Šiandieninį Ispanijos džiazą Artscape programoje pristato Katalonijos džiazo „Dream Team“ vadinama Giulia Valle Group.

Ką tik pralėkusio „Vilnius Jazz” dėka beveik pramiegojau puikią Artscape džiazo koncertų seriją, bet tik beveik – šiandieninį Ispanijos džiazą Artscape programoje šiandien (spalio 26 dieną, pirmadienį) 19.00 val. jaukioje ”Piano.lt” koncertų salėje (Trakų g. 9/1, Vilnius) pristato Giulia Valle Group iš Katalonijos. Šį kartą nespėjam pralošti kokio kvietimo, bet tuo pačiu, tai puiki proga įsigyti bilietą patiems ir paremti puikių renginių seriją.

Giulia Valle Group (Ispanija)

Giulia Valle – double bass & composer
Marti Serra – soprano & tenor sax
Gorka Benitez – tenor sax
Marco Mezquida – piano & fender rhodes
David Xirgu – drums

Giulia Valle galime vadinti ypatingu reiškiniu šiandieninėje džiazo scenoje. Sutikite, netikėtas derinys – vyrų džiazo ansambliui vadovaujanti, komponuojanti ir aranžuojanti moteris kontrabosininkė. Jaunystėje fortepijono studijas iškeitusi į bosą, šio instrumento subtilybes Giulia Valle krimto pas žymius įvairių šalių meistrus studijuodama akademinę ir džiazo muziką. Talentinga bosistė, garsėjanti ne tik kaip puikios grupės lyderė bei kompozitorė, bet ir kaip meistriška instrumentininkė, grojo ir įrašinėjo su daugybe džiazo ir flamenko meistrų.

Katalonijos džiazo „Dream Team“ vadinamos Giulia Valle grupės repertuaro pagrindą sudaro originalios grupės lyderės kompozicijos, emocionalios ir spalvingos, aprėpiančios nuo braziliško skambesio iki šiuolaikinio minimalizmo; jose derinamos moderniojo džiazo ir elektroninės priemonės, o ritminėse ir melodinėse struktūrose glūdi ir katalonų muzikos tradicijos.
httpvh://www.youtube.com/watch?v=26eiVktIyNU
Nepaprastu ansambliškumu garsėjančios Giulia Valle grupės muzikinėje drobėje ryškiai ir savitai suskamba kiekvieno muzikanto individualus balsas. Išskirtinio skambesio grupei suteikia melodines linijas vedantys du saksofonininkai: Martí Serra, valdantis sopraninį ir tenorinį saksofonus, bei tenorinio saksofono meistras Gorka Benítez, harmoninis pagrindas patikėtas klavišininkui Marco Mezquida, o šalia jautraus lyderės boso grupės pulsą muša preciziškas ir subtilus, pasaulinio garso būgnininkas David Xirgu, žinomas iš darbų su tokiais muzikais kaip John Abercrombie, Art Farmer, Dave Liebman, Dave Douglas, Vince Mendoza ir daugelis kitų.

Bilietus platina Tiketa, kaina – 30 Lt.
Bilietų kiekis ribotas. Bilietų kaina prieš koncertą – 50 Lt.

http://www.giuliavalle.com/

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “Šiandieninį Ispanijos džiazą Artscape programoje pristato Katalonijos džiazo „Dream Team“ vadinama Giulia Valle Group.

  1. Na, po fakto aiškinti, kad reikia gailėtis, jog praleidot koncertą ar panašiai nėra prasmės – geriau jau varykit tiesiai į Londono Jazz festivalį, kuris priims Giulia Valle ir jos grupę. Daugeliui, galbūt, šis koncertas prasprūdo (nemačiau jame poros veikėjų, kuriuos matau absoliučiai visuose vj ir artscape vakaruose) pro džiazinius jutiklius dėl ką tik praūžusio „vilnius jazz”, kuriame būta Artscape serijos pasirodymo… Gaila, nes Giulia Valle Group pasirodymas buvo išskirtinis. Bent jau man. Lietuvoje, tame tarpe ir Artscape programoje, gali pamatyti bet kurio instrumento guru, tačiau Giulia Valle apsistačiusi stipresniais už save instrumentalistais, turi kai ką daugiau – puikias kompozicijas. Tai, kad kas 5-7 minutes vienam iš atlikėjų pasolavus išgirsti plojimų bangą, reiškia, jog jie tai daro tikrai klasiškai. Bet tuo pačiu supranti, kad jie tikrai neturi problemų groti su didžiausiais džiazo vardais, bet vis tik pradėjo groti su Giulia Valle, kuri tikrai neskandina grupės, bet ir nėra jos varikliukas scenoje. Atsakymą jau minėjau – kompozicijos. Na, tiesiog sunku nesimėgauti gražiai persidengiančiom instrumentinėm partijom ir improvizacijom aplink kelių melodijų motyvus. Na, taip, improvizacijos čia santykinai mažiau, bet bent jau mane kartais nuvargina atlikėjų profesionalumas, kai dažniau mėgaujiesi tobula grojimo technika, turėdamas ignoruoti tai, kas grojama. Kartu su manim buvusi klausytoja irgi reziumavo improvizacijos trūkumu, dėl ko, sakė, kadais apsilankęs Yuri Honing patiko gerokai labiau, tačiau bandau prisiminti kiek kartų ji susižavėjusi plojo jam ir kiek šiem mažiau improvizuojantiem ispanam ir rezultatas smarkiai svyra ne olando naudai :) Sakau, skonio reikalas, tačiau susidarė įspūdis, kad tai buvo šilčiausiai įvertintas šių metų Artscape pasirodymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.