Progresyvo vakaras su suomiais ODDLAND Vilniuje

Gegužės 25 d. į Vilnių atvyksta progresvyvaus metalo/roko puoselėtojai iš Suomijos – ODDLAND. Tai grupė, kuri sužibėjo įrašų kompanijos „Century Media Records“ organizuojamame „Suomi Metal Star“ konkurse, kuriame 2012 m. laimėjo pirmąją vietą. Grupė pasirašė sutartį su “Century Media Records” (leidžiančia „In Flames“, „Dark Tranquillity“, „Nevermore“, „Orphaned Land“ kūrybą) ir, atrodo, eina tokiu keliu, kur jų šlovė nebus tik trumpas blykstelėjimas tamsoje.

2002 m. susiformavusios grupės muzika pasuko roko ir grunge kryptimi, tačiau vėliau vis labiau ėmė krypti link metalo. Demo įrašai, pasirodę 2004 m. („Against All Odds”) ir 2007 m. („Connection Critical Behind“) buvo muzika sukurta kaip laisvalaikio leidimas, tačiau 2008 m. grįžus Ispanijoje kurį  laiką praleidusiam vokalistui/gitaristui Sakari Ojanenui, grupės požiūris į muziką gerokai surimtėjo. Pokyčius vainikavo 2010 m. pasirodęs demo/promo įrašas „Away From The Watching Eye”. Tai buvo ODDLAND – kaip progresyvo monstrų, kokie jie yra dabar – kelio pradžia. Bet, teigia pats S. Ojanenas – „nežinau, ar galima vesti paralelę tarp mūsų surimtėjimo ir muzikos progresyvėjimo, skambesys vystėsi savo keliu”. 

2012 m. išleistas albumas „Treachery of Senses”  – tai aukščiausio lygio progresyvaus metalo/roko išradimas. Prodiuseris Danas Swanö įvertino  – „vienas geriausių albumų, prie kurių esu dirbęs”. Vietoje to, kad sektų formule, kokią kuria „Dream Theater” ir plauktų pasroviui pagal žanro kanonus, suomiai nebijo įterpti progresyviajam rokui/metalui nebūdingų tamsių atspalvių, dėl ko albumas tampa panašus į „Fates Warning“ klasika tapusį „A Pleasant Shade of Gray”. Tuo pačiu ODDLAND priartėja prie tokių muzikinių grandų, kaip „Tool“, „Symphony X“, „Alice in Chains“ ar net „Faith No More“ kūrybos. ODDLAND muzikoje nėra formulės, nėra šabloninių kompozicijų – vien tik ekspresijos laisvė.

ODDLAND apšildys dvi lietuvių grupės KIELWATER ir SPIRALÈ. KIELWATER – progresyvų metalą grojantis kolektyvas iš Vilniaus. Grupė 2009 m. yra laimėjusi kelialapį į „Wacken Open Air” festivalį. Nuo 2011 m. prie mušamųjų sėdo legendinis muzikos veteranas – Linas Būda, grojantis žymiausiuose Lietuvos džiazo ir roko projektuose. 2012 m. KIELWATER išleido ilgai lauktą ir brandintą debiutinį albumą „Flirting With Disaster“. Grupė šį albumą jau pristatė gruodžio mėnesį Vilniuje, o taip pat Belgijoje ir Prancūzijoje.

SPIRALÈ – eksperimentinio/progresyvaus roko grupė iš Vilniaus. Šių metų, kovo mėnesį grupė išleido savo debiutinį albumą „Labirintas“. Albumas buvo konstruojamas kelis metus, įrašytas ir išleistas D.I.Y. būdu.

Renginys vyks gegužės 25 d. (šeštadienį) klube „Propaganda“, Vilnius. Koncerto pradžia – 20 val.

httpv://youtu.be/7G8wPbsJnWc

httpv://youtu.be/Xq3TX0aEhYI

ODDLAND (Suomija) Progresyvus metalas/rokas

http://www.oddlandband.com/

KIELWATER (Lietuva) Progresyvus metalas

http://kielwater.bandcamp.com/

SPIRALÈ (Lietuva) Eksperimentinis/progresyvus rokas

http://spirale.bandcamp.com/

Laikas: 20:00, durys 19:00

Bilieto kaina: su išankstine registracija – 25 Lt., kitiems prie įėjimo – 35 Lt.

Registracija: microraptor.lt@gmail.com

Renginys facebooke: http://www.facebook.com/events/353560694753645

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.