PINK ELEPHANT / ABUDU @ Kablys 2016-04-21

Pasiklausiusi latvių Pink Elephant „Mellowing” albumo prieš koncertą, pradėjau įtarinėti, kad kažkada jau juos buvau girdėjusi. Arba jų muzika tiesiog atrodo tokia pažįstama, arba jie man kaip reikiant kažką primena. Tad intriga atsirado ir nuėjau.

Kablyje, prieš laukiamus Dramblius iš Latvijos, grojo mūsiškiai Abudu. Pastarųjų puikų „Pavasarį”, kvepiantį šviežiu lietum ir gaivališku vėju išgirdau Ovidijaus dėka – ačiū. Sutinku su beveik visa anksčiau išsakyta nuomone apie Abudu, tik man norisi būti dar labiau kritiškesnei. Aš suprantu, vaikinukai dar bandosi ir apsigrojinėja ir džiaugiasi vienas kitu, buvimu ant scenos, bei susirinkusiais klausytojais. Tikiu, kad potencialo jie turi, tad ateity mes dar išgirsim brandesnių bei labiau susistovėjusių dainu. Nes dabar, c’mon, jų dainos apie Agnę ir Eglę ir etc. Abudu „Pavasaris'” yra be abejonės visa galva aukščiau už visus kitus jų pagrotus gabalus. Kur jau ten galva, visom dviem galvom aukščiau. Taigi, keep up jammin’ ir lauksim išsikristalizavusių gabalų.

Pink Elephant buvo verta laukti. Man net pasirodė, kad kai jie išėjo groti, prastasis Kablio įgarsinimas stabilizavosi ir pagerėjo. Drambliai susigroję kaip reikiant, jaučiasi tvirtai ir užtikrintai skamba. Jie turi galių nunešti toli į dausas.
Besiklausant įvyko trumpas sujungimas mano ausyse ir pagaliau suvokiau, kad jie yra latvių Pink Floyd. Dėl to ir atrodė tokie girdėti, mat šie rožiniai atspalviai buvo nuklausyti jau prieš juos išgirstant pirmą kartą. Tad „Dark side of the Moon” gerbėjams turėtų patikti ši Pink Elphant grojama lengva psichodelika.

Buvo pakankamai smagaus instrumentalo; negaliu per daug kabinėtis net vokalas nebuvo per daug įkyrus ar išsišokantis. Vaikinukai, jau turintys patirties scenoje ir matyt supranta, kad žmonės atėjo klausytis ką jie groja, o ne ką kalba, tad tą ir darė. Dainų pristatymai buvo trumpi ir informatyviai aiškūs, kiek tai įmanoma. Būgnininkas padirbėjo iš peties ir iš širdies, tad buvo jauku, smagu ir pats tas ritmas kojoms pačioms imti šokti.

Sugrįžę bisui, pasakė kad čia surprise for us ir maloniai nustebino su Radiohead „Weird fishes”. Iš pradžių atrodė, kad ausys apgauna, bet kur jau,- pagal tai, kaip visi tarp publikos susižvalgėm, „In Rainbows” daug kas pažadintas vidurnaktį atpažintų iš ritmo ir pirmų trijų natų. Pink Elephant interpretacija, žinoma lengvai kitoniškesnė, tačiau priimtina, bei itin skaniai susiklausė.

Daugiau foto čia

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “PINK ELEPHANT / ABUDU @ Kablys 2016-04-21

  1. O man Pink Elephant nepatiko. Toks jau nugrotas garsas jų. Ok, neprastas, bet kad būtina pamatyti ar dar kartą norėti išgirsti, tai tikrai neliko įspūdžio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.