Roll the Dice – Roll the Dice [2010, Digitalis]

“Roll the Dice” – tai dviejų švedų – Peder Mannerfelt and Malcolm Pardon duetas, sujungęs savo žinias ir išleidęs bendrą, tokiu pačiu pavadinimu, darbą. Mannerfelt mums gali būti geriau žinomas kaip prisidėjęs prie „Fever Ray“ albumo kūrimo, tuo tarpu Pardon – daugiau dirba su muzikos takelių  filmams ir televizijos projektams kūrimu.

Rezultatas gavosi iš ties įspūdingas. Pasitelkę į pagalbą tik sintezatorių ir pianiną (nieko daugiau – jokios būgnų mašinos ar kompiuterinio apdorojimo. Liko tyras, analoginis garsas), šie švedai sukonstravo puikų, kruopštų, be galo detalų minimalistinį darbą (nesunkiai rasime sąsajų su „Emeralds“ ir „Oneohtrix Point Never“ projektais). Albumas gavosi gilus, reikalaujantis daugiau dėmesio bei kruopštesnės perklausos. Besikartojantys ritmai bei garsai albume sudėlioti ir išreikšti taip, kad tikrai sukaustys jūsų dėmesį (priešingu atveju, šį darbą atmesite jau po pirmo kūrinio perklausos :)). Visi kūriniai kuriantys įtampą – garsas tolygiai stiprėja bemaž kiekviename iš jų. Peder Mannerfelt and Malcolm Pardon pasigriebia vieną ritmą, garsą, ar nuotaiką ir nepaleidžia ištisą kūrinio laiką, juos tik tobulindami, šiek tiek iškraipydami, pridedant keletą naujų garselių, ar sustiprinant jau prieš tai girdėtus. Kad ir šis albumo preliudas:

httpv://www.youtube.com/watch?v=CMWIFfakvFY

Šiek tiek šviesesniu (jai taip galima teigti, o gal greičiau atitinkančiu „metamo lošimo kauliuko“ žaismą) galime išskirti „Axee“ – šiek tiek aštresnis, melodingesnis, nuotaikingesnis, kaip tuo tarpu „After” bei „Guadeloupe“ – švelnūs, ramūs, lengvi (o pastarasis man netgi kažkuo priminė Brian Eno šedevrą „The Big Ship“). Apibendrinus – tai 50 minučių trunkantis sintezatoriaus bei pianino žygis, bei išskirtinis jų tandemas. Sudėtinga, tamsu, bet genialu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=guU1kCaATcg

Norint turėti šį albumą savo kolekcijoje yra dvi išeitys: arba pirkti vinilą (ir sumokėti brangiau nei pradinė jo kaina, kadangi pradėtas prekiauti „boomkat” buvo greitai išgraibstytas, todėl kituose saituose jo kaina yra kur kas didesnė), arba vogti. Pasirinkimo didelio nėra :)

Beje, jei jau perklausėtė „Roll the Dice“, tai dabar pasileiskite „Fever Ray“ – „Coconut“. Panašumų, neabejoju, rasite.

Tracklist:

 1. The New Black
 2. Swing
 3. Guadeloupe
 4. Into the Ground
 5. Axee
 6. After
 7. Undertow

Įvertinimas 10 / 10


fb-share-icon

8 komentarai apie “Roll the Dice – Roll the Dice [2010, Digitalis]

 1. Vogti, tai jau nesiskaito turėti savo kolekcijoje.

 2. :) teisybė. Ne bet jei kitos išeities nėra, tada bent save guodi, kad „turi” (gali bent klausyt) ir lauki, kol atsiras proga įsigyt. Beje, galima tai vadint nesąžiningumu iš atlikėjo pusės, juk nevisi patefonus turi.

 3. pirmas labai sunkus turbūt daug ką atbaidė, bet kas ryžosi klausyti sekantį tai turbūt nenusivylė :)

 4. Atmosferinis, saundtrekinis reikalas. Vietomis norėtųsi, kad labiau išvystytų tematikas, bet visumoj gerai. Ypač „Guadeloupe”.

 5. taigi susirandi google tarnybą kuri vykdo paiešką tarp rapidshare failų, ten įrašai ko ieškai ir vuolia :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.