Pavadinkime tai antikrizine tema, nes piratauti G. tikrai neskatina. Aš pats, būna, atsisiunčiu filmą, o tada atrandu, kad jis bus rodomas Lietuvos kino teatruose ir ištrinu – jeigu įmanoma, filmą reikia žiūrėti tame formate, kuriam jis buvo sukurtas. Bet gi visko būna: vienų filmų į Lietuvą neatveža, kitų nebeišneša kišenė pamatyti, tai ir sukies kažkaip… Tas pats ir su muzika. Mano fonoteka sumažėtų maždaug 4/5, jeigu joje liktų tik ta muzika, su kuria galiu susipažinti žiūrėdamas TV arba klausydamas radijo.
Artimiausiu metu G. padaugės įrašų apie filmus (nauja rubrika „Namų kino teatras”), kurie vargu bau ar kada pasieks mūsų kino teatrus, tęsim albumų apžvalgas, bet nei komentaruose, nei pačiuose įrašuose nedėsim nuorodų, kur tuos dalykus galima rasti (iš dalies, tai nelegalu). Tačiau, kiekvieno tokio įrašo apačioje bus nuoroda į šią temą „Iš kur atsisiųsti šitą albumą? ->”, tad jeigu tik norėsit, tiek aprašomus filmus, tiek albumus žinosit, kaip atsisiųsti ir nebus taip, kad skaitai apžvalgą, susidomi, o galiausiai neradęs, iš kur jį atsisiųst, tik susierzini (nesijuokit it’ernautai – ne visi žmonės tik it technologijom ir browsinim’u gyvi).
Taigi, pradedam…
MUZIKA. Aišku, visada galima sekti (arba ieškoti) bolachasgratis, „i am rare” ir panašių įrašus, bet bent jau aš, kai prireikia kokio albumo (tiesą sakant, bet ko), įsijungiu www.google.lt, įrašau grupės pavadinimą, tarkim Camera Obscura (geriausiai į kabutes), tada ieškomo albumo pavadinimą „My Maudlin Career” (irgi kabutėse), o tada prirašom stebuklingą žodį „rapidshare” (puslapis į kurį žmonės krauna begales gerų dalykų) ir štai ką gauname:
Viskas. Tada einat per įrašus ir ieškot nuorodos į failą „rapidshare” serveryje. Kartais sunkiau (tikiu, prireiks n puslapių, kad rastumėt veikiančią nuorodą į naują U2 albumą), kartais lengviau, bet šis metodas veikia visada. Patartina puslapius žiūrėti spaudžiant „google kopija”.
KINAS. Su kinu situacija kiek kitokia, nes filmai užima daug vietos, o „rapidshare” ir panašios tarnybos riboja failų dydį. Todėl labiausiai paplitusi filmų siuntimo forma yra naudojant BitTorrent protokolu paremtas programas. Trumpai tariant, tai programos, kuriomis siunčiami *.torrent failai (failai, kuriuose informacija apie jų turinį, kurį vėliau ir siunčiamės). Eiga būtų tokia: susirandamas norimo filmo *.torrent failas, atidaromas su pasirinkta BitTorrent programa, pasirenkama vieta, kur filmą išsaugot ir važiuojam. Kuo daugiau vartotojų internete turi jus dominantį filmą/failą, tuo greičiau atsisiųsit.
Žinomiausios BitTorrent programos: µTorrent, Vuze, ir BitTorrent (aš pats naudoju eilinį taip vadinamą „download manager” „Flashget”).
KINAS, MUZIKA ir daugiau. Su torrentais patogu siustis ne tik filmus, bet ir muziką, ypač kai norisi visos diskografijos ar senesių albumų, kuriuos „rapidshariniu” principu rasti sunkoka, taip pat čia galima rasti televizijos laidų, kurių nespėjai pažiūrėti programos laiku ir, žinoma kitokio kultūrinio gėrio (pvz.: skanuotų knygų, kurias galima skaityti valdiško darbo metu). Norimų failų/torentų patogiausia ieškoti (tam tikra prasme, uždarose) svetainėse, kuriose dažnai sunkiausia prisiregistruoti, nes galioje tam tikra pakvietimų sistema, bet šią kliūtį įveikus visas lobynas tau prieš akis.
Dažniausiai naudojamos torrentų svetainės:
www.linkomanija.net (didžiausia ir rimčiausia lietuviška torrentų svetainė, kur galima rasti ir lietuviškai įgarsintų filmų)
www.baltracker.net
www.torrents.ru (suprantantiems rusiškai, tai patogiausias visa ko paieškos šaltinis)
Vietos, kuriose nereikia registruotis, bet galima rasti daug (pagrinde angliškų) dalykų:
http://btjunkie.org/
www.isohunt.com
http://thepiratebay.org/
http://www.mininova.org/
Žinoma, yra ir tokie būdai, kaip eMule, soulseek ir kiti, bet, mano manymu, tai jau tapę atgyvena.
Patarimai:
1. Būtų gerai, kad failas būtų patalpintas ne mažiau negu prieš penkias dienas – jeigu paaiškėtų, kad su juo kažkas blogai (virusas), tai būtų pakankamas laikas kam nors apie tai perspėti.
2. Skaitykite komentarus prie failų. Žmonės perspėja, jeigu failas netikras, bloga kokybė ar panašiai.
3. Žiūrėkit, kad filmo „seed’erių” (tų, iš kurie turi dominantį failą), būtų daugiau negu „leecher’ių” (tų, kurie, kaip ir jūs nori jį atsisiųsti). Santykis turi būt ne mažesnis, kaip 5:4.
Filmams žiūrėti siūlau programą „Media player Classic” arba dar geriau – atsisiųskit ir įsinstaliuokit visą K_lite programų ir kodekų paketą (jame yra ir minėtas grotuvas). Problemų su neskaitomais failais turėtų nelikti. Be to, programa pati gali surasti filmo subtitrus, jeigu norodytoje duomenų bazėje jie yra.
Tai tiek nuo mūsų, neprofesionalių piratautojų. Gal turit klausimų arba atvirkščiai – patarimų, kurie praverstų tiek mums, tiek G. skaitytojams?
Madame rosa tikrai yra torentuose VHSrip, tik ieškok originaliu pavadinimu La vie devant soi
Dėkui. Iškarto radau. Daugiau pirmo ieškojau, tai šitą variantą ir pražiopsojau.
http://www.filmai.in/uzeik-207755.html uzeik ir uzsiregistruok geri filmai
Nemokami atviri (Rus): http://www.rutor.org / http://www.opensharing.ru / http://www.tfile.ru
mn nepadejo nei vienas nors noriu rast filma:
titanic two : the surface
sveiki, norejau paklausti gal zinote filmo pavadinima? tame filme vyras pavirsta zombiu ar vampyru ir ligonineje isduria savo zmonai akis. vaikai nuvaziavo i savo sena nama kur gyveno ir rado savo motina.