Savaitgalio renginių anonsas (gruodžio 5 – 7d.)

PENKTADIENIS (gruodžio 5 d.)

5 ir 6 d. 18.00 val. Premjerinis spektaklis „Muzika 2“/ Meno fortas, Vilnius
Spektaklis „Muzika 2“ – tai bendras aktorių Povilo Budrio, Viktorijos Kuodytės ir Audronio Liugos kūrybinis darbas. Pjesę „Muzika“ Marguerite Duras sukūrė Britų televizijos užsakymu septintajame dešimtmetyje. Po dvidešimties metų ji parašė antrąjį pjesės veiksmą ir visą pjesę pavadino „Muzika antroji“. Jos premjera įvyko 1985 metais Paryžiuje Théâtre du Rond-Point Renault-Barrault. Spektaklį režisavo pati rašytoja. Vėliau pjesė buvo pastatyta daugelyje pasaulio teatrų.
Daugiau apie tai skaitykite čia.

*****

Frankofoniškų trumpametražių filmų naktis / 5 d. – Kaune, 6 d. – Panevėžyje (12-13d. – Vilniuje)
Daugiau->>>

*****

21.00 val. Alinos Orlovos koncertas / Muzikos klubas “Tamsta”, Vilnius
Nėra čia ka papildyti, tiesiog šios atlikėjos kiekvienam asmeniškai gana arba vis dar ne..

*****

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis / Kino teatras “Skalvija”
Penktą kartą organizuojamo „Vilniaus dokumentinių filmų festivalio tikslas – pristatyti aktualios tematikos meniškai vertingus pilno metražo filmus, apdovanotus tarptautiniuose kino festivaliuose bei sukėlusius visuomenės diskusijas. Daugiau apie tai rasite čia.

*****

Multimedijinis performansas „Deguonis”/ Klaipėdos miesto dailės parodų rūmai, Klaipėda
Šis Skaitymo metais gimstantis performansas pagal žinomo rusų jaunosios kartos dramaturgo Ivano Vyrypajevo pjesę „Deguonis“ siekia keletos tikslų: „šaltojo karo“ metu grąžinti pasitikėjimą iškiliais rusų nūdienos kontrakultūros reiškiniais bei pabrėžti mažne išnykstančią žodinio teatro svarbą Lietuvos scenose, sykiu vizualizuojant teksto metaforinį audinį keliais lygmenimis. Šiam tikslui pasitelkiami ankstesnėse RoRa akcijose išbandyti instrumentai: specialiai filmuota medžiaga, gyva kamera bei šokis.
Daugiau info rasite čia.

*****

Penktadienį 20 val. Čikagos bliuzo vakaras. Grupė „Jerimiah Marques & The Blues Aces”/ Kultūros centras “Ramybė“, Palanga

Šeštadienį ši grupė koncertuoja 18 val. Kauno Valstybinėje filharmonijoje.

Koncerte muzikantai jungia kelis muzikinius žanrus – autentiškąjį Čikagos bliuzą, nunešantį klausytoją į bliuzo klestėjimo ir šlovės 1950-uosius ir magiškuosius Howling Wolf‘o ir Muddy Waters‘o garsus bei Roots Reggae ir neprilygstamai groja „Toots & The Maytals“. Charizmatiškasis Jerimiah Marques abiejų muzikos stilių vokalo meistras ir atlikėjas. Jį reikia pamatyti grojantį gyvai, kad galima būtų vertinti jo įaudrinantį talentą.
Daugiau apie tai skaitykite čia.

*****

Anime dienos „Otaka 2008″/ Kino centras „Forum Cinemas Vingis”, Savanorių pr. 7, Vilnius
Pastarąjį dešimtmetį japonų animacija sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Lietuvoje paskutiniaisiais metais taip pat stipriai suaktyvėjo šio animacijos žanro gerbėjų veikla, kuriami gerbėjų klubai, vyksta persirenginėjimo animacinių filmų personažais (cosplay) festivaliai. “Anime” yra vienas iš jų, kuris leis Lietuvos kino žiūrovams susipažinti su pasaulyje sparčiai populiarėjančiu japoniškos animacijos žanru.
Renginys prasidėjo jau vakar ir tęsis iki sekmadienio. Daugiau apie rasite čia.

*****

2008-ųjų – skaitymo metų baigiamasis renginys/ Vilniaus mokytojų namai, Vilnius
Ten žinau, kad bus visko ir labai daug. Popietė su žymiais visuomenės veikėjais, tokiais kaip Jurga Šeidukytė, Leonidas Donskis, Algis Greitai, kur bus kalbama apie savo mėgstamas knygas. Vėliau gerb. S. Parulskis pristatinės savo naujausią romaną, o dar vėliau vyks specialus muzikinis projektas V. Šekspyro kūrybos motyvais „2B or not 2B” ir dar daug daug visko…
Išsamią programą rasite čia.

ŠEŠTADIENIS (gruodžio 6d.)

Grupės “Suicide DJs” albumo „Animation”pristatymo koncertas / Restoranas „Kolonada”, V. Kudirkos g. 22, Druskininkai

Apie šio albumo pristatymą Vilniuje, skaitykite čia.

*****

Premjerinis šokio spektaklis „BUDĖJIMAI“/ Menų spaustuvė, Vilnius
Vienu įdomiausių Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų laikomas choreografas Vytis Jankauskas Menų spaustuvėje pristatinėja šokio spektaklio „Budėjimai“ premjerą. Po metų pertraukos pristatomo naujojo spektaklio tema choreografas pasirinko dvasinio būdravimo būseną. Kaip ir ankstesniuose V. Jankausko darbuose, „Budėjimuose“ dominuoja grynojo šokio raiška, kurią choreografas papildo naujais stilistiniais bei emociniais atspalviais. Daugiau apie tai čia.

*****

14 val. Susitikimas su Zigmu Stankumi, knygos „Kaip tampama albinosiais” autoriumi / „Baltų lankų“ knygynas (Karaliaus Mindaugo pr. 49, „Akropolis“), Kaunas

Neskaitę knygos „Kaip tampama albinosiais”, gali apie ją daugiau sužinoti čia, o skatę, bet nenorintys susitikti, ar neturintys tam galimybės, gali padiskutuoti www.skaityta.lt.

*****

Jaunimo kino festivalis “Tavo kinas 2008” / k/t „Jūratė ir Kąstytis“, Klaipėda.
Jaunimo organizacija ARERA kartu su kultūros centru „Ramybė” šių metų gruodžio 6 dieną organizuoja penktąjį kasmetinį jaunimo kino festivalį. „Tavo kinas” – pirmas žingsnis į kino pasaulį. Pabandyk, filmuok, montuok, režisuok, eksperimentuok – mes ir kompetetinga komisija tai įvertinsim. Daugiau->>>

*****

20 val. „Jazzvision ir Remenson” koncertas/ Kultūros klubas “Ramybė”, Palanga

Modernaus džiazo kvartetas „JazzVision“ (Deividas Kontrimas (elektrinė, akustinė gitaros), Paulius Stonkus (bosinė gitara), Viktoras Rubežas (mušamieji), Mindaugas Putna (fortepijonas) susibūrė 2004 m. Norėdami kiek atsiriboti nuo tradicinio džiazo, grupės nariai eksperimentuoja jungdami jazz, rock, funk, latin, soul ir kitas šiuolaikinės muzikos kryptis.

SEKMADIENIS (gruodžio 7d.)

Šokio spektaklis „Salamandros sapnas. Paveikslas”/ Menų spaustuvė, Vilnius
„Salamandros sapnas. Paveikslas“ – tai įspūdingas šiuolaikinio šokio spektaklis, apdovanotas net dviem „Auksiniais scenos kryžiais“ – už geriausią debiutą ir spektakliui sukurtą muziką. Šį spektaklį sukūrė du skirtingų kartų ir patirčių menininkai – teatro metras režisierius ir aktorius Valentinas Masalskis bei viena perspektyviausių Lietuvoje šiuolaikinio šokio kūrėjų Loreta Juodkaitė. Tai netradicinis šokio ir muzikos veiksmas, kurį įkvėpė amfibijos salamandros, gebančios atsiauginti prarastas galūnes, mitas.
Kas nematėt šio įspūdingo dviejų menininkų jungtinio darbo, rekomenduoju nepraleisti progos.
Daugiau apie tai rasite čia.

Dar kažkas?

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.