Premjera! J. P. Shanley „Dvejonė”. Rež. Jonas Jurašas

jurasasNaujosios dramos akcijos’09 rudens programoje sėkmingai parodytas režisieriaus Jono Jurašo spektaklio eskizas pagal garsaus amerikiečių scenaristo ir dramaturgo John Patrick Shanley pjesę „Dvejonė“ (Doubt) įgavo tęsinį. Spalio 11 d. 19 val. Vilniaus dailės akademijos studijoje (Malūnų g. 5) įvyks spektaklio premjera. Pagrindinius vaidmenis kuria aktoriai Eglė Mikulionytė ir Povilas Budrys. Taip pat vaidina jauni aktoriai Vaida Būtytė, Simonas Lindešis ir Oneida Konsunga. Spektaklio prodiuseris – „Audronio Liugos produkcija“. Partneriai – Vilniaus dailės akademija ir Valstybinis Vilniaus mažasis teatras.

Pjesė Doubt 2005 metais pelnė prestižinį Pulitzerio apdovanojimą ir žurnalas The Time ją pavadino Metų pjese.  2008 metais pagal šią pjesę pats jos autorius John Patrick Shanley sukūrė filmą Doubt (nominacija Oskaro apdovanojimui). Pjesėje aštriai kalbama apie vertybių krizę dogmomis paremtoje bažnytinėje bendruomenėje. Tačiau jos problematika yra neabejotinai platesnio pobūdžio ir apima šiuolaikinės visuomenės problemas. John Patrick Shanley ieško atsakymo į klausimą, kur glūdi visuomenės moralinės krizės priežastys? Jo nuomone, – tai yra abejonės ir tolerancijos stoka skirtinguose visuomeninio gyvenimo lygmenyse.

Vienas iškiliausių vyresniosios kartos Lietuvos režisierių Jonas Jurašas yra išgarsėjęs kaip aktyvus kovotojas už laisvą mintį sovietmečio priespaudos metais. Jonui Jurašui visais laikais buvo svarbu per kūrybą išreikšti kritinį požiūrį į visuomenę ir esamąjį laiką, ginant žmogaus pilietines laisves ir teises. Režisieriaus Jurašo nuomone, Johno Patrick’o Shanley pjesės temos ir keliami klausimai yra ypač aktualūs šiandieninei Lietuvos visuomenei.

Daugiau informacijos rasite čia.

Bilietus platina Tiketa

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.