SARAH SMALL fotografijos ir tableau vivant

Matyt, pirmiausia reikia įspėti, jog šis įrašas dėl erotinio pobūdžio skirtas tiems, kuriems virš 18-os, nors tikėtina, jog meno čia neįžvelgs ir vyresnės kartos lietuvaičiai. Gi mes, lietuviai, vis dar į nuogą kūną žvelgiam tik pro rakto skylutę. Jaunesnė karta vis dar nekalba su tėvais apie seksą, nes gali jiems patys papasakoti daugiau, nei šie matę per savo gyvenimą. Tad jau nebestebina, kai karts nuo karto atsiranda pusamžių personų netikėtai atradusių ir priekaištingai sakančių, jog G taškas, tai ne tik mūsų www.g-taskas.lt, o ir – Grefenbergo taškas, tad kaip čia mes tokiu pavadinimu…

Bet ne mintimis apie konservatyvumą, tarybinį laikmetį, kuriame viešai sekso nebuvo, dabarties  situaciją ar G. pavadinimą nusprendžiau pasidalinti – noriu atkreipti dėmesį į prieš gerus metus atrastos amerikeitės Sarah’os Small darbus. 

Sarah Small (g. 1979 m.) gimė muzikantų šeimoje, tačiau nuo paauglystės įsimylėjo fotoaparatą ir pasirinko fotografijos ir gyvų paveikslų kelią. Jos darbus spausdino žymiausi pasaulio žurnalai. Pelnyti apdovanojimai teigia, kad ji kotiruojama kaip viena perspektyviausių fotografių. Ir tikrai jos darbai originalūs, kontrastingi, gražūs, sąmoningai sukomponuoti ir tuo pačiu baksnojantys į kasdienybės realijas, kūniško bjaurumo priešpriešą nudailintiems profiliams, skleidžiantys toleranciją kitokiems, gyvenimo ar gimties subjaurotiems, parodantys, jog jaunas gali spinduliuoti tokius pačius jausmus kaip ir senas, jog žmogus ir gyvūnas turi daug panašumo, sakantys, jog nuogu kūnu mes gimėme, tad nereikia akių dangstytis ir spoksoti tik į intymias vietas – nuogo kūno visuma gali pasakyti daug daugiau. Pagaliau – laikas išsilaisvinti iš anoreksiškų manekenių ir kvailų šypsenų žurnalų viršelių.

Daugiau Small nuotraukų – http://www.sarahsmall.com/portfolio/

O dabar prie svarbiausiojo – „Tableau Vivant”. Sarah’os Small, kuriami gyvieji paveikslai išsivystė iš vienos 2009-ųjų fotosesijos. Iš pradžių projekte dalyvavo tik keliolika modelių, dabar gi Sarah’os Small „Tableau Vivant” keliauja po pasaulį su šimtu dvidešimt dalyvių ir muzikantų.

„Tableau Vivant” dalykas ne naujas, tačiau Small gyvaisiais paveikslais stengiasi perteikti tas pačias idėjas kaip ir paveikslais. Čia nevengiama nuogo nepagražinto kūno, kontrastų, tolerancijos ugdymo, o dar prisideda viso orkestro muzika,  balsai, išraiškos, judesiai, aktorystė. Žinoma, tokį performansą norėtųsi stebėti gyvai, kad pats galėtum spręsti, kada akims rėpti visumą, kada susikoncentruoti  į atskiras paveikslo detales. Dabar gi tenka pasikliauti filmavimo režisieriaus akimis, tačiau trumpomis akimirkomis galima pagauti scenos visumą, jos pokyčius, skleidžiamą atmosferą ir režisūrinius Small niuansus.

Mėgaukitės:

http://www.livingpictureprojects.com

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.