PIRMOJO „THE BEAT(T)LES“ ALBUMO KURIOZAI

Beveik lygiai prieš penkiasdešimt tris metus, 1963 m. kovo 22 dieną, pasirodė pirmasis „THE BEATLES“ albumas „Please Please Me“. Dainų albume buvo daugiau negu valandų jo kūrimui: per tryliką valandų studijoje iškepta 14 dainų plokštelė nesunkiai pasiekė pirmą britų topo vietą ir ten išsilaikė net trisdešimt savaičių, kol jos nepakeitė sekantis bitlų darbas „With the Beatles“. Vien tik debiutinio įrašo kopijų pasaulyje parduota virš milijono vienetų, bet tai tik lašas jūroj: skaičiuojant visus kolektyvo albumų pardavimus galima palyginti, jog kas antras Kinijos pilietis turi Liverpulio ketveriukės darbą savo muzikos kolekcijoje. „THE BEATLES“ yra lyderiai pagal parduotus įrašus per visą muzikos istoriją – daugiau nei 600 milijonų vienetų skaičius išties stulbina.

Grįžtant prieš šaknų – po faktą apie kiekvieną „Please Please Me“ albumo dainą:

*Viename keturiais Oskarais įvertinto filmo „Rain Man“ epizode Tom Cruise ir Dustin Hoffman jausmingai traukė „I Saw Her Standing There“ dainos stulpelį.

*„Please Please Me“ turėjo tapti pirmu singlu užatlantėje, bet koją kišo didžiosios leidybinės kompanijos, kurios atsisakė tai daryti. Vis dėlto pašlijusius reikalus sutvarkė Vee-Jay – ši nedidelė įmonė dukart išleido singlą: pirmą kartą įrašas susidomėjimo nesulaukė, tačiau išliko fanų medžiojama relikvija dėl leidėjų neapdairumo – papildoma T raide grupės pavadinime „The Beattles“. Po metų pertraukos antrą kartą perleidus singlą jis pasiekė Billboard topo 3ią poziciją.

*Pirmas bitlų sukurtas ir kito atlikėjo perdainuotas kūrinys tapo „Misery“. Koverį įrašė Kenny Lynch tais pačiais metais – 1963-iaisiais– kaip ir buvo sukurta originali dainos versija.

*„Anna (Go to Him)“ yra pirmoji daina, kurios pavadinime yra minimas moteriškas vardas. Tokių kūrinių per savo visą karjerą bitlai yra įrašę šešiolika.

*„Chains“ yra vienas iš keturių koverių „THE BEATLES“ albume, originaliai išleista „The Cookies“ 1962 m. Amerikoje, kur tapo hitu.

*Pirmojo grupės būgnininko Pete Best mėgstamiausia daina gyvuose pasirodymuose buvo „The Shirelles“  daina „Boys“, kurią pats ir dainuodavo. Likus pusmečiui iki albumo įrašymo, Pete Best buvo pakeistas į Ringo Starr‘ą.

*Pasak Paul McCartney, „Ask Me Why“ yra visiškai stereotipinė meilės dainuška, tačiau tai pirmas gabalas, parašytas kartu su John Lennon.

*1958ais Paul McCartney sukūrė dainą „Love Me Do“ savo tuometinei merginai Iris Caldwell ir kartu su John Lennon buvo tvirtai nusprendę, kad tai bus pirmas jų įrašytas kūrinys. Po ketverių metų svajonės išsipildė – tai buvo pirmas singlas Jungtineje Karalystėje.

*Grupei gastroliuojant Vokietijoje, Paul McCartney galvoje gimė „P.S. I Love You“ daina, kuri buvo bandyta sukurt pagal The Shireless dainą „Soldier Boy“.

*„Baby It‘s You“ – tai antras The Shirelles dainos koveris, įrašytas albume. Vėliau ją perdirbo dar 37 atlikėjai ir grupės, tarp kurių galima paminėti Shakespears Sister ar Friendly Fires.

*John Lennon teigimu, „Do You Want to Know a Secret“ dainą sukurta pagal Snieguolės iš Disnėjaus filmo dainos žodžius balandžiams: „Wanna know a secret? Promise not to tell? We are standing by a wishing well“, kuriuos vaikystėje jam dainuodavo mama.

https://www.youtube.com/watch?v=G7UbCMnHCTs

*Originali „A Taste of Honey“ dainos versija yra instrumentinis kūrinys, parašytas teatro spektakliui 1958-aisiais ir 1961-aisiais tokiu pačiu pavadinimu išleisto filmo teminė melodija. 1965 metais abi kompozicijos buvo įvertintos Grammy statulėlėmis. Pirmasis vokalinę versiją išleido Billy Dee Williams, o tik po metų – THE BEATLES.

*Detroito įrašų kompanijos Motown tuometės merginų grupės suko galvas netik paprastiems gerbėjams – Paul McCartney bandė parašyt kažką panašaus ir tai pavadino „There‘s a Place“. Atidžiau įsiklausius į dainą, atrodo, kad atlikėjai dainuoja iš moteriškosios perspektyvos.

*Pirmasis pasaulyje koncertas po atviru dangumi stadione įvyko 1965-ais rugpjūčio 15 dieną. Koncertavo grupė „THE BEATLES“ ir viso šito reikalo pradžios daina buvo „Twist and Shout“. Tiesa, tai taip pat koveris. Originalas priklauso The Top Notes, kurie šią dainą atliko 1961-aisiais, o po metų dar kartą – The Isley Brothers, kurių dainavimo maniera ir buvo nukopijuota.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.