RICHARD HAWLEY – Truelove’s Gutter [Mute; 2009]

Nepasakosiu, kad šeštasis Richard Hawley albumas „Truelove‘s Gutter“ yra smagiausias ar geriausias jo diskografijoje. Jis toks nėra. Ir nėra turbūt tik todėl, kad Hawley jau yra klausytas, išklausytas, atklausytas, ir, kaip bebūtų keista, ir toliau lieka klausomas. O šį įrašą daugiau inspiravo noras pristatyti ne „Truelove‘s Gutter“, kurį dauguma fanū nurašys, bet patį Richard Hawley, tačiau jokio išsamaus pristatymo nebus.

Pasakysiu trumpai drūtai, kad šitas muzikorius vis dar lieka nepamainomu tamsių vakarų ir meilės naktų po meilės palydovu. Ne kiekvienam dievo duotas toks vokalas, kuris intymumo burtus skleidžia net be muzikinio fono, o su muzikos garsais gaunasi toks širdagriebis, kad laikykis.

Jeigu reiktų atskirti ankstesnius Hawley albumus vieną nuo kito, tai vargu ar man pavyktų tai padaryti. Visi jie vienodai gražūs ir lyriški. O šis – „Truelove‘s Gutter“ taip pat gražus, tačiau turi savyje nesupainiojamo išskirtinumo: niūrumo ir tamsumo, bei žymiai mažiau lyriškumo .

httpv://www.youtube.com/watch?v=d00UKET0HHg
„Open up your door“

Taip, Hawley niekada negalėjai apkaltinti linksmumu ir jo tembro nesupainiosi su niekuo (gali tik nuotraukoje pamanyti, kad tai Rojus Orbisonas), tačiau paskutinis darbas vietomis skamba neatpažįstamai alternatyviai. Įprastas pop lengvumas („Open Up Your Door“, „Ashes On The Fire“, „Don‘t Get Hung Up In Your Soul“) vietomis virsta stebinančiai ilgomis (iki 11 min. trukmės) kompozicijomis, kur atsiranda keistų eksperimentų su padrikomis vibruojančiomis elektrinėmis gitaromis, undinėlių lyromis, nematytu vaterfonu (waterphone) ir biesai žino kokiomis dar įmantrybėmis („Don‘t You Cry“, „Remorse Code“).

httpv://www.youtube.com/watch?v=wHgb8w0ICLk
Remorse Code (live)

Iš pradžių toks ieškojimas stebina, bet greit prilimpa ir džiugina, kad vyrukas išleido ne dar vieną virkdantį nuoširdumu albumą, bet atidarė klausytojui kitas duris į savo tamsiausias sielos kerteles.

httpv://www.youtube.com/watch?v=0Ux7nOeUwNA
For Your Lover Give Some Time (live)

Juodas albumas su juodai tamsiomis gaidomis juodai niūrioms, iškankintoms egzistencijos sieloms. Tokia meditacija dūšiai, po kurios jau tikrai žinau, kad jeigu kas ir galės paveikti taip giliai emociškai kaip Leonardas Cohenas, tai bus Richard Hawley.

httpv://www.youtube.com/watch?v=YvLR27dzUAc
Ashes On The Fire (live)

www.richardhawley.co.uk
www.myspace.com/richardhawley

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.