[nostalgija:] Šiaurės Kryptis – „Netiekto” [Zona, 1993].

kryptis.jpgAr esate girdėję apie penkias gedulo/išsiskyrimo patirties stadijas?

Pirmoji – „netikiu, kad taip atsitiko“. Tikrai netikėjau, kad Šiaurės Kryptis, išleidusi vos vieną albumą, niekada nebesukurs nieko tokio kaip Netiekto. Buvo sunku suvokti, kad nematysiu jų keistai rymančių scenoje, nelygu kur – Sporto Rūmuose, rūsy, savo virtuvėj, galiausiai. Ir kartą klausiau vieno žmogaus – kaip manai, ar toks koks esu dabar… ar tai dėl muzikos, kurios kadaise klausiausi? Sulaukiau atsakymo Taip. 90 procentų. Tai vadinama nesąmoningu savęs programavimu. Ir jei ieškoti įtakų – Šiaurės Krypties Netiekto prisidėjo didele dalimi. Ženklia dalimi. Programų specialistai, jei tik atversi jiems širdį. Jei dar spėsi su naujos siunčiamos muzikos srautu.

Antroji stadija – pyktis. Nejaugi, negali būti, kaip gi taip?! Jie skėlė per galvą stipriau nei visi andriai kartu sudėjus ir čia pat dingo. Iš kur žinojote, po galais, kaip jaučiuosi, kai sėdžiu ant savo palangės vidury vasaros ir geležinės antys jau skrenda pro mano langus. Iš kur žinojote, kad gimiau rudenį ir jau laukiu žiemos? Iš kur žinojote, kad irgi gulėjau ant garuojančio ežero paviršiaus, ant lakuoto stalo? Kaip galėjote nuspėti, kad mano meilę nužudys aviacija, kad oro uostuose ieškosiu ko nepamečiau ir žvalgysiuosi ko nesutikau?

Trečioji stadija – derybos – o gal vis tik šis, leisiu sau pasakyti, jau neegzistuojantis albumas bus išleistas skaitmeniniame formate? Ateities kartoms… O ne. Nes DAT kasetė su įrašu yra pamesta, bent jau taip šneka artimi grupei žmonės ir, kita vertus, argi kam rūpi prieš penkiolika metų įrašytos dainos, vargu. Kiek pirštų pajudintum, jei reiktų paklausyti šio įrašo?

Ketvirtoji stadija – liūdesys ir man vis dar skauda – kodėl turiu bučinį uždengti širma? Kodėl mano maištas ir nuotaika niekam nerūpi, kreipiuosi į tave, mano tuščias laike. Vis ieškau Šiaurės Krypties, o žvilgsnį barsto vėjas pelenais. Ieškau savo kelyje, tebūnie ir dabartinėse grupėse. Arba jos nužygiavo pirmyn, arba tokio tyliai išsakyto šedevro jau negali pakartoti. Nepykčiau jei kopijuotų, nekalbėčiau, jei sugrotų jų dainą, bet aš toks mažas, mano batai kiauri.

Penktoji stadija – susitaikymas. Tik aš kažkaip užtrukau ketvirtojoje. Sako, kad ji ilgiausiai tęsiasi.

Patraukus šalin emocinį foną, klausau muzikos. Jie kažkaip sugebėjo paslėpti tą “stulpelis-priedainis” formą. Nors patys save įvardijo nemokšomis, retas atvejis, kada instrumentų gausa skamba taip harmoningai, net ir dabar, kai harmoniją kompiuteriai tvarko. Fleita, Arno Lukošiaus akordeonas, kas gi kitas taip energingai gali? Improvizacijos, solo paketai. O ir išrišimai, lyrikos paryškinimai… Dėkui. Netiekto, apglėbk mane savo šakom.

Turėti [mp3]: http://www.hardcore.lt/mp3/Siaures%20Kryptis/Netiekto/

fb-share-icon

102 komentarai apie “[nostalgija:] Šiaurės Kryptis – „Netiekto” [Zona, 1993].

 1. tikrai?! kiek zinau jusu megiama daina „skestant” buvo sukurta butent toje busenoj… na bentjau muzikine dalis.

  birute matyt isizeide del mano pastabos. as atsiprasau

 2. Na tiesiog buvo atėję žmonės į kabinetą – kiek atsitraukiau.
  Man nepatiko jūsų pokalbiuose mėginimas gyventi mano gyvenimą – ypač ta vieta apie skyrybas ir mano vyrus. Čia jau , žinokit, atsiskleidė pilkoji, ar šiaurinė, Jūsų asmenybės pusė Nina.
  O dėl rankelės mielas Misiukoni tai man be galo apmaudu, ypač jei tas įvykis paliko tokį pėdsaką Jūsų prisiminimuose, kad net palyginote jį su mirtimi žmogaus,vardu Kutis. Bet žinoma tai dar vienas atspalvis į Jūsų internetinės asmenybės spalvų paletę.
  Madam – mane žavi Jūsų beatodairiškumas. Turėjau tokią draugę

 3. na birute jau atsiprasiau juk… nors jei netycia pasakiau teisybe tai velgi jusu tai pykdyt neturetu. juk tai jusu gyvenimas kaip jus minejot tad reiktu su juo susitaikyt.
  del madam tai man rodos joji tikrai zavisi ponu misiukoniu.
  na as kazkaip tai irgi pajutau

 4. Aisku, zhaviuosi, o Jus ABI, moterys, nesizhavit???? a? ;) :)

 5. čia tas dėmesys gal dėl jo lūžusios rankos. Merginos mėgsta užjausti.. :)

 6. off, netiketa sėkmė, prisijunk, darysime grupe. Muzikine. Tuoj is kino grįš Paulius ir kai pereis per mūsų komentarus, tai mažai nepasirodys.

  nina, kai pagalvoji, tai kiek dainu sukurta toje būsenoje…kita vertus, gerai kad tekstai tokie spalvingi (cituoju listopadski).

  Birute, savo rankos nelyginu su kažkieno mirtimi. Tik sakau, kad tai nenumatyti atvejai. Na gerai, susireikšminau, ok? Džiaugiuosi, kad statote mane ant žemės.

  Paaiškinkit man žodžio reikšmę – „beatodairiškumas”.

  Madam, aš jau pradedu kurti iliuziją, atsargiai.

  Grįžtant prie šiaurės krypties, mane visada žavėjo ta eilutė – „kai tau žvilgsnį išbarsto vėjas pelenais”.

 7. o kaip reiketu suprasti ta „madam, atsargiai?“ :) (o gal tada man baigtusi anaip kazkaip kaip tai Birutes draugei, kurIa ji tureJO Praeituoju laikotarpiu :)))))
  Tomai, o Tu kartais ne pavasary gimes? :)

 8. rudenį.

  Neteršiam eterio ;), mano adresas kontaktuose.

 9. Aš pažadu iki Rudens Geltono Kaip Dantenos įrašyti Koverį. Laukit!
  Pats asmeniškai su sunkia JUODOS SPALVOS sunkia nepaaiškinama boso ne koks Burokas iš man nekenčiamos foje boso gitara įgrosiu Koverį
  Laukit!
  Jeiką mano adresas ore[eta]ore.lt

 10. listopadski, jei bandysit ta koveri igroti tokiam stovyje gali gautis prasciau nei burokui..
  bet lauksim.
  o ka daryt su jusu mailu?

 11. bet gi mes vakar kalbejom, kad tokim stovyje gimsta geros dainos:) labas rytas

 12. labas rytas misiukoni. beabejo. bet skirtumas yra tarp gimimo ir igrojimo manyciau.. nors gal ir ne. betkuriuo atveju manau gerai kad listopadski nutare pakeisti stadija

 13. Kotais tersti nesinori, nors pasakyti tai dar yra tikrai ka, hehe ;))))))
  Labas Popietis. Non grata

 14. as tai visada uz tai, kad zmones pasisakytu kai turi ka pasakyti ir, kadangi Paulius vakar nieko neistryne, o dabar tikriausiai sedi kine, tai patyliukais galima:)

  ir dar, ar niekas is jusu nenori prisijungti prie G.rafomanu komandos?

 15. ir madam, vertinu originaluma, taciau siame bloge rasyti savo vardu yra G.eras tonas;)

 16. nors kas zino.. gal paskui sakysim kad buvo geras zmogus kol bassgitaros i rankas nepajeme.
  kajus beje nongrata vadinat tersimu?

 17. geriau jau paimtu, stai visada svajojau buti bassgitaristu.

 18. Mhmmm…Bet gal dar bent siek tiek galima pabuti uzsidejus domino? :)

  (arba..o jei uzmerkt akis, tai gal ir musu nieks nemato? ;ppp)

  o pasiulymas prisijungti nuskambejo kam? (Na, bet gal apie tai privaciose zinutese, ania… ;))

 19. whatever, whoever,

  geras cia su Zima:) aha.

  pasiulymas visiems, kas nori, gali rasyti apie tai, apie ka raso G.

 20. Bet tai koks stebuklas yra Birute. Tik siandien supratau, kokia zibirksti ji cia uzdega ;)) Todel siandien kotaiz ir ramiau…
  Birute, gryzk.

 21. madam, jus lauzotes. rasykite privacia zinute, o nemirksekite.

  Birute!!!?

 22. Gera diena visiems!
  Ilgai dvejojau ką čia atrašyti, nes netikėtai pasijaučiau kažkam reikalinga kaip žuvis nešanti ikrus. Bet čia jau poezija išėjo su ta žuvimi.
  Pradedu suprasti kad čia rašyti ką jauti nėra priimta nes ištrins žmogus vardu Paulius. Bet esu kokia esu – tai Pauliau galite ,žinoma ,trinti. Jei kaip suprantu tai Jums teikia malonumą. O aš slogutį užgersiu arbata už draugių stalo. Ir tylomis skaitysiu Misiukonį. Ir stebėsiu kaip skleidžiasi internetinės Madam.non.grata meilės žiedai vyrui, kurį ji perskaitė. O šventas naivume! Kiek tokių kaip Jūs rašo į įkalinimo įstaigas, myli, dūsauja, laukia. Bet jos juk myli patį Laukimą, o ne realų vyrą. Taip ir Jūs madam mylite jo raides. O Jūsų meilės objektas galbūt tik žaidžia su Jumis o po visko tik nusijuoks?

 23. Birute aš išties labai nuoširdžiai kvatoju kai paskaičiau ką parašėte, tikrai, nuoširdžiai, ačiū!:)

  Birute, Paulius yra šio puslapio vadas. Jis gali ištrinti komentarus, jei tai bus blevyzgos, ižeidinėjimai ar kiti dalykai, kurie yra labai toli nuo paskelbtos temos. Beje aš irgi išrinsiu, jei manysiu, kad reikalinga tą padaryti. Kol kas ši intriguojanti ir įtraukianti diskusija yra smagi ir džiugu, kad ji vyksta G.

 24. aš galvoju, kodėl man du savaitgalius iš eilės taip nesisekė žaisti pokerį…:)

 25. birute o ar jus dabar nepasijautet kiek isnaudojama po paskutinio misiukonio komentaro?
  tomai kodel jus taip elgiates? ar galbut jums tai tik zaidimas kaip taikliai pastebejo birute?

 26. puikumėlis…

  KAIP „TAIP”? ir po velniu, koks žaidimas? mes juk tik kalbamės.

  aš apskritai nelabai suprantu apie ką kalba eina, nepažįstami žmonės paskaitę tekstą pamatė, kad jis jiems patiko ir tai viešai pasakė. O kai kas iš to išpūtė tokį burbulą, kad žinote, nina, na tikrai juokas suėmė. tikrai nei su jumis nina, nei su birute (kuri patyliukais skaitys Misiukoni), nei su madam nesu nei susitikęs nei susirašęs daugiau nei čia. Ši diskusija-puikus pavyzdys to, kaip mes šiame informaciniame amžiuje atliekame žmonių vertinimus iš kelių perskaitytų eilučių.

 27. nina, tai tik pigus spontaniškas pokštas ir tiek.

  ir dar tos ikalinimo istaigos…atsiprašau, bet lazdą kai kas tikrai perlenkė.

 28. Labai gaila Misiukoni kad nesuprantate apie ką kalba. O kalba apie Jus ir Jūsų jausmus, gal kiek suvaidintus – tuo dar nesu įsitikinus. Juk net ir rinkdamasis tokią temą, pavadindamas ją „nostalgija”, rašydamas tekstą apie grupę, kuri tyli 15 metų Jūs nejučiomis atskleidžiate skaitytojui savo sielos jautrą, kažkokio naujo jausmo ilgesį. Ir ieškote to praeityje, gal net savo jaunystėje (nežinau Jūsų amžiaus), anonsuodamas albumą, kurio niekas jau nebenusipirks kartu tuo tarsi brėžiate nematomą liniją, kurios nedrįstate peržengti. Bet patikėkite manim – Jūs jau kelyje
  Labai atsiprašau už pasisakymo toną – nieko negalėjau su savimi padaryti

 29. nostalgija – tai yra pastovi G tasko rubrika, kurioje cia rašantys žmonės atskleidžia savo jausmus viena ar kita forma. Taip, jūs teisingai suvedėte paraleles su kaikuriomis vizijomis, tiksliau tame tekste aš PATS jas suvedžiau ir viešai tai pateikiau.Rašyti sausus analitinius faktus man nuobodu, kitaip rašyti aš ir nemoku. Todėl galbūt tekstas ir pasirodė įdomus, už ką esu dėkingas jį perskaičiusiems. Birute, man trisdešimt dveji metai. Ir.. ar jūs nieko nesiilgite, nesvajojate?

 30. Kurie kitiems diagnozes nustato, patys ta liga suserga. Čia kita pasaka…

 31. oho! teigiat kad misiukonis ciniskai manipuliuodamas kazkieno pries 15 metu sukurtais vaizdiniais ir frazem kuria jautraus jaunuolio ivaizdi o istikro tik siekia pigaus demesio is priesingos lyties? bingo birute! ka jus tomai i tai pasakysit? negi istrinsit viska? juk jus tai galit!

 32. nieko aš netrinsiu, man įdomu kokie žmonės skaito G.ir visada rašau apie tai kas man pačiaam idomu, išgyventa ir perleista per save.

  ir dėmesys man tikrai patinka, ypač iš priešingos lyties. Kam nors nepatinka?

 33. na as lygtai ir nesakiau kad yra blogai kai patinka. tai naturalu. sakau kad birute atskleide jusu mechanizma. bet cia nieko tokio nereik geditis to.
  beje kaip dabar jauciates kai pripazinot kad demesys jum patinka?

 34. Birutė neatskleidė jokio mechanizmo, nes jokio mechanizmo nera. Tai tik mano natūralios mintys ir žodžiai.Štai jūs nina ką nors parašysite ir tai kažkam patiks. Tada rašysime aštuoniasdešimt komentarų aiškindamiesi apie tai ar nina tuo tekstu nenorėjo demesio iš vyrų. O juk jūs tiesiog tik parašėte tekstą taip, kaip jums pačiai atrodė geriausia. Kaip tai skamba?

  Nina, giriu už puikius diskusijos moderavimo/fasilitavimo igūdžius:)

  Niekaip nesijaučiu, nes pasakiau gamtos visiems duotą sąvybę, kuri yra savaime suprantama.

 35. namatot.. viskas gamtoj sukasi apie tapati. gal sitoj vietoj jau noretumet pagrizt prie pagrindines temos? prie dziustancios slyvos ir lakuoto stalo?

 36. tikiuosi ši diskusija labai patiks madam, na, ūpą tai tikrai pakels:)

  nina, gero vakaro, begu valtele pasiirstyt. Palubėj.

  Ačiū.

 37. Na aš jau Misiukoni tikrai nepretenduoju į madam vietą.
  O pasvajoti žinoma mėgstu, bet stengiuosi sau riboti tą malonumą – po tų svajų realybė nebepakviečia šokiui…
  Man Jūsų recenzija pasirodė labai asmeniška, tarsi iškyla už laiko stiklo,
  kai akimirką atrodo, jog niekas dar neprarasta. Kartu ji nuskambėjo kaip Jūsų širdies šauksmas, ir pajaučiau, kad norėtumėt tenai kažką pakeisti, bet , deja, nelemta.man patinka kada taip žmonės rašo – to labai pasigendu. Aplinkui vien apsimestinas šaunumas, užgauliojimai, visažinystė. Paimkim kad ir p.Listopadski rašinius – juose autorius neapsieina be mokytojo tono, pašaipos ir ironijos. Ir tai bekraujis tekstas kuris nepaliečia jausmų

 38. Birute, darau prielaidą, kad jūs labai įžvalgi. Kai neperlenkiate lazdos, žinoma.

  Taip, viskas labai asmeniška. Kaip ir Kristijono dainos. Kaip ir bet kas, kas yra tikra.

  Gero vakaro.

 39. Wau!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))
  Taip maloniai sustingusi penkias minutes dar niekad nebuvau :) Tomai, tu teisus, tai nerealiai man nuotaika pakele ! :p (sita jusu diskusija :) )
  Endorfinu gawau pakankamai, haha :)
  Ikrus neshanti zuvis, meiles ziedai vyrui, ikalinimo istaigos :)))
  Birute, Jus esate tikrai izvalgi.
  Tomai, nebuk toks garantuotas, kad mes niekad nebuvome susitike :pppp

 40. Man vis atrodo, kad pažinau gausiai čia rašiusį žmogų, visai atsitiktinai:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.