Po mėnesio startuos septintasis Tarptautinis Kauno kino festivalis

Po kiek daugiau nei mėnesio Kauno „Romuvos“ kino teatre prasidės septintasis Tarptautinis Kauno kino festivalis. Rugsėjo 25 d. Kaune startuosianti kino programa vėliau keliaus į Vilnių, Panevėžį, Klaipėdą ir Šiaulius.

Festivalio filmų peržiūros Kaune, be tradicinių „Romuvos“ ir M. Žilinsko galerijos kino salių, vyks ir dar visai naujoje erdvėje – neseniai rekonstruotoje Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje. „Branginame ilgametį bendradarbiavimą su VDU bendruomene, – sako Tarptautinio Kauno kino festivalio meno vadovė Ilona Jurkonytė. – Todėl nekantraujame vertingą kiną įkurdinti universitete, kurio studentai ir dėstytojai, kaip žinia, nuoširdžiai myli kiną.“

Organizatoriai užtikrina, kad Kauno kino festivalis laikysis tradicijų ir pristatys intelektualius pasaulio filmus, kurie stebina naujomis formomis, bet nepamiršta ir didžiosios kino vertybės – aktualumo.

Pagrindinių festivalio programų – ketvertas. „Tapatumai“ sutelkia dėmesį į asmenybių ir bendruomenių virsmus, „Platus kampas“ švenčia patį kino meną, „Muzika, keičianti pasaulį“ pasakoja tikras muzikos kūrėjų bei atlikėjų istorijas, o „Visos mūzos“ priartina prie įvairiausių meno rūšių, menų sąveikos formų.

„Festivalio programa įvairialypė. Rodysime ir tai, ko žiūrovai iš kino tikisi labiausiai, – filmų apie meilę. Be to, lyginant su ankstesniais metais, šiemet atrinkome daugiau linksmų kino juostų, komedijų. Jų tarpe ir kultinė Amerikos nepriklausomojo kino mumblecore žanro krikštatėviu tituluojamo režisieriaus Andrew Bujalskio komedija „Kompiuteriniai šachmatai“, – pasakoja festivalio meno vadovė Ilona Jurkonytė.

Pasak jos, auditorija bus kviečiama žvelgti į didžiulį „veidrodį“, atsispindintį tiesos paieškų, mito, apokalipsės reiškinius, mintis apie ekologiją, bendruomenių tradicijas, ritualus, taip pat ir asmeniškus išgyvenimus, jausmus bei daug kitų svarbių patirtinų dalykų. Apie juos susimąsto kiekvienas, tačiau kine tai nušvis naujai ir, tikėtina, provokuos diskusijai.
Organizatoriai atskleidžia, kad festivalyje suksis ir šiųmečiuose Kanuose pagrindiniu prizu apdovanota juosta „Adelės gyvenimas“, sukurta Tuniso kilmės prancūzų režisieriaus Abdellatifo Kechiche. Įteikdama auksinę palmės šakelę, šių metų Kanų kino festivalio žiuri teigė, kad išimties tvarka ją skiria ne tik režisieriui, bet ir abiems nepakartojamoms aktorėms – Léai Sedoux ir Adèlei Exarchopoulos.

Kauno kino festivalis daug dėmesio skiria kino istorijai bei kino edukacijai, jaunųjų žiūrovų bei jaunųjų kūrėjų ugdymui. Todėl, be kino peržiūrų, bus nemažai specialių renginių, skirtų kūrybos kelią besirenkančiam žmogui. Taip pat vyks tradicija tapę susitikimai su filmų autoriais, kūrybinių grupių nariais.

Septintasis Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks 2013 m. rugsėjo 25–spalio 6 d. Festivalio filmai bus rodomi Kaune (kino teatre „Romuva“, Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje ir Mykolo Žilinsko dailės galerijos kino salėje). Vilniuje festivalis svečiuosis spalio 2-13 d. („Skalvijos“ kino centre, „Pasakos“ ir Šiuolaikinio meno centro kino salėse). Vėliau, spalio 17-20 d., keliaus į Klaipėdą (Klaipėdos kultūros komunikacijų centrą). Panevėžyje lankysis spalio 11-13 d. (kino teatrą „Garsas“). Šiauliuose – spalio 18-20 d. (Šiaulių dailės galerijoje). Daugiau informacijos: www.kinofestivalis.lt.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.