Svarbu: kaip internete susirasti norimą filmą arba albumą.

Pavadinkime tai antikrizine tema, nes piratauti G. tikrai neskatina. Aš pats, būna, atsisiunčiu filmą, o tada atrandu, kad jis bus rodomas Lietuvos kino teatruose ir ištrinu – jeigu įmanoma, filmą reikia žiūrėti tame formate, kuriam jis buvo sukurtas. Bet gi visko būna: vienų filmų į Lietuvą neatveža, kitų nebeišneša kišenė pamatyti, tai ir sukies kažkaip… Tas pats ir su muzika. Mano fonoteka sumažėtų maždaug 4/5, jeigu joje liktų tik ta muzika, su kuria galiu susipažinti žiūrėdamas TV arba klausydamas radijo.

Artimiausiu metu G. padaugės įrašų apie filmus (nauja rubrika „Namų kino teatras”), kurie vargu bau ar kada pasieks mūsų kino teatrus, tęsim albumų apžvalgas, bet nei komentaruose, nei pačiuose įrašuose nedėsim nuorodų, kur tuos dalykus galima rasti (iš dalies, tai nelegalu). Tačiau, kiekvieno tokio įrašo apačioje bus nuoroda į šią temą „Iš kur atsisiųsti šitą albumą? ->”, tad jeigu tik norėsit, tiek aprašomus filmus, tiek albumus žinosit, kaip atsisiųsti ir nebus taip, kad skaitai apžvalgą, susidomi, o galiausiai neradęs, iš kur jį atsisiųst, tik susierzini (nesijuokit it’ernautai – ne visi žmonės tik it technologijom ir browsinim’u gyvi).

Taigi, pradedam…

MUZIKA. Aišku, visada galima sekti (arba ieškoti) bolachasgratis, „i am rare” ir panašių įrašus, bet bent jau aš, kai prireikia kokio albumo (tiesą sakant, bet ko), įsijungiu www.google.lt, įrašau grupės pavadinimą, tarkim Camera Obscura (geriausiai į kabutes), tada ieškomo albumo pavadinimą „My Maudlin Career” (irgi kabutėse), o tada prirašom stebuklingą žodį „rapidshare” (puslapis į kurį žmonės krauna begales gerų dalykų) ir štai ką gauname:

http://www.google.lt/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=lt&q=%22Camera+Obscura%22+%22My+Maudlin+Career%22+rapidshare&meta=&btnG=Google+Paie%C5%A1ka

Viskas. Tada einat per įrašus ir ieškot nuorodos į failą „rapidshare” serveryje. Kartais sunkiau (tikiu, prireiks n puslapių, kad rastumėt veikiančią nuorodą į naują U2 albumą), kartais lengviau, bet šis metodas veikia visada. Patartina puslapius žiūrėti spaudžiant „google kopija”.

KINAS. Su kinu situacija kiek kitokia, nes filmai užima daug vietos, o „rapidshare” ir panašios tarnybos riboja failų dydį. Todėl labiausiai paplitusi filmų siuntimo forma yra naudojant BitTorrent protokolu paremtas programas. Trumpai tariant, tai programos, kuriomis siunčiami *.torrent failai (failai, kuriuose informacija apie jų turinį, kurį vėliau ir siunčiamės). Eiga būtų tokia: susirandamas norimo filmo *.torrent failas, atidaromas su pasirinkta BitTorrent programa, pasirenkama vieta, kur filmą išsaugot ir važiuojam. Kuo daugiau vartotojų internete turi jus dominantį filmą/failą, tuo greičiau atsisiųsit.

Žinomiausios BitTorrent programos: µTorrent, Vuze, ir BitTorrent (aš pats naudoju eilinį taip vadinamą „download manager” „Flashget”).

KINAS, MUZIKA ir daugiau. Su torrentais patogu siustis ne tik filmus, bet ir muziką, ypač kai norisi visos diskografijos ar senesių albumų, kuriuos „rapidshariniu” principu rasti sunkoka, taip pat čia galima rasti televizijos laidų, kurių nespėjai pažiūrėti programos laiku ir, žinoma kitokio kultūrinio gėrio (pvz.: skanuotų knygų, kurias galima skaityti valdiško darbo metu).  Norimų failų/torentų patogiausia ieškoti (tam tikra prasme, uždarose) svetainėse, kuriose dažnai sunkiausia prisiregistruoti, nes galioje tam tikra pakvietimų sistema, bet šią kliūtį įveikus visas lobynas tau prieš akis.

Dažniausiai naudojamos torrentų svetainės:

www.linkomanija.net (didžiausia ir rimčiausia lietuviška torrentų svetainė, kur galima rasti ir lietuviškai įgarsintų filmų)
www.baltracker.net
www.torrents.ru (suprantantiems rusiškai, tai patogiausias visa ko paieškos šaltinis)

Vietos, kuriose nereikia registruotis, bet galima rasti daug (pagrinde angliškų) dalykų:

http://btjunkie.org/
www.isohunt.com
http://thepiratebay.org/
http://www.mininova.org/

Žinoma, yra ir tokie būdai, kaip eMule, soulseek ir kiti, bet, mano manymu, tai jau tapę atgyvena.

Patarimai:
1. Būtų gerai, kad failas būtų patalpintas ne mažiau negu prieš penkias dienas – jeigu paaiškėtų, kad su juo kažkas blogai (virusas), tai būtų pakankamas laikas kam nors apie tai perspėti.

2. Skaitykite komentarus prie failų. Žmonės perspėja, jeigu failas netikras, bloga kokybė ar panašiai.

3. Žiūrėkit, kad filmo „seed’erių” (tų, iš kurie turi dominantį failą), būtų daugiau negu „leecher’ių” (tų, kurie, kaip ir jūs nori jį atsisiųsti). Santykis turi būt ne mažesnis, kaip 5:4.

Filmams žiūrėti siūlau programą „Media player Classic” arba dar geriau – atsisiųskit ir įsinstaliuokit visą K_lite programų ir kodekų paketą (jame yra ir minėtas grotuvas). Problemų su neskaitomais failais turėtų nelikti. Be to, programa pati gali surasti filmo subtitrus, jeigu norodytoje duomenų bazėje jie yra.

Tai tiek nuo mūsų, neprofesionalių piratautojų. Gal turit klausimų arba atvirkščiai – patarimų, kurie praverstų tiek mums, tiek G. skaitytojams?

fb-share-icon

56 komentarai apie “Svarbu: kaip internete susirasti norimą filmą arba albumą.

  1. Nei eMule nei slsk nėra atgyvenos.
    Patogesnės programos muzikai siųsti, nei slsk sunkiai įsivaizduoju. Pastarajame galima rasti praktiškai bet ką (pamėgink visokiose Linkomanijose ar public trackeriuose rasti reto džiazo). Taip pat jau paieškos lange gali įvertinti, ar tavo siuntinys tvarkingas.
    O eMule, nors ir lėta, yra puikiausias šaltinis rasti retus (ir geros kokybės!) filmus. Public trackeriuose (ar net privačiuose, kaip Linkomanija), tokių dalykų su žiburiu nerasi.
    Yra gerų užsienietiškų uždarų torrent trackerių užsiimančių būtent retų filmų, muzikos dalijimusi, tačiau be pakveitimo į juos nepateksi, o nežinant nieko gyvai iš ten prisiregistravusių, galimybės ten patekti sumažėja drastiškai. :/

  2. vis gi emule ir slsk laikyčiau praeitos internetinės kartos tinklais.
    anyway ieškoti pavienių muzikinių kūrinių patogiau su jais nei su torentais.
    Jeigu kam reikia, galiu suteikti pakvietimų į uždarą ir vieną geriausių trakerių Demonoid.com.

  3. Atgyvenę, bet patikimi. :)
    Seniai ieškau pakvietimo į uždarą filmų trackerį Karagarga (art-house’as ir šiaip retas stuff’as). Gal tarp g-taško skaitytojų atsirastų pastarojo vartotojų?

  4. O, kokia pažanga!

    reikia kovot prieš institucija, kuri mano manymu „prikirpo” torrent.lt, o linkomanija.net nesugebėjo tik todėl, kad serveris Olandijoje…

  5. vertas demesio straispnis – tokius pacius budus ir as naudoju! Beje staitykite .torrent siunteju komentarus – labai daznai pasitaiko sugadintu arba piktybiskai platinamu failu su pakeistais pavadinimais! „Neuzsiraukit” ant virusu :))

  6. nesuprantu, kodėl tu teigi neskatinantis piratavimo ir sakai, kad tik su tv ir radiju neišgirstum naujos muzikos.
    yra visos galimybės muziką įsigyti legaliai.
    kaip ir filmus, jei jie jau išėję dvd…

  7. žodžiu, aš nusivyliau.
    ne todėl, kad pati būčiau šventa, bet skatinti dar niekada nebuvau sugalvojusi.

  8. Come on, daina d. – jeigu tau kas nors pasiulo parsisiusti daina, tu ja parsisiunti, tai kas piratas – kas pasiule, ar kas parsisiunte? Kur gi asmenines morales normos? Visgi daugelis irasus ripinanciu ir platinanciu individu/organizaciju nevienareiksmiskai sako – jeigu patinka/naudoji/ziuri/gerbi autorius – nusipirk.
    Visi didieji gamintojai/platintojai bando stabdyti piratavima, nors is tikruju jis tik skatina populiarinima ir pasirinkimo laisve.
    Uztai turbut geriau rinktis ir gerbti autoriu varga, o ne tyliai piratauti ir smerkti apie tai garsiai kalbancius.

    Bet jeigu i tema – puiki tema, pats tokius metodus naudoju ir butinai apsizvalgysiu jusu siulomuose trackeriuose, o gal ir slsk isbandysiu seniams laikams prisiminti :-)

  9. Ši tema nėra apie legalumą, bet…

    nėra visų galimybių muziką įsigyti legaliai. kaip ir filmus, net išėjusius dvd.

    dėl muzikos: internetas leidžia pirma produktą išbandyti namie, (nereikia eit į „Bomba”, kurioje 70 proc. nerasi norimo įrašo, kad paklausyt), o tik tada gali pirkt. Kitas dalykas: žmonėms, kurie neapsiriboja populiariais albumais, o ieško patinkančių retų įrašų, ne visada jų įstengia rasti. Galiu tokių pavadinimų prirašyti ne vieną dešimtį. Tada lieka išeitis – klausytis internetinės kopijos, kol gal nusišypsos laimė užtikt kur originalą. Be to, senesni įrašai, kad ir originalą pirktum iš žmogaus jau jokios įtakos nepadarys atlikėjui, kuris honorarą už tą diską jau seniai pasiėmė.

    filmų Dvd: kalbų, kuriomis filmas išleistas dvd supratimas ir analogiškas variantas kaip su muzika.

  10. Daina, kadaise (2005 m.) teko atsakyti į klausimą:
    Asmuo/ įvykis/ reiškinys daugiausiai prisidėję prie pomėgio muzikai? Mano atsakymas buvo: 1. Vidinis-meninis; 2. mp3; 3. Audiogalaxy. Kai mano gyvenime atsirado mp3/audiogalaxy (savo aplinkoje neturėjau draugų, kurie muzikos turėjo daugiau negu aš, žinojo daugiau), savo kraityje turėjau penkis originalius diskus, dešimt piratinių ir maišą piratinių kasečių. Dabar turiu kelis šimtus originalių CD. Spėk, kiek iš jų būčiau nusipirkęs, jeigu pirkčiau tik tai, ką groja radijas? Smashing Pumpkins, A-ha – ok. O kaip su Beth Orton? Kartą (bet tai jau buvo būtent kokie 2005) per „Radiocentrą” išgirdau Jewel dainą iš debiutinio albumo (tas buvo geras :)), tai nepameluosiu – kelis kartus po dainos pasukinėjau radijo imtuvo rankenėlę, kad įsitikinčiau, jog groja tikrai RC :) Šiuo metu situacija, aišku, kiek kita, tačiau.. Namie neturiu nei radijo, nei tv, o, kad iš 96kbps myspace’inio audio klipo užsimanyčiau nusipirkti originalų CD, talentas turi šviesti iš toli. Ne tame esmė. Įrašą dariau kartu su offca, nes, manau, abu turim tas pačias problemas – nuo klausimų iš kur pasipūsti jau pavargom. Patys tai lyg ir darom, bet apsimetinėti, kad tai nevyksta? :-/ Skatinam-neskatinam priklauso nuo tavo pačios požiūrio. Jeigu esi ta, kuri per metus parsipučia tūkstantį albumo, o nenusiperka nė vieno, tada šią temą matai, kaip piratavimo skatinimą. Jeigu atsisiunti tūkstantį, nusiperki šimtą, tada supranti, ką turiu omeny – nebūtų to tūkstančio, nebūtų ir šimto. Nebent u2, coldplay, etc.

    Mes seniai esam pasakę, kad Lietuviškų nelegalių nuorodų čia nebus (į lietuvaičių albumus), nes tai paprasta – pyst, nuėjai sumokėjai dvidešimt litų ir turi. Su užsienio produkcija nepalyginamai sunkiau (keista, kad tau iki šiol neužkliūdavo, kai mes po kokiu įrašu įmesdavom nuorodą), bet ir ne tame esmė. Sakau, temą rašiau kaip sau, panašiems į mane, kurie galbūt išgirs kokį albumą pamatys filmą ir jį nusipirks vs. nepamatys / neišgirs, dėl ko TIKRAI nenusipirks. Dėl piratavimo milijonai žmonių gali sau leist neit į kiną, nepirkt cd, bet mano įsitikinimu tai tik skatina kultūrą, kūrybą, nes kas nenorėjo pirkt Elliott Smith už 70lt, tas niekada ir nepirks, o tas, kuris niekada jo negirdėjo, bet rado čia įrašą apie jį, parsipūtė mp3, yra galimybė, kad nusipirks. Ne, tai ne – gal kam kitam papasakos.

  11. Dabar į temą: filmai „made in LT” paskutiniu metu pas mane randasi iš čia , kaip ir LT įrašai (rašau tik todėl, kad ten galima rasti audio kasečių nostalgijos)

  12. Aha, ten kažkada pamačiau Žebriūno filmą „Gražuolė”. Tai kas turi atsitikti, kad dabar, kai filmas išleistas DVD, aš tokį filmą ne nusipirkčiau, bet parsipūsčiau? Kita vertus, o ką daryti, jeigu noriu pamatyti jo „Paskutinė atostogų diena?” O gal vaidint protingą ir sakyt, kad nu nežinau.. Nu gal pirataut, bet pirataut yra negražu, nors pats tokį daiktą turėčiau?

  13. Man atrodo, kad rapidshare googlėj geriau ieškot prirašius link:rapidshare.com pvz:
    „Camera Obscura” „My Maudlin Career” link:rapidshare.com

  14. http://www.what.cd – beveik tobulas resursas. bet ten reikia pakvietimo ir yra gana grieztos naudojimo taisykles. bet ten yra beveik viskas, ir ne tik mp3, bet ir flac…

  15. torrentz.com – gan daug galima rasti torrentu, be jokiu registraciju.
    grotuvas- kiek susiduriu – geresnio uz VLC media playeri nerandu. jis atidaro net sugadintus, ne iki galo atsiustus failus ir kita slamsta, bei praktiskai visus zinomus formatus be jokio jungimosi prie codec’u baziu (ar ju instaliavimo). galima suderinti vaizda/garsa/titrus – jie kartais buna issimete piratiniuose produktuose.
    dar prie sitos temos – per google paprastai ieskau ir titru filmam. lietuvisku aisq nera daugeliui filmu, bet viskam yra EN, arba ta kalba, kuria ir filmas (aktualu mokantis kalbos)

  16. Snobiška meilė tam VLC. Ne toks jau jis ir stebuklingas, bet čia jau, matyt, skonio reikalas. Apie titrus reiktų papildyt, bet dažniausiai mano naudojamas metodas – paleidus Media player classic paspausti download subtitle ir jis pats jį ištraukia iš duomenų bazės internete :)

  17. Pedro, visi mes piratai daugiau ar mažiau. Aš kalbėjau apie skatinimą taip klausyti muziką.

    Pauliau, man nebeatrodo (anksčiau – atrodė), kad su užsieniu nepalyginamai sunkiau, nei su Lietuva. Šiais laikais keliolika baksų, pyst, ir turi…

    Aišku, ne iš įrašų gyvena ir gyvens artimoj ateity muzikos industrija, bet anyway. Nieko aš čia nekaltinu, tiesiog natūraliai nustebau ir parašiau :) gi darykit kaip jums išeina. Svarbiausia muzika.

  18. Žodžiu viskas ok. Nieko nenorėjau užsipult. Mano fonotekoje irgi toli gražu ne viskas original. Bet aš nesiūlau atsisiųsti :)

  19. ne, aš tikrai nebūnu policininke. nesupratai manęs visiškai… o gaila.

  20. Supratau. Aš tik manau, kad nereikia savęs saugoti ir dailinti tokiom priemonėm. Manau, kad jeigu žmogus pats gali sau pasakyti, kad vogti yra negražu, bet vis tiek vagia, jis tam tikra prasme yra ligonis. Aš reiškinį vadinamą „piratavimu” vadinu galimybe susipažinti su kūryba prieš susimokant už ją. Siunčiuos tam, kad vėliau nusipirkčiau, jeigu bus verta. Tai ir būdas įveikti begalinį marketingą, kuris prastūmęs porą blizgančių klipų ar įspūdingą trailer’į, įbruka visiškai tuščią vidutinybę. Kišantys tokius dalykus labiausiai to piratavimo ir bijo. Jeigu per klaidą atrodo, kad tai negalioja kalbant apie kiną, tai… Šiame kino pavasaryje mano top3 yra 2 filmai, kuriuos mačiau ir prieš festivalį (kaip piratas) ir kino teatre. Taip, aš einu su akreditacija, pinigų nemokų, bet jeigu būtų reikėję mokėti pinigus, tai būtų 2 iš kokių 5 į kuriuos būtinai būčiau ėjęs.

  21. „Aš reiškinį vadinamą “piratavimu” vadinu galimybe susipažinti su kūryba prieš susimokant už ją. Siunčiuos tam, kad vėliau nusipirkčiau, jeigu bus verta. Tai ir būdas įveikti begalinį marketingą, kuris prastūmęs porą blizgančių klipų ar įspūdingą trailer’į, įbruka visiškai tuščią vidutinybę”

    na tai ir valio, aš tam visiškai pritariu

  22. Bet kitiems taip elgtis nepatari? Juk tu, kaip ir kiekvienas mūsų, kuri aplinką, kurioje gyveni/gyvensi. Ir jeigu joje niekas nežinos tavo mylimo atlikėjo … (įsirašyk pati), nes ne kiekvienas įgali nusipirkti kiekvieną cd (praleidžiu punktą, kad to albumo Lietuvoje niekur gali ir nebūti), tai tu jo niekada čia ir nepamatysi. Bus James Blunt, bus Eros Mascarpone, bet kitų nebus – nes niekas nesukurs poreikio jiems čia. Aš pavyzdžiui nesuprantu prasmės rašyme apie dalykus, kurių negali pačiupinėti (todėl iki šiol čia buvo mažai rašoma apie filmus) – mes norim kurt aplinką, kurioje patiems būtų smagiau gyvent. Kad būtų su kuo pakalbėti apie filmus, kurie būna pasaulio kino festivaliuose, indie muzikos topus, spektaklius rodomus menų spaustuvėje. bet, kad žmonės apie tai kalbėtų, jie turi tai patirti. niekad nepirksi dalykų, kurių nemyli, kurie tavęs dar neįtraukė. Tylumoj ir vakuume tai nevyksta.

  23. kiek iš žmonių, atradusių torrentus, ką nors dar perkasi?
    nedaug…
    tokių kaip tu – nedaug

    jei būtum prie šito sąrašo pridėjęs dar geriausias interneto parduotuves, kur geriausias kainos ir šipingo santykis, pvz, tai būtų viskas super cool.

    bet tu pasiūlei tik atsisiųsti.

    :)
    pratęsim kada šią diskusiją gal gyvai.

  24. Daina, ši tema yra apie tai, kaip atsisiųsti ir ji bus naudojama vietoj linko, kuriame anksčiau būdavo tiesioginė nuoroda į failą. Atrodai, kaip iš dangaus nukritus.. Va, prisimenu, kad rašiau apie Kaki King albumą.. Einu ieškot nuorodos į tą temą.. Štai ji.. http://www.g-taskas.lt/kaki-king-dreaming-of-revenge-2008/ Dabar pažiūrėk, kas rašoma pirmam komentare (mes tai darydavo su kone visais apžvelgiamais albumais).

  25. perskaites teksta, komentarus ir tarpus,
    niekaip nesuprantu vieno:

    kodel jus sia veikla vadinate „piratavimu”,
    save vadinate „piratais”,
    net ir tie, kur susimokeje uz patikusias idejas (kina, muzika, so on)?

    Piratai yra tie, kurie pelnosi is kopijos,
    o ne tie, kurie dalinasi jomis tarpusavyje.
    dalinimasis perkainuoja tos informacijos verte.

    juk visi pelnosi is svetimu ideju kasdien,
    bet ne visi moka, nes ne visi praso. kodel?

  26. cetuz, atsakydamas konkrečiai į tavo klausimą, atsakyčiau taip: pirkdamas vogtą daiktą, skatini vagystes. nepirktum vogtų daiktų, ne gi vagys vogtų tam, kad savo namus apsistatytų vogta aparatūra ir pan.

  27. nezinau i kuri klausima atsakinejai,
    bet maniau, kad cia apie daiktus kalbam labiau ribotai,
    tik tiek, kad uztektu issaugot konkrecia, virtualia nuosavybe.

  28. na, jei nukritau, tada tikrai labai atsiprašau. gali ištrinti viską.

  29. Pauliau, aprašei mano elgesį ieškant muzikos daug maž :)) dėki. bet turiu vieną prašymą, gal turi arba gali surast Moriarty – The lost scenes of Puss’n’Boots EP? Nepavyksta aptikt :( būčiau dėkingas

  30. šiais sunkmečio laikais jei ir gali kas žmogui padėt, tai tik jis pats :))

  31. kas del s/l santykio 5:4 tai netiesa parasei :| arba nesupranti kaip veikia bittorent, arba tycia nenorejai per daug issiplest :)

  32. nuliudinai, Pauliau, su tokiu savo straipsniu… ir ji skaitau ne kur kitur, o bloge „G.eros naujienos apie kultūrą”.. gal apie piratavimo budus paskaita skaitysi ir per Zip FM laida, kur pasak anonsu, esi pakviestas?

  33. Vytai, žiūriu dabar prieš save į 500+ CD kolekcija ir galvoju, kiek CD (originalių būtent) turėčiau, jeigu ne „piratavimas”? Penktadalį, dešimtadalį? Kam nuo to būtų geriau? Piratavimas kenkia nebent tik u2 ir Madonnai, bet apie juos mes nelabai ir rašom, visiem kitiem – tik nauda. Nauda iš piratavimo ir tau, Vytai, nes jo dėka aplink tave ilgainiui daugėja žmonių, kurie eina į kiną, koncertus, teatrą. O kai kažkas eina, tai kažkas ir atveža. Kur tu eitum, jeigu nebūtų piratavimo? Užburtas ratas. Ir narkomanų tiek nebūtų, jeigu visi pirmą dozę būtų nusipirkę patys, už pilną kainą :) Taip, taip, piratauti nėra gerai- visiškai tam pritariu. Bet piratavimas žmonijai atneša daugiau naudos negu susilaikymas nuo jo. Jeigu nori, kad pasaulyje būtų daugiau gėrio – nustok valgyti mėsą (žudyti gyvūnus), skleisk vegetarizmo idėjas. Jeigu ką, mokslas jau seniai įrodė, kad mėsos (bent jau raudonos) žmogui nereikia – vegetarizmas yra sveikiau tau, aplinkai.. Tiesą sakant, visam pasauliui. Peace!

    Oh džy, o aš taip slėpiau.. :)))

  34. Beje, Vytai, pasižiūrėjau, kas po šiuo vardu slepiasi, tai papildysiu. Yra vidinis susitarimas, kad mes nerašom ar bent jau nededam nuorodos į šį tekstą po straipsniais apie filmus, kuriuos planuoja rodyti Lietuvos k/t, arba pagaminti DVD gamintojai. Jeigu parašom, tai tik dėl to, kad kažkas nesugeba tinkamai pranešti apie savo planus ir darbus. Tikrai nesuprantu, kam yra nauda, kad žmogus nepamatys kažkokio filmo, kai gali pamatyti. O apie tai, kad juk galima bet kokį DVD/CD nusipirkti iš amazono, kalbėti jau kiek per vėlu ir nešiuolaikiška. Žmonės protingėja ir jų super įspūdingais trailer’iais jau nenupirksi. Pats visus mylimiausius albumus/filmus ilgainiui įsigiju CD/DVD, taip pasakydamas jo kūrėjui ačiū už vertingą darbą. Ir kadangi žinau, kokiam tikslui pasitarnavo piratavimas man (užtikrinu g. nebūtų, jeigu nebūtų p.), tai rašydamas tokį tekstą, tikiu, kad panašią įtaką jis padarys ir dar bent tuzinui žmonių. O tai, kad kai kuriais Rimi prekiaujamais peiliais yra nužudomi žmonės, žinoma, yra ne parduotuvės ir ne peilių gamintojų reikalas. Man keista, kaip žmonės, taip tiesiogiai susiję su $ kalimu iš DVD, CD prekybos, mato A ir nesugeba pamatyti B, C, D ir visų likusių raidžių. Todėl jums ir sunku, suprantu.

  35. aha, neabejotinai būtent jis :D šūdo kvapas jam sutrukdė, ne žmogus. net ir skonio neturinčių lietuvių nėra tiek daug, kad filmas surinktų milijoną.

  36. Deja, Pauliau karščiuojiesi. 900 000 Lt. filmas jau surinko prieš 2,5 savaitės, o po įdėjimo į IT, kada staigiai 43 000 kompiuterių atsisiunė, pajamos visiškai sustojo. Todėl tą mokytoją taip staigiai ir „išdulkino”…

    Na, o linkomaniją stipriai spaudžia, bet šios dienos uždarymas, tikriausiai melagių dienos proga. Serveris Olandijoje. Jeigu iš ten meiškėlė kur nors į Rusiją ar Kiniją.

  37. Bet linkomanija yra žiauriai užspausta. Kadangi esu susipykęs su jos veikėjais, tai džiaugiuosi. Velniop ją, jei yra matuška rossija…

  38. Dabar stengiamasi apmokęstinti siuntimus. Abejoju, ar rastumėte kitaip VHS išleistų filmų, kurių ripus randu tik už žalius, nemokamas versijas:

    Jules Dassin Promise at Dawn (1970)
    Moshé Mizrahi Madame Rosa (1977)

    Bet nepavyko man, niekada to nedariusiam, kažkaip su ta Visa electron prasisukti. Gal ji turi turėti valiutinę laikmeną? Filmai yra, sakykim, torrentz.com sistemoje. Tisiog pasidarė įdomu, kaip apmokate per amazon.com?

  39. Arūnai, aš tai tiesiog kortele, bet ji pas mane normali kreditinė. Nesu tikras ar tiesiog Visa electron tam tinka. Dar būna Visa virtuon (ar kaip ten), bet paprasta lyg ir netinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.