Sausio 23 ir 24d. „Meno forte” spektaklis „Muzika 2“.

Norėčiau atkreipti dėmesį, kad šį savaitgalį, sausio 23 ir 24 d. 18 val. „Meno forte“ bus  rodomas  mano jau matytas spektaklis pagal Marguerite Duras „Muzika 2“ – bendras aktorių Povilo Budrio, Viktorijos Kuodytės ir Audronio Liugos kūrybinis darbas.

muzika2123_150„Meno forto“ palėpėje vykstantis spektaklis labiau primena jaukią namų aplinką nei teatro salę. Pats pastatymas iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas kaip dvi kapeikos. Istorija irgi ne kažkuo labai išsiskirianti – apie Jį (Povilas Budrys) ir Ją (Viktorija Kuodytė), kadaise buvusius kartu, išsiskyrusius, tačiau supratusius, kad jų buvimas atskirai tiesiog neįmanomas, buvimas kartu – tuo labiau. Po trejų išsiskyrimo metų jie atvyksta į tą patį miestą, kuriame gyveno, kad užbaigtų teisinius skyrybų formalumus ir „beveik netyčia“ ateina į tą patį viešbutį paskutinį kartą pamatyti vienas kitą…

Kaip teigia patys kūrėjai, spektaklis „Muzika 2“ – tai bandymas įsiklausyti į aktoriaus vidinę muziką. Ta intymi aplinka, kai žiūrovas sėdi fotelyje per žingsnį nuo aktoriaus, diktuoja savitą vaidybos manierą. Aktoriaus, stovinčio šalia tavęs veidu, rieda ašaros, o galiausia užtrenkiamos durys savo meilei, kurias čia pat, ištiesus ranką, norėtum galėtum atidaryti. Veiksmas vyksta šalia, o kartais ir tarp žiūrovo, todėl negali likti abejingu, todėl tampi vaidinimo dalimi. Rodos, kad kiekvienas spektaklis kuriamas čia pat ir kiekvieną kartą priklausomas ne tik nuo aktorių, bet ir nuo atmosferos, kurią kuria kas kartą skirtingas žiūrovas, atėjęs su savo patirtimi, požiūriu, jausmais.

Pats teatro principas priminė suomio Kristian Smedso spektaklį „Liūdnos dainos iš Europos širdies“ ar vengro Ãrãpdo Schillingo „Žuvėdrą“, kada pats teatro menas savo paprastumu ir asketiškumu grįžta prie esminių dalykų, nebando nustebinti kažkokiom naujom formom ar kitais spec.  efektais, o tiesiog visas kortas pastato ant svarbiausio dalyko teatre – vaidybos, gimstančios iš pačių aktorių patirties, todėl tokios tikroviškos. Kas kartą vis kitokios ir galinčios egzistuoti ten, kur yra žiūrovas, nesvarbu, ar tai traukinio vagonas,  palėpė ar kita, bet kuri erdvė..

„Muzika 2“ greičiausiai netapo (ar netaps) ypatingu teatriniu įvykiu, tačiau jaukų vakaro praleidimą „Meno forto“ palėpės užuovėjoje su įtaigia aktorių vaidyba žadėti galima drąsiai.

Bilietus į sausio  23 ir 24d. spektaklius galite įsigyti čia.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.