Rokas ir Afrikoje rokas: „ZEBRA & GIRAFFE“ @ Kirstenbosch Newlands.

Keiptaunas, Kirstenbosch botanikos sodas; lapkričio 23, priešpaskutinė atostogų diena. 5:30 vakaro. Čia lankėmės prieš savaitę, kai sužinojom, kad kiekvieną sekmadienį grojama gyvai – nelabai domimės – kas, tiesiog važiuojam į koncertą. Atvykus netrunkam pastebėti būreliais iš visų pusių plaukiančius žmones, nešinus plastikiniais maišeliais su gėrimais ir maistu. Gavę bilietus sužinom, kad matysim „Zebra & Giraffe“ – neaišku, kokio žanro, sudėties – pasirodymą. Ką gi, tikimės išgirsti afrikietiško folko, galbūt džiazo arba abiejų mišinio.

Bekeliaujant sodo takeliais link scenos išgirstu klavišinių „sumažintą“ akordą ir pamanau: „bus džiazas“, bet akordas pereina į ritmiškos, pasikartojančios natos melodiją ir po jos trankiai, kartu su būgnais ir bosu įstoja gitarų rifai – „va tau zebrai ir žirafos…“ – pamanau. Įeinam į puikios žolės aikštelę ir prieš mus stoja nuostabus vaizdas: debesų užkloti kalnai ir jų žalioj papėdėj scena, o prieš ją aukštyn“amfiteatru“ susėdę žmonės – geresnės vietos koncertui natūralioje aplinkoje neįsivaizduoju. Surandam savo lopinėlį žemės prisėsti, išsitraukiam skurdžius (palyginti su aplinkiniais) užkandžius, stebim koncertą. Po keleto dainų netoliese užmatau vienišą vyruką, sėdintį prie prekystalio su krūva parduodamais CD. Prieinu, paklausiu apie grupę, sužinau, jog susikūrė prieš 3 mėnesius, iš Johannesburg‘o, bet jau turi išleistą savo albumą, grupės lyderis Greg Carlin vienas įrašė albumo „Collected memories“ visas dainas (įskaitant aranžuotes ir beveik visų instrumentų takelius) gerokai prieš tai, bet nusprendė visa tai realizuoti pilno sąstato grupėje. Nusiperku. Grįžtant į akis krenta auditorijos įvairovė: prie scenos šėlstantis jaunimas, atokiau sėdinti viena kita pagyvenusi porelė, daugybė jaunu šeimų su vaikais, keli būreliai pankų. Daugelis iš jų tiesiog „pasikloję“ visą vakarienę su buteliu šampano, vyno ir stiklinėmis taurėmis. Šalimais aptverta nedidelė teritorija rūkantiesiems, kuria norintieji sąžiningai naudojasi. Ir apskritai, visa atmosfera kažkokia „kamerinė“ lyg būtum kokioje teatro salėje, bet virš galvos dangus, priekyje – kalnai. O Zebra & Giraffe „varo“  indie roką, ir groja gerai ir/nes groja gyvai. Daug gitarinių rifų, daug „sintezo“, tipiškas greitas ritmas, retai įsimenamos melodijos – indie rokas. Nerandu priekaištų įgarsinimui ir garso kokybei, viskas skamba labai gerai ir kalnų akustika ideali. Koncertas trunka lygiai 48 minutes – tiek dainų albume, bet sugrįžta bisui, sugroja dar viena dainą ir… viskas.

„Kirstenbosch, well… from start to finish, was amazing!!!! We were lucky to have perfect weather the whole day, which lifted our spirits as we were pretty tired from the show the night before and the early morning flight. By 15:30 in the afternoon, there was already a huge queue outside, which honestly, started to make me a lil’ nervous! By the time we were set to go on (17:30) there we just under 4000 people there!!!!
It was definitely a defining moment walking onto that stage and being greeted by all those people. We played a killer set and hopefully won over a whole lotta new fans in the process! Thanks Cape Town…“

Greg Carlin

[youtube XqNy-RM1sWU]

The Knife (video)

[youtube LqjowlOqp8E]

Arm Yourself (video)

Pirkti ir išgirsti daugiau „Collected memories“ galite grupės oficialiame puslapyje ir MySpace.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.