SEL albumo „Fi” pristatymas @ Teatro arena, Vilnius, 2014-11-28

Per bisą Egis pasakė maždaug taip: „jūs man sunešėt čia tiek pinigų, kad dabar aš galiu pastatyti vidury arenos didelį stalą ir visiems pastatyti išgerti”. Nieko blatno tame pasakyme, tik dar kartą mūsų žvaigždė (kitos tokios ant Marijos žemės nėra) patvirtino savo gebėjimą uždirbti pinigų iš muzikos ir susikurto įvaizdžio. O įvaizdis yra maždaug toks: daug garso ir šviesų, rimtas pasiruošimas, prasidedantis jau repetavimu Egiuko miegamajame, skambūs pareiškimai apie „geriausią formą”, tobulą judėjimą scenoje ir panašius niekus, kurių iš anksto gi niekas nepatikrins, o po visko kumščiais prie kasos nemojuos. Taigi, buvo reklama, kad bus ahujienas šou kartu su naujo albumo pristatymu.

Be soriukų – šou nebuvo. Didelis ekranas su nieko bendra su muzika neturinčiomis projekcijomis šou negali vadintis. „Kam tu meldies” klipo net negebėjo paleisti sinchroniškai su garsu. Apšvietimas eilinis. Jokiais ten melejonais net nekvepėjo. Bet sugrįškim kiek į pradžią.

Atsistojom laisvai prie garso operatorių ir gurkšnojom, kas mineralkę už 6-is, kas Tuborgą už 12-a liotų. Geros kainos – mažiau snargliai lakė.

Laukėm.

9:05. Nuo scenos nušalino nieko negalintį dj’ų ir iš garsisto kolonėlės pasigirdo „leidžiam”. Ir šitas, žemiau fotkėj matomas, vyrukas paleido keletą gabalų iš naujo SEL albumo „Fi”.

IMG_20141128_221649

Gabalai tokie minkštučiai lyg iš Raigardo Tautkaus repertuaro, spjauti nesinorėjo, euforijos irgi nesukėlė, bet, tiesą sakant, jų negalima buvo rimtai įvertinti, nes caksėjo jie taip ts-tc, lyg būtų leidžiami iš mp3 128 kbps kokybe. Sakyčiau, gal galėjo paieškoti kokybiškesnio naujų gabalų įrašo. Ar čia jau laikas Egiui gal upgreidinti savo įrangą ir įkišti ten bent dalelę tų babkių, apie kurias vis kalba.

Taigi „Fi” netruko pavirsti „Fu”, kurio ir šiaip pristatymo koncerte įsigyti buvo neįmanoma, nes tiesiog „baik tu, dar nėra”.

Gerai, kad ilgai „Fu” nekankino – apie pusvalandį. Tada davė senesnių gabalų ir liaudis pralinksmėjo. O liaudis susirinko įvairi. Nuo arenos pašaliuose rymančių brendylų ir iš aplinkinių kaimų su vaikais suvažiavusių iki prisiliuobusių piemenėlių, vis lendančių pas garsistus su prašymu uždėti senų gabalų. Pastarųjų, lendančių, buvo dauguma, nes Egiukas jau seniai nieko nebeduoda iš „Čia yra mano kiemas” repertuaro. Tad nenustebsiu, kad Vilniuj, šiek tiek labiau suprantančiam apie muziką nei Kaunas, kitam SEL pasirodymui ir Teatro arenos dydžio erdvės nebereikės.

Neisiu daugiau pas Egį. Ir šįkart tik iš neprofesionalaus profesinio pašaukimo pabuvojau. Bet ne dėl repertuaro piktoka – ta Gintarės Karaliūnaitės „Sparnai tavo sielai” visai smagiai suskambo, nes buvo atliekama gyvai visą koncertą scenoje nuobodžiaujančių muzikantų. Leista buvo jiems ir daugiau pagroti – tais momentais iš karto ausys atsigaudavo.

Egiukas tikrai gali padaryti gerų gabalų geras gyvas aranžuotes. Ok, jis pats vargu, ar kažką daro, bet gal padiriguoja šen ten. O šiame vakare oi kaip trūko dirigento rankos. Ir pats, matėsi, kad matė, jog publika neina iš proto. „Važiuojam” (šitai dažniausiai sakydavo, kai reikėdavo paleisti fonuškę) ir „aukščiau, Vilniau”, bet Vilnius buvo aukščiau Egiuko – koks ketvirtadalis ramiai išsiskirstė nesulaukęs biso, per kurį buvo gyvas „Laiškas iš Paryžiaus”, „Vėjas” ir pabaigai „Saulės miestas”. Ir vaje, vaje (lyg būčiau nustebęs), per visus gyvus reikalus, jei tai ne „opa”, „hopa” Egiukas demonstravo siaubingą vokalo formą, jau ne tik dainuoti (už jį tai darė dvi kiek balsingesnės mergaitės), bet ir išrepuoti eilučių nebeįstengia. Pamenu, prieš kokius 5-6 metus prie jūros atrodė daug stipriau ar bent tobuliau gebėjo imituoti dainavimą. Dabar jis net nebeimituoja, jį yra kas myli ir be to.

Myliu ir aš jo prekinio ženklo produktus – labiausiai Mario Basanovo muziką ir Justo Mamontovo bei Mikutavičiaus tekstus. Nesustok, Egi.

fb-share-icon

3 komentarai apie “SEL albumo „Fi” pristatymas @ Teatro arena, Vilnius, 2014-11-28

    1. kartais baisiai norisi dar kartą įsitikinti ir kitiems papasakoti, kad karalius nuogas, nors ir gražiai bei garsiai kalba apie savus rūbus. iš delfi ar zilnio tekstų gi to nesuprasi.

  1. prekinio ženklo produktas – tiksliau nė nesugalvotum.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.