poetė ir dainininkė nuo 1975 – ųjų užima svarbią vietą ne tiek pankų, kiek apskritai alternatyvios (?) muzikos pasauliuose. Ir man atrodo, kad ne dėl ypatingo balso tembro (kuris nėra toks ypatingas), ar dėl muzikos, bet dėl pozicijos ir pozos. Tokia tikra griežta mama siunčia velniop ir Bušą, ir visus panašius iš paskos. Atrodo ne kaip mama, o kaip pamotė. Bet tokia įkvepianti!

[youtube 0brHGJ6xqbk]

Patti dabar filmuojasi (naujausias darbas kine, kurį tikrai smalsu pamatyti – dokumentinis „One Fast Move or I’m Gone: Kerouac’s Big Sur”), kuria muziką kino filmams, koncertuoja, įrašinėja albumus, kovoja už žmonių teises, tapo namų sienas, keliauja ir juokauja. Ir toliau maištauja.

Linkiu perklausyt jos pirmąjį albumą „Horses” – paprastai tariant linksmas, melodingas triukšmas. O jei norisi suprasti, kokią įtaką einantys metai daro pankuojančioms moteriškėms – naujausią „Twelve” (2007). Ir, be abejonės, linkiu pažiūrėti kiną, nes tai ne tik filmas apie ją, bet ir apie tą maištingą amerikietišką laiką.

NUORODOS:
http://www.pattismith.net/

http://www.dreamoflifethemovie.com/trailer#

http://en.wikipedia.org/wiki/Patti_Smith

fb-share-icon

5 komentarai apie “Patti Smith: kinas pankų mamytės garbei.

  1. Pauliau, galima rasti. Ir pasivogti. Nors ir labai negrazu:)

  2. Susirasti torrento failiuka intere uztruko ne daugiau kaip pora minuciu…o del vogimo grazumo ar negrazumo, hmm, jei tokiu dvd butu musu arduotuvese, galima butu kalbeti kitaip…deja. kol kas to nera ir nenusimato, taigis vagiam ir, turbut, vogsim…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.