[nostalgija:] Šiaurės Kryptis – „Netiekto” [Zona, 1993].

kryptis.jpgAr esate girdėję apie penkias gedulo/išsiskyrimo patirties stadijas?

Pirmoji – „netikiu, kad taip atsitiko“. Tikrai netikėjau, kad Šiaurės Kryptis, išleidusi vos vieną albumą, niekada nebesukurs nieko tokio kaip Netiekto. Buvo sunku suvokti, kad nematysiu jų keistai rymančių scenoje, nelygu kur – Sporto Rūmuose, rūsy, savo virtuvėj, galiausiai. Ir kartą klausiau vieno žmogaus – kaip manai, ar toks koks esu dabar… ar tai dėl muzikos, kurios kadaise klausiausi? Sulaukiau atsakymo Taip. 90 procentų. Tai vadinama nesąmoningu savęs programavimu. Ir jei ieškoti įtakų – Šiaurės Krypties Netiekto prisidėjo didele dalimi. Ženklia dalimi. Programų specialistai, jei tik atversi jiems širdį. Jei dar spėsi su naujos siunčiamos muzikos srautu.

Antroji stadija – pyktis. Nejaugi, negali būti, kaip gi taip?! Jie skėlė per galvą stipriau nei visi andriai kartu sudėjus ir čia pat dingo. Iš kur žinojote, po galais, kaip jaučiuosi, kai sėdžiu ant savo palangės vidury vasaros ir geležinės antys jau skrenda pro mano langus. Iš kur žinojote, kad gimiau rudenį ir jau laukiu žiemos? Iš kur žinojote, kad irgi gulėjau ant garuojančio ežero paviršiaus, ant lakuoto stalo? Kaip galėjote nuspėti, kad mano meilę nužudys aviacija, kad oro uostuose ieškosiu ko nepamečiau ir žvalgysiuosi ko nesutikau?

Trečioji stadija – derybos – o gal vis tik šis, leisiu sau pasakyti, jau neegzistuojantis albumas bus išleistas skaitmeniniame formate? Ateities kartoms… O ne. Nes DAT kasetė su įrašu yra pamesta, bent jau taip šneka artimi grupei žmonės ir, kita vertus, argi kam rūpi prieš penkiolika metų įrašytos dainos, vargu. Kiek pirštų pajudintum, jei reiktų paklausyti šio įrašo?

Ketvirtoji stadija – liūdesys ir man vis dar skauda – kodėl turiu bučinį uždengti širma? Kodėl mano maištas ir nuotaika niekam nerūpi, kreipiuosi į tave, mano tuščias laike. Vis ieškau Šiaurės Krypties, o žvilgsnį barsto vėjas pelenais. Ieškau savo kelyje, tebūnie ir dabartinėse grupėse. Arba jos nužygiavo pirmyn, arba tokio tyliai išsakyto šedevro jau negali pakartoti. Nepykčiau jei kopijuotų, nekalbėčiau, jei sugrotų jų dainą, bet aš toks mažas, mano batai kiauri.

Penktoji stadija – susitaikymas. Tik aš kažkaip užtrukau ketvirtojoje. Sako, kad ji ilgiausiai tęsiasi.

Patraukus šalin emocinį foną, klausau muzikos. Jie kažkaip sugebėjo paslėpti tą “stulpelis-priedainis” formą. Nors patys save įvardijo nemokšomis, retas atvejis, kada instrumentų gausa skamba taip harmoningai, net ir dabar, kai harmoniją kompiuteriai tvarko. Fleita, Arno Lukošiaus akordeonas, kas gi kitas taip energingai gali? Improvizacijos, solo paketai. O ir išrišimai, lyrikos paryškinimai… Dėkui. Netiekto, apglėbk mane savo šakom.

Turėti [mp3]: http://www.hardcore.lt/mp3/Siaures%20Kryptis/Netiekto/

fb-share-icon

102 komentarai apie “[nostalgija:] Šiaurės Kryptis – „Netiekto” [Zona, 1993].

 1. na va, kaip tik uzvakar atkapsciau sita kasete, nupuciau dulkes, is rusio magnetofona parsitempiau – ruosiuosi perklausai :) idomu kaip viskas skambes po tiek metu. apzvalga tai kaip reta poetiska…

 2. Siuo metu mano mp3 sukasi „vakaras, nuostabi daina pakilejanti kazkur auksciau kai skraidai savo kambaryje. seniau zavejo meile ir aviacija.
  Albumas vertas nostalgijos kaip ir pati grupe.

 3. Dar buvo stadija WTF? kai Vildžiūnas savo tuos lietuviškai – liūūūdnus filmus kept pradėjo, „Bibliotekas” visokias, kur žiūrėt veik neįmanoma. Tokios gražios dainos, ir tokie pilki blogąja prasme filmai.

 4. paklausiau ir supratau, kad, visgi, nera man tokios jau dideles nostalgijos s.krypciai. vienas geresniu albumu/ viena geresniu grupiu – taip, bet… matyt ne mano.

 5. visos nostalgijos lygios, vienos už už kitą lygesnės ir nesitikiu..:)

 6. Gerb. Listopadski
  dažnai skaitau gtašką kad ir kaip vulgariai skambėtų, nes ten viršuje parašyta : „Muzika besidomintis bankininkas rašo nepalyginamai įdomiau negu teatru priverstas domėtis žurnalistas.” Kur mes baigėme? Aha, tai štai gerb. Listopadski, jei dar nesupratote apie ką kalbėsim, klausiu Jūsų – kuo čia dėti Vildžiūno filmai? Aš, tarkim, negaliu žiūrėti į šokantį Lukošių, nes tai nepadorus šokis, bet galiu klausytis kaip jis griežia akordeonu, man net žinokit nesvarbu tada būna, ką Lukošius veikia grįžęs namo ir pasilikęs vienas – aš atsiriboju nuo to. Nes čia muzika.Jūs rašote kad Jums tos dainos gražios – tai klausykitės jų. Nes jeigu tokiam žmogui kaip Jūs yra šiame gyvenime gražių dalykų – aš tikrai šiandieną jausiuosi smagiai, darbas man nebus toks nuobodus, o vakare su vyru gal net nueisime į filmą.

 7. Birute, galbūt Listopadski turėjo galvoje, jog vertėjo tęsti Šiaurės Krypties karjerą užuot pradėjus daryti filmus, nes pastarieji tikriausiai galėjo būti viena priežasčių kodėl nutrūko ŠK veikla..Nors iš kitos pusės tai yra tas pats kas kaltinti John Lennon tuo, kad jis vedęs Youko Ono sužlugdė Bitlų karjerą. Yra kaip yra.

 8. Gerb. Misiukoni – aš nesupratau ką Jūs norite pasakyti. Jūs linkite Vildžiūnui sutikti savo Joko, ar manote jog režisieriaus karjera ir buvo ta Ono ? O kas tada sakykit tos grupės Makartnis? Gal ir Mills pažįstate?
  Nors iš tiesų man Jūs Misiukoni patikote – tiksliau man patinka kaip mastote, ir paraleles gražiai vedate. Vaizdingai lyginate. Įdomu bendrauti su tokiais žmonėmis.
  O Jums Listopadski noriu štai ką pasakyti – įsiklausykite. Gyvenimas tai šokis . Man labai patinka salsa. Tai štai – Likimas – Jūsų partneris salsos šokyje. Ir labai norėčiau Jums palinkėti, kad Jūs savo šokio dar būtumėte nesušokęs, kaip kad kaltinote Kristijoną. Šokite savo gyvenimą Listopadski. O mes plosime arba ne. Visada tai prisiminkit.

 9. Ačiū, Birute, už nuomonę,

  Mano aliuzijos i Bitlus buvo pateiktos tik kaip pavyzdys, jog žmonės kartais dirbdami vieną kurybinį darbą ir išgavę tam tikrą rezultatą, tame darbe daugiau nieko nenuveikia, jo nepratęsia, imasi kito. Ir tą pokytį neretai įtakoja kiti reiškiniai, žmonės, galiausiai kitos krypties kūrybinė veikla. Tarkim, kad Kristijono Joko Ono ir yra jo filmai.

  Bet kuriuo atveju, mes kalbame apie Šiaurės Kryptį, kuri išleidusi vos vieną albumą nustojo egzistuoti. Taip GALĖJO atsitikti dėl to, kad grupės nariams tapo įdomu visai kas kita. Ir tiesiog apgailestaujame, kad šito kolektyvo nebėra. Hmmm, ar dabar aiškiau parašiau?

 10. Birute, jūs jau ir čia. gražu stebėti kaip chamaleoniškai prisitaikote prie auditorijos :)

 11. Orange Jūs esate buvus mano koncerte? Kaip miela! Ir kaip senai visa tai buvo…

 12. laba diena. atsiprasau kad isiterpiu bet man idomu pasidare ta yoko linija… jus skaitot kad yoko yra negerai? pilka? (naman ji gal labiau balta)
  nabet greiciausiai nenoresit atsakyti.
  as cia nesenai girdejau jei jau vistiek apie tai snekam kad kazka jie ten daro.. na lygtai irasineja ar kuria… nelabai to ismanau…
  man idomi logine grandine pasirode jei misiukonis suskirste grupe i stadijas tai iskur galetu atsirast stadija susijusi su vienu is nariu? kazkokia jo veikla kuria jis vykdo uz ribos.. kaip tai suprast. gal cia kazkoks nesusipratimas kaip skaitot gerbiamieji?

 13. pirma, KARTOJU, Joko Ono sąsaja yra TIK kaip metafora. Neaptarinėju jos kaip moters ar kazkokio monstro. Ir Bitlai man nekazinkiek. Vyrauja opinija, kad Joko Ono kaip išorinė įtaka sąlygojo Bitlų iširimą. Šiaurės krypties iširimą sąlygojo kiti reiškiniai. Ar dar yra prasmė tęsti Joko Ono aptarinėjimą ČIA?

  antra, tai penkios stadijos kurias išgyvena žmogus kažko netekęs. Aš netekau šiaurės Krypties ir savo emocijas sudėliojau į šias penkias lentynas. Tai nėra grupės gyvavimo stadijos, tai mano asmeninių pojūčių stadijos. Tekstas yra parašytas Nostalgijos rubrikoje, tad…argi nekoreliuoja?

 14. taip labai neblogas tekstas. ir yoko tikrai verta palikt. irtaip prisikentejus moteriske… nes jei testumem prieitumem ir prie maciuno su jonu.. tai butu juokinga.
  man pasirode keista kad buvo pabandyta persokt i kino sfera. dar su vertinimais. lyg tai kazkaip koreliuotu keip jus sakot…
  beje maciau kazkada vildziuno filma „devyniu vartu miestas” jis buvo berds kaip dedikacija. ten man rodos dauk apie tai galima butu iszvelgt… aisku nelinksmas filmas pasakys listopadski

 15. kodel keista? tai išplaukė natūraliai – žmogus darė muziką, paskui pradėjo daryti filmus.

 16. nazinot jei jus rasot bloga mes gi nepradesim jusu blogo vertint pagal tai kad dar mekstat eit i cirka ir gryzes bandot pakartot tai ka ten dare pilvo sokeja…
  matot tai nesusije. nors tai darop tas pats zmogus. ar ne?

 17. nina, bet jeigu mėgtumėt, alia vieną dieną čia neberastumėt Misiukonio (g. jam nebeliktų laiko), nes jis staiga pradėjo kasti griovius, tai.. kažkaip pakomentuotumėt tai, ar ne?

 18. Žmogus tas pats, tik veikla kita. Taip, visiškai teisingai. Jei aš kažką dariau prieš penkiolika metu, argi privalau tai tęsti? Tiesiog kažkam liūdna, kad to nebedarau ir tiek.

 19. na kasti griovius yra garbingas darbas. neskyciau kad tai misiukonio stadija – „wtf”. ypac jei jis juos kastu gerai. ir ji po kiekvieno iskasto griovio kviestu i grioviu kaseju suvaziavimus…
  nors aisku man butu liudna kad jo nebera cia.. su mumis.
  jis megdavo rasyt apie muszika per savo jausmu prizme pasakyciau as tada.
  nepamanykit misiukoni kad jusu nemegstu. skaitau jusu tekstus su malonumu. ir dar kas idomiausia kad jus paskutiniam savo komentare atsaket i savo ir listopadski klausima. ta iyra saunu

 20. Aš dar pagalvojau, nors maniau jau neberašyt – kaip keistai gali viskas nusidėt. Štai tarkim grojo tas vokalinis instrumentinis ansamblis ir rodos galėjo dar kiek ilgiau tai daryti , bet vieną ankstų rytą sustabdė veiklą – kažin ar be sužinosime kodėl?
  O štai po daugel metų paaiškėjo, kaip sako gerb.Listopadski, kad padarė klaidą, ypač Vildžiūnas, nes tai , kuo užsiėmė vėliau, jam nepavyko taip gerai, kaip tada, tame ansamblyje. Tokia gerb.Listopadski nuomonė.
  Tai ir uždaviau sau tada klausimą, dėl kurio ir rašau dabar – kaip tada, pasakykit, reikėjo elktis Bertranui Kanta? Nevažiuot į Vilnių? Pasilikt su grupe ir pagrot dar kiek, nes jiems gerai sekėsi? O jeigu jį traukė į Vilnių? O jeigu Vildžiūną traukė kinas?
  Ir pagaliau atsakykit – ar dėl to Noir Desir nespalvingiau skamba Jūsų ausyje?
  Na o šiaip labai ačiū visiem už turiningai praleistą dieną. Ypač Jums Misiukoni!

 21. Bertranas Kanta važiavo ne į Vilnių, bet pas moterį. Jei ne tas nutikimas, grotų iki šiol, kaip grojęs – ar grupė planavo išsiskirti? Bet faktas – nebūtų čia užsukęs, dabar klausyčiau jo ir neapniktų bereikalingai graudžios mintys. Jau nekalbant apie tai, kad žmogus gal dar kokį albumą būtų išleidęs. Bet ne – vienam Vilnius, kitam – kinas.

 22. gailestis yra labai niekingas uzsiemimas. nezaiskit su juo pauliau. tai blogiau nei vilnius su kinu

 23. Makartnis be abejo buvo Zigmas Butautis, na o Yoko Ono tai Uljana Kim. Trumpai sakant, apie ką mes čia… O kad grupė iširo tadais – man gaila.

 24. Labai idomus dalykas :) Kas kelias dienas periodiskai jauciu pasimegavima isijungusi g-taska.lt . „Sukramtau“ pateikta info, ir tada kaip antraji skanu kasni (tebunie deserta) kramtau Jusu komentarus…:P sIOJE temoje kotais pakilo rytine nuotaika ;) Thanx.

  P.S. Misiukonio liudesio – praradimo stadijos cia tiko nerealiai…Ir apskritai tekstas isties isreiske tikraja nostalgija…Liux.

  P.S.(2) O Gerb.Birutei, matyt, siuo metu kiek truxta saviraishkos.. :)

  P.S.(3) jei man komentuojant Birutes pirmaji pasisakyma butu reikeje ieskoti palyginimo, taip pat kaip misiukoniz buciau pasirinkus Yoko.
  iR. P.S. (4) Yoko & John meilez istorija verta atskiroz temoz :)

 25. jaučiuosi gerai užmotyvuotas, ačiū. gaila del techniniu priezasciu kuri laika negalesiu parasyti daugiau nei kelias eilutes.

 26. mes gerb listopadski apie tai kad jus keistai suvedet paraleles. kartoju paemet vieno is nariu soline veikla ir ipynet i minetos grupes siuo atveju misiukonio siulomas „stadijas”. vildziuno stadijos tegu lieka jam. sutikite… beto jei jau kalbam apie vildziuno stadijas tai gal ir gerai jis padare palikes ta grupe. juk palyginus pasiekimus tarptautine prasme jie zenkliai lenkia siaures krypties pasiekimus toj pacioj prasmej. net jei jums jie nepriesirdies. nemanot?

 27. o cia sitoj vietoj jau tikrai gaila, kad Misiukonis gales atsakyti tik keliomis eilutemis…..

 28. “beto jei jau kalbam apie vildziuno stadijas tai gal ir gerai jis padare palikes ta grupe“ – ir cia tai jau visai jau tikrai jau NENOSTALGISKA… o nina galgi net nepajuto siaures krypties gusio…

 29. nina, tame ir reikalas, kad tai nebuvo TIK vienas is nariu, tai buvo grupes kuriantis lyderis ir man visiskai vienodai kur nuejo jis su tais filmais, kokia ju menine verte ir tt ir pp, sekmes jam tomesniuose projektuose, as tiesiog apgailestauju (nostalgiskai, nepiktai), kad nebera Šiaurės Krypties. Norit dar vieno palyginimo – Joy Division atvejis, tai dar ziauriau nei paralele su Bertranu. Vai, vai, nebera Joy Division, nes Ian Curtis nusizude. Gal gerai padare?

  nina, kalbant apie listopadskio palyginima su sestaja stadija, tai yra toks jo jumoras ir tiek. Paminetas faktas, susietas su strapsnio logika ir pateikta zmogaus asmenine nuomone apie filmus.

 30. O laba diena visiems!
  Ir be galo malonu kad Jūs, madam, skyrėt savo brangaus dėmesio paprastai praeivei.Juolab, kiek supratau, kad dėl to turiu jaustis skolinga Misiukoniui – jis yra Jūsų favoritas duotuoju metu. Ir , žinokit, kadangi esu jau pati patyrus , kas yra internetinės simpatijos, linkiu Jums būti labai atsargiai, nes mano vėlgi patirties tiksliau nei nusivylimas neapibūdinsi…
  O Jūs tokia romantiška – todėl būkite dar atsargesnė, nes matau ir Ninos kasdieniškuose pasisakymuose pasigedote nostalgijos…
  O tokie kaip Misiukonis, spindėdami asmenybe ir spausdintine šypsena, to ir laukia iš mūsų, patikliųjų…
  O dėl šiaurės vėjo gūsio Jūs tikrai teisi – manau Nina jo tikrai nepajuto

 31. ok misiukonis. bet ar nereiketu paziuret i gyvenima is sviesiosios puses? ar ne kurcio mirties pasekoj turejo galimybe atsirasti tokia puiki grupe kaip new order? ar tai neverta kurcio mirties? juk su tuo daliku atejo daug ko puikaus ir neman jum tai aiskint…
  staiga pagalvojau kad gal isirus grupej S.k lietuvoj ivyko teigiamu postumiu.. muzikine prasme. juk atsirado tokios grupes kaip „naujieji lietuviai”, „yva”, „69danguje”, „radziai” visokie.. ar butu jie jei nebutu ta grupe isirus? juk tai gamta! suprantat kur suku?

  beje birute vaitkiene tikrai nesuprantu apie kokius vejo gusius cia rasot. man rodos jus geriau galit salsos aikstelej pasireikst nei kad diskutuot apie grupes kurios buvo tada kai jus dar buvot paciame jegu zydejime ir tik viena kart issiskyrus

 32. joks dalykas nera vertas kazkieno mirties, manau.

 33. nepaisant to visi mes mirsim.
  beto kutis kogero butu susimoves.. jam epilepsija juk buvo arne? neduok dieve butu dar kokius filmus pradejes sukti…

 34. Birute, cia mano spauzdintine sypsena – :) ar spindi?

  nepasant nieko – siandien yra balandzio 9 diena.

  buvo epilepsija, epilepsija – yra force majeure, kaip ir bertrano atvejis. lygiai taip pat kaip ir mano sulauzyta ranka. kalbame apie sprendimus save realizuoti tiesiog, apskritai nezinia dabar jau apie ka kalbame. Regis issisememe apie Siaures krypti. O galejome pasikalbeti apie ju dainas, ka jos kam reiske, regis butu buve kur kas idomiau.

 35. man labaiu patiko tai ka jie padare po „netiekto”.
  gal bereikalo taip pasunkeje buvo bet ten buvo daug geriau.
  trys pizamos manyciau yra ju virsune… na bent jau man.
  zoinoma birutej napatiks tai nes ten toli nuo salsos

 36. visiems savo virsunes, as stai ant repeat galiu istisai klausyti „skestant”. Nuostabi lyrika.

  o „amžinas ruduo” ieina i visu laiku lietuviskos muzikos top 3

 37. Hhahaaaa, va dabar tai nuotaika ne tik dirbti, bet ir vakarui pakilo ;) Prie visu Birutes hipoteziu prisidejo dar ir tai, kad Tomas M. yra mano intern. simpatija ir favoritas. (Duotuoju momentu ;) )
  jegaaaaaa ;))ppp

 38. jau vien tamstos nikas daro tamsta paslaptinga…tuoj susikursiu iliuzija kas yra madam, tada ja isimylesiu ir jei ji nepatvirtins tos iliuzijos – gedesiu. varysiu per visas stadijas.

 39. Tokiu atveju, gal tu geriau uzsilik treciojoje… :ppp

 40. jei is „netiekto” man dar tinka „gimti sapne”.
  ten labai graziai pagiriu atmosfera perteikta :)

 41. na, klausydamas š.k. dar nebuvau pamanęs apie pagirias:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.