PREMJERA! Performatyvus garso spektaklis ,,Cry Wolf: Vilgaudas”

,,Cry Wolf: Vilgaudas” yra režisieriaus Justino Kalinausko ir kompozitoriaus Arno Mikalkėno kūrybinio bendradarbiavimo rezultatas, apibendrinantis per pastaruosius trejus metus vykdytus meninius eksperimentus. Spektaklio forma paremta gyvai atliekamo garso ir performatyvaus veiksmo sinteze, kurią scenoje kuria trys Lietuvos saksofono meistrai: Tomas Razmus, Dovydas Stalmokas ir Simonas Šipavičius, atstovaujantys šiuolaikinės improvizacinės ir free jazz muzikos kryptims. Spektaklio choreografiją kuria šiuolaikinio šokio šokėjas Marius Pinigis.

Spektaklio atspirties taškas yra bėgantis žmogus, kuris kelia sau tokius egzistencinius klausimus: kaip į aplinką reaguotų laisvėn patekę kaliniai, paskutinį kartą ją matę santvarkoje, kurios jau seniai nebėra? Ar jie urbanizuotose miesto džiunglėse ieškotų McDonalds restoranų, o gal, priešingai, bandytų susirankioti pradingusio pasaulio nostalgijos likučius? O kaip mes patys reaguotume į šiuos kalinius, jeigu Holivudas apie juos sukurtų ekstravagantišką nuotykių epą? Ar mums vis dar būtų svarbu, už ką juos pasodino? Gal, visgi, mes pasiruošę suteikti šansą ,,kitokiam požiūriui”?

Atlikėjų lūpose neišgirsite atpažįstamos kalbos, nes visas spektaklio tekstas gimsta saksofonų garsuose. Muzikantai naudoja instrumentus kaip komunikacijos priemones ir išsunkia juos iki lydymosi temperatūros. Projekto kūrėjai tikina, kad garsas gali būti ne tik girdimas – jis yra matomas ir juntamas. Tai energetiškai stiprus reginys, kuriame ieškoma naujos teatrinio įvykio sampratos.

Spektaklio organizatorius „Kauno menininkų namai“, bendradarbiaudamas su Tado Ivanausko zoologijos muziejumi, premjeros dieną suteiks iš anksto užsiregistravusiems žiūrovams išskirtinę galimybę su spektaklio bilietu nemokamai apsilankyti edukacinėje programoje, kurioje lankytojai bus supažindinami su vilkų ir kitų plėšrūnų gyvensenos ypatumais!

Pagrindinis projekto rėmėjas – Lietuvos Kultūros taryba.
Partneriai: Kauno technologijos universitetas,Tado Ivanausko zoologijos muziejus, Lietuvos Energetikos ir technikos muziejus, Kūrybinis inkubatorius „Kultūros fabrikas“.

Numatomos premjeros:
Gruodžio 11 d., 19 val. Kaunas, KTU Kultūros centras
Gruodžio 15 d., 19 val. Vilnius, Energetikos ir technikos muziejus
Gruodžio 17 d., 19 val. Klaipėda, Klaipėdos kultūros fabrikas

Bilietus platina „Tiketa“: http://www.tiketa.lt/LT/performatyvus_garso_spektaklis_cry_wolf__vilgaudas_13817

Daugiau informacijos:
https://www.facebook.com/events/1506228563037739/

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.