SCANORAMA prasideda ,,Žanos d’Ark aistra” (lapkričio 5 d.).

Šiemet ,,Scanorama” atidarymo metu pristatys įspūdingą muzikos ir kino reginį. Tai – Carlo Theodoro Dreyerio kino juostos ,,Žanos d’Ark aistra” premjera Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre, skambant Broniaus Kutavičiaus specialiai šiam filmui sukurtai muzikai. Žiūrovams suteikiama galimybė 2,5 valandos mėgautis unikalia muzikos ir kino sinteze.

Filmo premjerai pasirinkta ne tik neįprasta erdvė (Lietuvos Nacionalinis operos ir baleto teatras), bet ir forma. Filmas bus rodomas tik vieną kartą gyvai skambant Broniaus Kutavičiaus specialiai šiam filmui sukurtai muzikai. Muziką atliks Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, diriguojamas Donato Katkaus.

1928 m. Carlo Theodoro Dreyerio sukurtas nebyliojo kino šedevras ,,Žanos d’Ark aistra”, įamžinęs šventąją Prancūzijos kankinę, buvo iškart pasmerktas ir uždraustas, o kino juosta – klastota ir deginta. Tik po daugiau nei penkių dešimtmečių originali, nežinia kaip išlikusi filmo kopija, buvo rasta Oslo psichiatrinėje klinikoje. Būtent ši vizualiai pribloškianti filmo versija bus pristatoma ir Vilniaus žiūrovams. Įdomu tai, kad Carlas Theodoras Dreyeris Žanos d’Ark tikėjimo ir vilties galiai išreikšti pasitelkė vienintelį filmavimo principą – herojės emocijas perteikiantį aktorės Marijos Falconetti veidą. Filme atsisakyta bet kokios patetiškos vizualikos.

Ši muzikos ir kino sintezė bei siekis sujungti Europos kino klasiką ir lietuvių šiuolaikinės muzikos tradiciją į harmoningą visumą – iššūkis ir renginio organizatoriams, ir muzikos kūrėjui Broniui Kutavičiui. Unikalus Carlo Theodoro Dreyerio vizualinis sprendimas reikalavo išskirtinio pristatymo. Idėja kūrinį papildyti specialiai jam lietuvių kompozitoriaus kurta muzika – išties drąsi. Džiaugiamės, kad tokią drąsią idėją įgyvendinome, lieka ją pristatyti žiūrovams. Kadangi renginys vyks tik kartą, tikimės, kad susirinks visi ištikimiausi kino ir muzikos gerbėjai. Jie turi pamatyti tai, kas niekada nebus pakartota.

Bronius Kutavičius muziką Carlo Theodoro Dreyerio filmui ,,Žanos d’Ark aistra” kūrė daugiau nei metus. Pasak garsaus kompozitoriaus, kurti muziką šiam filmui buvo labai sudėtinga. ,,Pagauti muzikos charakterį, ritmą, nuotaikas, sulydyti į visumą, neužmušti muzikos garsais vaizdo, neprarasti sinchroniškumo – tai buvo didelė problema”, – prisimindamas ilgą kūrybos procesą pasakojo Bronius Kutavičius.

2,5 valandos trukmės unikalią muzikos ir kino sintezę ,,Žanos d’Ark aistra” žiūrovai galės išvysti tik š.m. lapkričio 5 d. 19 val. Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre.
Bilietai jau parduodami. Daugiau čia.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.