PETER BRODERICK „Float“ [2008, Type]

Po “Stopping on the Broadway Bridge” jau norėjau pamiršti šitą albumą ir mesti į vieną kupetą su nusieksperimentavusiu Max Richter „24 Postcards In Full Colour“ (2008), bet po to sekęs „Another Glacier“ nustūmė visas abejones – gi čia būtinas reikalas!!!

Aš čia apie Peter Broderick iš JAV ir jo šių metų darbą „Float“. Man jis būtinas apturėti iš silpnybės pianinui (kaip baldui) ir fortepijono garsams bei, žinoma, dėl visumos, kuria Broderick užburia ausis.

Danijos grupės Efterklang gyvuose pasirodymuose Peter Broderick iki šiol grojo violončele, keliavo turuose su Horse Feathers, Norfolk & Western, Laura Gibson, studijoje talkino Portlando veikėjams Dolorean, M.Ward, ir pastarojo bedram projektui su Zooey Deschanel (taip, tai pačiai, kuri sublizgėjo filme „Almost Famous“) „She & Him” įrašinėjant savo „Volume One“, bet, manau, ilgai to nebedarys, nes Brodericko solinis praeitų metų „Docile“ ir šių „Float“ atskleidė vaikiną visai kitame amplua. Keista sakyti, bet jis multiinstrumentalistas ir kompozitorius. Keista todėl, kad jam tik 21-eri. Keista ir nuostabu, kad vaikinukas jau turi savo kūryboje tokius stiprius modernios klasikos albumus, kurie drąsiai guldosi šalia minėto Max Richter, George Winston, Suzanne Ciani ir kitų new age įžymybių.

Kad jaunuolis ne iš kelmo spirtas galima pamatyti gyvai:

[youtube I5JqH7zyDjk]

Jau “Docile” stebino brandumu ir gražumu: vien gyvas fortepijonas ir vietomis pasigirstantis kėdės traškesys išdavė, kad tai be jokių kompiuterinių apdorojimų, per mažiau nei valandą įrašytos kompozicijos. Ir kiek nedaug reikia – tik fortepijono ir melodijos, kad gimtų paprastas, nuoširdus muzikinis albumas, kurį gali sukti be perstojo. Tik nežinia, ar dar kam pavyks jį įsigyti, nes buvo išleistas gana ribotu tiražu. Tikėsimės, kad koks leiblas susigundys perleisti, o tuo tarpu galime pasidžiaugti paskutiniu darbu, kuriame be pianino  girdime smuiką, violančelę, mušamuosius, gamtos garsus ir vokalą (“Another Glacier”). Klausyti “Float”, tai lyg pačiam dalyvauti filme, kurio siužetas pasakojamas muzika ir kūrinių pavadinimais. Pažiūrėkit kokį vakarą (tik ne per kompo kolonėles).

http://www.myspace.com/peterbroderick

8 komentarai apie “PETER BRODERICK „Float“ [2008, Type]

  1. Tai jau ir visus mp3 išpardavė? Iš to, ką čia idėjai, panašu ne į George Winston new age, bet Richard Youngs jaunatvinį eksperimentinį minimalizmą.

  2. jei kam labiau patiko Brodericko gitariniai motyvai, tai stai jau turim ir nauja jo pilna albuma „Home“, kuris yra ir music-wowe ir paklausyti cia: http://depositfiles.com/ru/files/8357998 , tiesa sakant, man sitas nepatiko: nors vokalines partijos kaip King of Conv.., bet muzika šita be piano ne man :(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.