POLLY SCATTERGOOD – Polly Scattergood [Mute Records; 2009]

Gana senokas reikalas: dar kovo pradžioje išleistas ir gerokai nuklausytas debiutinis Polly Scattergood albumas neįmantriu vardiniu pavadinimu „Polly Scattergood“. Netempia šis albumas iki aukščiausios kartelės, nenusirita ir iki vidutiniško, bet šis darbas tikrai daug žadantis ir vietomis pragysta tokiomis gaidomis, kad tik laikykis.

Polly Scattergood vokale telpa labai daug: Lily Allen, Kate Bush, Tori Amos, Bjork ir dar keliolika žinomų moteriškų žvaigždžių atskambių, bet, būtent, tas panašumas tai į vieną, tai į kitą duoda minusą – taip ji praranda savitumą, kuris prieš dešimt penkiolika metų, manau, būtų sutinkamas su daugiau liaupsių. Dabar klausai ir sakai sau „o čia varo kaip ta”.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=z3YDIiRdQ9c
Please Don’t Touch

Albumą „Polly Scattergood“ priglaudė žinoma įrašų kompanija „Mute Records“, o prodiuserio vaidmeny sudalyvavo Simon Fisher Turner, be kurio muzika, kažin, ar būtų tokia įdomi, filmiška. Tamsūs, niūrūs tonai, verksmingas, lūžtantis Polly balsas, daug gyvo atlikimo jausmo kuria puikią šviesios melancholijos nuotaiką.

httpv://www.youtube.com/watch?v=8kPEn0SKADs
Other Too Endless

Sudėtingos aranžuotės, daug skirtingų muzikos instrumentų (fortepijonas, akustinė gitara, elektrinė gitara, violončelė, smuikas, sintezatoriai), puikūs pritariamieji vokalai, kintanti ritmika ir viską apjungiantis 22 metų atlikėjos čia piktokas („Nitrogen Pink“), čia verkiantis („Untitled 27“), čia linksmas („Please Don’t Touch“) vaikiškumas neleidžia lengva ranka spausti „kitas“. Tai ką išgirdai kūrinio pradžioje, viduryje/pabaigoje būna neatpažįstamai pasikeitę.

Turi Polly Scattergood savyje ir kažko iš „bjauriojo ančiuko“: lolitiška išvaizda ir kosmonautinis glam rokerių sceninis įvaizdis, mano manymu, visai netinka prie atliekamos muzikos stilistikos.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=HWbmO-Em2Nc
Unforgiving Arms (live)

Tikrai vertas dėmesio albumas, kuriame man įdomiausia ir neatsiklausomiausia „I Hate The Way“

httpv://www.youtube.com/watch?v=a-sSCDxjxII
„I Hate The Way“ (tik muzika)

http://www.myspace.com/pollyscattergood

fb-share-icon

2 komentarai apie “POLLY SCATTERGOOD – Polly Scattergood [Mute Records; 2009]

  1. Uzteko paklausyt gyvo pasirodymo (Unforgiving arms), tie kas turi bent kokia klausa, supras, kad mergaite neisdainuoja ne velnio, o studijoj ir is „smaugiamu kaciu” galima padaryti daininkes:)

  2. haha, trux, kad ji ten praktiskai nedainavo, o rankom mojavo :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.