Shitdisco – Kingdom of Fear [Fierce Panda records 2007]

Aš irgi dvejojau. Kokią žinią gali perduoti grupė, jei jos pavadinimas yra Shitdisco?

Jie grubiai tampo bosinės gitaros stygas. Kapotais ritmais muša būgnus. Jų sintezatoriai – tarsi milijoninio didmiesčio garsas: sirenos, kaukimas, triukšmas. Gitara vargiai išgroja daugiau nei keturias natas, bet daro tą užtikrintai, neabejodama. Jų dainose nėra stabtelėjimų. Nėra svarstymų. Ieškojimų. Ketvirtoji albumo (įprastas reikalas, ar ne?) daina nėra lėta… Jei ilgai vairuoji ir tiki RedBull galiomis, mesk skardinę ant galinės sėdynės ir suk volume dešinėn. Jei ketini „tvarkyti dulkes“, paleisk Shitdisco, o po visko ji pasakys: brangusis, aš negalvojau, kad tu toks išdykęs. Jei siautėji mieste, prašyk didžėjaus „ko nors tokio“ ir ištiesk jų albumą Kingdom Of Fear. Žavu, žiauru, smagu.

[youtube JwPtWHNqJIo ]

Jie sako, kad groja disco punk. Jie panašūs į The Faint, kuriems kadaise pavyko sujungti septyniasdešimtųjų punk, aštuoniasdešimtųjų rave ir pribėrus prieskonių paleisti į gyvenimą savo geriausią albumą Danse Macabre. Kiek švelniau (intelektualiau?) tai atliko Fisherspooner. Ausį į juos užmetė To My Boy. Panašūs garsai trupa pas Klaxons, Le Tigre, Sneaker Pimps ir kitas electro-punk-clash-whatever kompanijas. Shitdisco naudoja David Bowie bei Iggy Pop vokalo stilių, retkarčiais draskosi ir smaginasi tarsi Bauhaus būtų sumanę padaryti bendrą projektą su Bronski Beat.

Shitdisco neužduoda egzistencinių klausimų. Shitdisco tinka tik šokiams ir/arba orgijoms ir…juk tai yra gerai? Jie neabejoja, jie sako, kad norint gero sekso, tau pakanka įsijungti TV ir „pasitvarkyti“ trimatėje erdvėje (3D Sex Show) – lustful torments in a tenement basement?. Gerai. All you dancing whores, drink all your alcopops…Nes, jei esi klube, šiandien gali parsivesti beveik šimtą „tokių” (72 Virgins). Ir galiausiai prabudęs kitą rytą susitiksi visas nusenusias disko žvaigždes, kurios tiesiog užsuks pas tave išgerti arbatos (Disco Blood). Pagirios? Jei liks ūpo, šią popietę galėsi pasvarstyti, kas geriau – sovietų vaiduokliai ar atominiai džentelmenai (Reactor Party)…Tarsi kažką nutuoktum politikoje.

[youtube OXM5LGfpmrE ]

Tai vientisas albumas, jis neturi kulminacijos, lyrinių abejonių, pauzių. Visas dešimt dainų palyginčiau su automatinio ginklo šaudoma serija. Viskas tetrunka tik keturiasdešimt minučių. Jos prabėga taip greitai, tarsi nuodėmingas nuotykis tamsiame skersgatvyje ar nepažįstamosios, kuriai „po visko“ pasakai: thank you, that was a good fuck, glėbyje. Prostestas prieš tuštybę? Taip, savais būdais.

fb-share-icon

15 komentarų apie “Shitdisco – Kingdom of Fear [Fierce Panda records 2007]

 1. Panašiam klausymui: TO MY BOY; ROBOTS IN DISGUISE.

 2. truputis OT. pašto dėžutėje turiu nuorodą iš kur galima atsisiųsti „Shit and Shine – Cunts with Roses (2007)”. reikia? pats niekaip nedrįstu, nors iš galvos išmesti nesugebu.

 3. Subtiliai tu cia be abejo :)

  O Shitdisco spejai paklausyt?

  Truputis OT. Išdrįsk ir pagalvok ar tai tikrai geras dalykas. Jei geras, parasysi, jei ne, išmesk. Paprasta juk, ar ne?

 4. jo, bet pašto dėžutėje guli kur kas vertingesnių/ laukiamesnių nuorodų šūsnis: destroyer, hot chip.. reikia pradžiai juos. tai ir shitdisco dar nespėjau labai.. pažiūriu youtube, bet.. žinai, nesu didelis britiško skambesio fanas.

 5. Tomai, vakar jau taves pasigede kur esi dinges, ėjom ieškoti tamstos i „Manuškę”. O pasirodo, kol mes buvome išėję iš G. į paieškas, tamsta grįžo į g-tašką ir ramiai sau rašė apžvalgą :D

 6. o ash kadangi esu britisko skambesio fanas, tai pasakysiu :)
  vertinu shitdisco tik kaip praeitu metu mados blyksnio, vadinamo nu-rave atstovus, naujas (vienadienes) zvaigzdutes taikiusias uzsokti ant bangos kartu su klaxons, new young pony club,.. mano nuomone, (gal todel, kad pirmieji issoko i scena) klaxons tam kartui pavare tikrai geriau uz likusius. tiesa, pasilikau kompe viena, ar du shitdisco gabalus.

  kitas dalykas – albumas isejo lyg ir balandzio menesi. tomai nepyk, bet noriu visu paklausti, ar cia neturim svetaines koncepcijos konflikto?

 7. Nu žiūriu buvau parsisiuntęs pakalusymui, bet neišliko net mp3

 8. Gali būti, jei čia bręsta kažkoks konfliktas, aš apie jį nieko nežinau.

  Tiesiog norėjau pristatyti GERĄ albumą, pakankamai šviežią ir besiskiriantį kažkuo nuo kitų GERŲ albumų. Nemanau, kad GERAS albumas yra tas, kuris būtinai turi patikti kitiems penkiems čia muziką išmanantiems žmonėms.

  Nesijaudinu ir dėl balandžio mėnesio, bet kuriuo atveju, tai yra šviežias darbas, nes naujienų, kurios būtų užkabinusios pastaruoju metu, neturiu.

  Galbūt šis albumas neturi išliekamosios vertės (ar kaip ten), bet norėjau paminėti šiek tiek kitokį stilių. Sudaryti atsvarą tam stiliui, apie kurį nuolat rašome. Norėjau ivairovės. Suprantu, kad šis postas atrodo kiek išsišokęs, tikriausiai turėčiau apie Shitdisco parasyti i metų albumų postų komentarus.

  (beje, Pauliau, tavo pirmasis komentaras yra pakankamai įžeidus ir pernelyg ironiškas mano atžvilgiu, man taip atrodo. Pats tai gerai žinai. Nenorėčiau daugiau skaityti tokių pašaipių išsireiškimų. Pasistenk būti konstruktyvesnis. Ir nesakyk, kad tai tik man taip atrodo.)

  Kitą kartą pasitarsiu su jumis prieš įdėdamas panašų postą, cia as nuosirdziai. Tiesą sakant, nedažnai juos ir dedu.

  Jurga :H, žmonės turi mobilius telefonus, tame tarpe ir aš :) Kitą kartą tiesiog pasukit!

 9. aš ir pats kartais ant to užsiraunu, bet.. kartais kai priskaldai daug išvadų iš vieno sakinio, gali atrodyti ir juokingai, sužinojęs apie ką jis ;) šį kartą teturėjau omeny tai, kad liu puikiai žino, kad „editorial” reikalus nebūtina aiškintis visiems matant – kam tai įdomu?

  Mi, smagu, kad DARAI atsvarą tam stiliui apie kurį rašo G., nors jeigu įdomi mano subjektyvi nuomone – tai rašai apie tą patį :) Gerai, aš apie Shitdisco neparašyčiau, bet man jis čia labai savo vietoje. Tiesiog skoniai mūsų skiriasi, tai ir rašom apie skirtingus veikėjus.

  Ir taip.. dar bus trečias topas. Tendencingi? Kas tai? :) Man pitchfork’as tendencingas, style’us ir visi kiti – nes niekas nenustebina, jie rašo apie tai, ką tikiu jie rašo. Jeigu randu „netikėtą” top’ą, suprantu, kad jis lygiai tiek pat tendencingas – tik kitame žanre. Juk paprasta – neįdomu, tai ir neskaitai.

 10. Sorry, kol tu rašei savo komentarą, aš redagavau sąvajį. Todėl ištryniau tą sakinį, kur kalbėjau apie „tendencingus” topus. Dabar negaliu jo grąžinti, bet visiems pasakau, kad mestelėjau akmenį į G daržą sakydamas, kad topų yra per daug ir jie pernelyg tendencingi.

  Jei sakai, kad editorial reikalų nereikia aiškintis visiems žinant, tai nerašyk pašaipių komentarų. Tiesiog perduok savo nuomonę privačiai.

 11. už apžvalgą dėkui, vienu metu jie buvo visai smagiai užkabinę, ir dabar kai noriu pramankštinti kaulus padeda, ypač „dream of infinity”.

 12. nu parsisiunciau dar karta paklausymui. jie turi savy kazkokio gyvo skambesio, bet bliamba viskas taip baisiai vienoda, kad sunku iki galo isklausyt. tikrai pakanka poros dainu kokiam rinkiny. sory uz nuomone.

 13. DI, iš tiesų, jie smagūs ir daugumoje atvejų skirti tik tiems dalykams, apie kuriuos as parasiau apzvalgoje. Prasmes ieskojimams ar pasaulio estetikos suvokimui jie tikrai netinka. Dekui, kad „pagavai” mintį.

  off, neatsiprasinek uz nuomone. Kita vertus, suprantu, kad TOKIAME besisiunciamos muzikos sraute, daugelis dalyku atrodo panasus ir vienodi. Kadangi as per menesi isgirstu maksimum penkias – septynias naujas grupes, praklauses si albuma atitinkamose situacijose (naktiniame klube ketvirta ryto su ausinemis, pvz.) bei isigilines i ji kelis kartus, dalykus matau siek tiek kitaip. Nesakau, kad geriau/blogiau.

 14. yra tiesos tame, kad kartais aplinkybes padaro tam tikra muzika miela tau, nors kitu atveju net demesio i ja neatkreiptum.
  Dabar nuomone reiksti pavojinga, gali but nesuprastas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.