Šį savaitgalį – Deimanto Narkevičiaus filmo „Draudžiami jausmai“ premjera

draudziamijausmai
Tarptautinis Kauno kino festivalis savaitgalį žiūrovus pakvies į naujausio Deimanto Narkevičiaus vaidybinio filmo „Draudžiami jausmai“ premjerą ir susitikimą su režisieriumi. Filmą Kauno žiūrovai galės pasižiūrėti šeštadienį, o sekmadienį juosta bus rodoma Vilniuje.

Filmo veiksmas vyksta 1970-ųjų sovietinėje Lietuvoje, kai individualios žmogaus laisvės buvo reguliuojamos, aukojamos kolektyvo interesams. Kiekybinė persvara visada garantavo daugumos teisumą. Ypač nesaugūs jautėsi individualiai kuriantys menininkai. Jų egzistavimo kasdienybė buvo kompromisas, pastangos neužkliūti, įtikti kartais absurdiškiausiems sistemos reikalavimams. Absurdu būtų galima laikyti šio filmo moto, nežiūrint realistinės, tą laikmetį atitinkančios filmavimo manieros. Kaip bylojo populiarus tarybinio laikotarpio posakis, apibūdinantis to meto teisinį nihilizmą: „Duokite mums žmogų, o įstatymą, kad jį pasodintume (į kalėjimą) mes surasime“.

„Makabriškos sistemos žemiausioje pakopoje atsidūrė nusikaltimai seksualiniu pagrindu. Tuo pačiu tai buvo veiksmingiausias būdas ką nors diskredituoti, sumenkinti nepritapusio žmogaus autoritetą. Ypač tam tiko 122 straipsnis sovietų baudžiamajame kodekse, kuris baudė už homoseksualius santykius tarp vyrų. Moteris baudžiamasis kodeksas aplenkė“, – sakė filmo „Draudžiami jausmai“ režisierius Deimantas Narkevičius.

Įtarus, kad pagrindinis filmo herojus yra gėjus, jis atleidžiamas iš darbo ir patenka į milicijos skyrių. KGB darbuotojas, kurio užduotis yra paruošti bylą teismo procesui, pradeda simpatizuoti sulaikytajam.

Pasak D. Narkevičiaus, filme nereiktų ieškoti istorinio teisingumo. Tai daugiau kūrinys-metafora, grąžinantis žiūrovus į netolimą praeitį, kada vienos ar kitos ryškesnės asmenybės individualūs bruožai ar charakterio skirtumai nebuvo laikomi visuomenę turtinančiais komponentais, tačiau keliantys jai grėsmę, tuo pačiu klibinantys politinį sistemos stabilumą.

Filmas bus pristatytas festivalio programoje „Tapatumai“. Filme vaidina Valentinas Krulikovskis, Aleksas Kazanavičius, Mikalojus Urbonas, Vytautas Kaniušonis, Eglė Driukaitė, Arūnas Smailys, Marius Repšys ir kt. Operatorius – Audrius Kemežys, garso operatorius – Sigitas Motoras. Filmo garsiniam takeliui keletą dainų sukūrė grupė „Without Letters“.

Pasak Tarptautinio Kauno kino festivalio direktorės Ilonos Jurkonytės, festivalio rengėjai nuosekliai seka vieno garsiausių ir įdomiausių šio meto menininko D.Narkevičiaus kūrybą ir džiaugiasi galėdami pirmieji ją pristatyti šalies kino mėgėjams. „Pernai parodėme Deimanto Narkevičiaus darbų retrospektyvą, o šiemet kviečiame išvysti naujausią jo darbą, atskleidžiantį tam tikrų individų ir atskirų grupių stigmatizavimą visuomenėje,“ – sakė Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.