PLANAS A 2008 ir EVERYTHING MADE IN CHINA@ Havana Social Club, Vilnius

Taip, G. anonsavo šį renginį, bet verta pasikartoti ir papasakoti apie galimybę šiandien išgirsti/pamatyti EVERYTHING IS MADE IN CHINA 21 val. Palangos ‚Ramybėje“.

_____

Liepos 2 d., trečiadienio vakaras , “Planas A” (The uLTimate Indie miniFestival) vyko mini gyvo garso klube „Havana social club“. Ėjau dėl visų trijų dalyvių ir dviejų pusdalyvių, nes nebuvau girdėjęs anei vieno.

Įdomi vietelė tas HSC – buvau pirmą kartą ir visai patiko, ypač du šachmatuotojai prieangyje, kuriais ilgai negalėjau grožėtis, nes SVEFN-G-ENGLAR pradėjo festivaliuką.

Pradėjo taip statiškai ir baigė taip pat. Nors pernai buvo jie nominuoti A.LT kaip „metų proveržis“, tačiau koncertinis skambesys buvo kaip pažengusių studenčiokų iš nekonservatorijos. Vaizdelis tikrai buvo „shoegaze“, tik sėdimas: du vaikinukai, paveikti Sigur Rosų įtakos, bando juos pačius ir kopijuoti. Galiu pasakyti tik tiek, kad pradžia padaryta, bet dar iki normalaus skambėjimo tolokai ir vokalinių sugebėjimų verčiau nerodytų, o apsiribotų vien instrumentinėmis kompozicijomis.

Antrieji, – FLAMINGO nenustebino savo indie pop/rock skambesiu ir dabar nieko nepamenu, ką jie ten dūzgino. Bosistas tik jų fainas: toks kalbus ir mamontovišku balso tembru – galėtų daugiau padėti vokalistui, kurio kratymasis man visai nepatiko. Visiškas bardakas scenoje, o apie skambesį tai … nu pora vietų per pragrojimus skambėjo puikiai, bet muziką reiktų dailinti, oi kaip reiktų.

Gal aš čia per griežtai apie lietuvius, gal čia jie nublanko taip po EVERYTHING MADE IN CHINA, o gal aš per daug šališkas, bet E.M.I.C. nurovė stogą. Tiek, kad tikėjausi, jog jie dainuos rusiškai, o pasirodo tarptautine anglų kalba trys vyrukai ima klausytojus už ausų. Vadinamas post rokas, šiek tiek elektronikos ir eksperimentavimo, foninio ambiento, vėl Sigur Rosų (nors čia galėtų būti ir Pink Floyd, ar No-Men) idėjų, buteliukas smėlio ir turime nepamirštamą garsą, kuriame buvo paskendę visi negausūs klausytojai.

Jie energingi, jauni, bet iš pamatymo kaip scenoje dirba, matosi, kad vyrukai tam atsidavę, dirba iš širdies, kiekvieną kompoziciją nugludinę ir išbrandinę ir scenoje ne atostogauja, o juodai dirba. Iš to ir gaunasi rezultatas, kokio lietuvaičiams reiktų siekti. Kompozicijos su netikėtomis pabaigomis ir dar netikėtesnėmis instrumentinėmis kulminacijomis užbūrė lyg klausytum kokių scenos veteranų su didžiausia patirtimi. Turint galimybę, neišgirsti gyvai būtų griekas. Ir jokių įrašų, kuriuos pardavinėjo prie įėjimo neverta klausyti, jie blankūs palyginus su gyvu atlikimu, tad nieko keisto, kad šį savaitgalį, po “Ramybės”, juos dar galima išgirsti Gdynioje “Openeryje”.

[youtube Uq92yBLXbU8]

fb-share-icon

10 komentarų apie “PLANAS A 2008 ir EVERYTHING MADE IN CHINA@ Havana Social Club, Vilnius

  1. idejos, buteliukas su smeliu, zaidimas su priedeliukais – penas ziurovu akims isvysti scenine virtuve is arti… neblogai, bet nera ten ko gludint, patikek…

  2. nemanau, kad tai TIK penas akims. tai vietoje ir laiku dave tokio skambesio, kokio toje vietoje reikejo. ir be to nepasakyciau kad jam buvo labai jau patogu ta buteliuka issitraukt

  3. CD paklausyti dar nesp4jau, liūdna, jeigu netempia to, kad buvo vakar.
    Savo užtikrintais judesiais jie iš tikro gali priminti ankstyvus Pink Floyd Pompėjoje. Žodžiu, įspūdis toks – žino ką daro ir daro idomiai – įspūdis geras. Dėl peno akims – nemačiau aš vakar jokio peno akims. Va, projektorius būtų įsijungęs, tai būčiau pamatęs. Į showoff nepanašu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.