SINICKIS – GĖRIS BLOGĮ NUGALĖS (2019)

Tikėtis kažko gero – tai bent tuščia viltis.

Fantastiškai prasidėjusi karjera su dar melomanų nepamirštais „Gravel”, aštrus liežuvis televizijoje, maištingas įvaizdis socialiniuose tinkluose, kandumo, humoro ir taiklumo nestokojantys tekstai žiniasklaidoje Sinickį padarė žinomu ne tik muzikinėje padangėje. Bet šiandien toks žinomumas manęs visai nekaso, jeigu garsas sklinda vien iš tuštybės ir pozos, jeigu tame nėra turinio ir karčios tiesos. Sinickis visada savo ironijoje ir sarkazme turėjo nemažą kaupą adresatams skiriamos kartybės, kuri spinduliuoja ir paskutiniame jo albume „Gėris blogį nugalės”. Sinickis savo mandagiu įžūlumu ir neceremoniškumu, galima sakyti, užėmė ilgoką laiką buvusią tuščią kito Tomo, Tomo Krivicko, dar žinomo kaip Psichas iš prieš keliolika metų buvusios populiarios grupės „Requiem”, vietą ir randa savo klausytoją tarp įvairaus amžiaus žmonių.

Šiaip nelengva rašyti apie Sinickį, nes tik jis pats moka apie save parašyti gražiai ir taikliai. Tik jis žino, kur prasideda jo kaukė, o kur – tikrasis Sinickis, tik jis moka, gali ir leidžia sau tokiu tekstu pranešti apie atšaukiamą koncertą:

Sveiki. Rysium su tuo, kad mane viskas negyvai uzpiso ir nebegaliu kariauti su imbecilais (turejau blet 2 kartus taisyt is susijaudinimo), isleistuves ivyks anksciau. T.y. dabar.

Del pinigu grazinimo kreipkites info@sinickis.com

Deja, turiu sugroti Galapaguose ir kazkoki solo koncerta Nidoj (ar tai Juodkrantej) vasara. Mielai atsaukciau ir juos, bet pasirasytos sutartys ir negaliu nieko pakeisti.

Buvo smagu jus matyti. Skaitykite mane ir juokites. Pereisime i komedijos zanra.

Buckis. Iki.

Tik Sinickis gali pritariamiesiems vokalams pavesti dainuoti tekstą „buvai bybys”. O dar gali įrašyti lietuvišką albumą, kurį norisi klausyti ir klausyti, kol išmoksti visus tekstus mintinai. Dešimt gabalų yra brandaus trisdešimtkeliamečio lietuvio godos, kuriose save atras ne vienas klausytojas.

Taip, tai vėl yra muzikaliai paprastas albumas, kuriame gyvų instrumentų poprokas, apsimetantis, kad nenori būti panašus į Oasis, yra tiesiog ne pats gražiausias viršelis baisiai taiklių tekstų rinkiniui. Bet „Gėris blogį nugalės” jau yra ženkliai kokybiškesnis, negu buvo albumas „Mylimas vyras ir sūnus”, kuriame muzika primena kūrinių demo versijas. Toks Sinickio muzikinis (pa)prastumas greičiausia gimsta iš Germano Skorio, dirbusio su aranžuotėmis, suvedimu ir prie ankstesniųjų Sinickio įrašų. Paklausykite Roko Poviliaus minialbumo „Žemyn ir kitos tavo vietos”, prie kurio taip pat dirbo Skorys, tai vargu ar rasite dešimt skirtumų lyginant su Sinickio muzika.

Bet palikime muziką ir klaupkimės prie tekstų, kurie nestokoja sinickiškos ironijos ir lyrikos, kurioje net bybys ir lietuviškos kurvos neskamba kaip keiksmažodžiai, kuriems norėtųsi uždėti ant albumo viršelio ženkliuką apie necenzūrinį turinį. Tai tiesiog natūrali kasdienė ciniko leksika, perkelta į eiles. Tekstų tematika kiek išsibarsčiusi – nuo metų laikų („Vasara”) iki gyvenimo laimės filosofijos („Apuokas”), bet viską jungia ne vegetariškos, ne šventeiviškos, ne abstinentiškos, ne perdėm mandagios, nevengiančios keiksmų ir girtų dainų, nestokojančios meilės ir laimės pertekliaus asmenybės savijauta, kuri visą tai ir sukūrė.

Kaip gali nepritarti jau nuolat niūnuojamoms frazėms „gal pats laikas tau nustoti gerti”, „mano galvoje vietos nebėra net sau”, „tau šiąnakt pasiekti dugną nieks nesutrukdys”, „bybis dar veikia ir meilė gyva”, „jeigu nori keiktis, keikis, negalvok”.  Žodžiu, aktualios socialinės žinutės iš šiandienos realybės, dažnai iš tų situacijų, kurias jauti, bet neišsakai, o čia tau visa tai įgarsinta. Paprastai, taikliai, išgyventai, suprantamai – to taip dažnai stokoja lietuviška daina. O čia tokių net dešimt.

 

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.