„Sirenų“ organizatorių kreipimasis į visuomenę

Lietuvos menininkai, kultūros atstovai, intelektualai ir už žodžio laisvę pasisakantys piliečiai yra kviečiami pasirašyti kreipimąsi į Lietuvos politikus ir dvasininkus dėl ažiotažo, susijusio su Romeo Castellucci spektakliu „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“. Prašome pasidalinti su asmenimis, kurie norėtų pasisakyti prieš meno cenzūravimą, žodžio laisvės suvaržymus. Norintys pasirašyti turėtų siųsti savo vardą, pavardę bei profesiją arba susisiekti nurodytais kontaktais iki spalio 4 d. 23val: salne.buciute@gmail.com / +37060774733.

KREIPIMOSI TEKSTAS:

Kreipimasis į Lietuvos politikus, dvasininkus, menininkus ir visą visuomenę

Mes, žemiau pasirašiusieji, protestuojame prieš bet kokią cenzūrą mene. Ažiotažas dėl tariamo religinės nesantaikos kurstymo tarptautinio teatrų festivalio „Sirenos“ režisieriaus Romeo Castellucci spektaklyje „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją” yra sukeltas dirbtinai nemačius spektaklio ir remiantis nuogirdomis. Nesutinkame, kad demokratinės valstybės institucijos, Seimas sankcionuotų meno kūrinius ir neteisėtai ribotų kūrybos laisvę.
Pasitikime Sirenų festivalio organizatoriais, pasitikime menininkais, neturinčiais pasipelnymo tikslų.

Pasitikime 20-čia didžiausių Europos teatro festivalių, kuriuose Romeo Castellucci spektaklis „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“ jau buvo vaidinamas.

Pasisakome už menininko teisę būti laisvam ir reikštis tokiomis meno formomis, kurios jam būtinos. Pripažįstame, kad vienintelė menininko pareiga yra kurti meną, netampantį politinių, socialinių ar religinių manipuliacijų įrankiu.

Galima uždrausti vieną ar kitą spektaklį, filmą, knygą, bet neįmanoma uždrausti žmogui galvoti ir jausti, ginčytis netgi ir su Dievu , neįmanoma uždrausti ieškoti būties prasmės. Juk menas visų pirma ir kalba apie žmogiškuosius jausmus, nuopuolius ir prisikėlimą.

Tikimės, kad valdžios atstovai neprimes mums savo požiūrio, kaip vertinti vieną ar kitą meno kūrinį, nesuvaržys Lietuvos piliečio laisvę pačiam spręsti apie meno kūrinį. Uždrausti, sankcionuoti meno kalbą ir meno formas – nykiausia, kas galėtų atsitikti mūsų šalyje.

Mums gali būti nepriimtini, svetimi meno išraiškos būdai, gali provokuoti, žeisti ar erzinti meno kalba. Rašykime, kalbėkime apie tai, nesutikime, ginčykimės.

Drausti meną?.. Tai uždrausti patį žmogų. Nesutinkame, jog Lietuvoje būtų įteisinta meno kontrolė.

2 komentarai apie “„Sirenų“ organizatorių kreipimasis į visuomenę

  1. mielieji, cenzuros bandymai uzdrausti yra demokratijos isradimas. kita vertus, cenzura turi dirbti. ziurekime liberaliai – kiekviena visuomenes grupe turi teise reikstis. myletis, protestuoti ar bambeti. as net nelabai pykstu ant zmoniu kurie nuzude amerikos ambasadoriu. tunise ar libijoj.koks skirtumas. kovoti uz abejotinos menines vertes spektakli – jusu teise. as nemaciau – esu durnas ir neissilavines, bet neziuresiu. kaip koks strutis, grudantis galva i smeli

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.