SOPHIE ZELMANI – The Ocean and Me [SonyBMG, 2008]

Kiekvienas metų laikas gali turėti savo muziką. Netgi kiekviena diena. Naktis. Valanda. Tačiau nesismulkinant, ruduo, šalikeles nukloję lapai ir kiaurai merkiantys lietūs iššaukia kartais romantiškos muzikos šilumos poreikį. Matyt, todėl Utenos arena buvo pilna per Katie Melua pasirodymą. Pilna salė turėtų būti ir per Sophie Zelmani intymų pasirodymą, tik tai nereiškia, kad ją pamatysime ant Lietuvos šiais ar kitais metais.

The Ocean And Me“ – jau aštuntasis švedų kūrėjos ir atlikėjos albumas. Ankstesni man neįtiko savo blankumu, savasties trūkumu ir neturėjo to reikiamo kokybiškai muzikai cinkelio. Šis darbas šiek tiek kitoks. Nepateiksiu stebuklingo ir aiškaus kriterijaus, kodėl jį galima būtų iškelti virš Aimee Mann (kurios šių metų albumas „Smilers“ man vienas geriausių jos diskografijoje), Anna Ternheim (būtinai paklausykite šios pusbestį „Halfway To Fivepoints“ ar Jewel (kuri su „Perfectly Clear“ krito veidu į asfaltą). Tiesiog, „The Ocean And Me“ yra nuoširdu ir intymu, ir nekūrenamame bute šiuo metu man skleidžia reikiamą kiekį vidinės šilumos.

Keista, bet tai ameritiekiškas folkas, įsuptas į poprok rūbą: šiek tiek lengvos gitaros brazdėjimo, vietomis pianino, minimalūs paprastų būgnelių ritmas, lyg vėjo aidas pasigirstantys, reti pritariantys vokalai ir trapus, bet charakteringas S.Zelmani vokalas. „I Will Be There“ turi dar UB40 regio prieskonį priduodančius Wurlitzer‘io elektroninius vargonėlius, kurie „padeda“ ir „Yeah, Okey“ virsti kitokiu albumo kūriniu, kurio ne tik muzika, bet aranžuotė neįprastai paprastai įstringa ir leidžiasi niūniuojama iš pirmojo klausymo. Antakius pakelti privertė ir keistai nutylančia/nutrūkstančia  muzika išgrynintas „Time“. Lyg atsakas Lykke Li „Dance x3“. Oi, nesakykit, kad Lykke Li valiūkiškumas smagiau/gražiau/geriau už Sophie, kol negirdėjote šios „Spring Love“. Tai briedas, kaip ir teigti, kad visos moteriškos verksmingos ala country baladės yra nieko vertas, nelaimingų senmergių ir senbernių tikslinei rinkai skirtas, produktas. Nė velnio.
[youtube Itgofy6DmVw]
„Spring Love“ (tik muzika)

Nežiūrint į tai, kad pusė „The Ocean And Me“ kūrinių yra panašūs vienas į kitą, tai tikras vasaros vakarų pajūrio priebangyje pakaitalas. Šildykitės.

[youtube Z1exhq1hD4E]
„Yeah, Okey“ (tik muzika)

http://www.sophie-zelmani.com
http://www.myspace.com/zelmani

_ _ _ _ _
Ieškom žmonių norinčių/ galinčių bent kartą per savaitę prisidėti prie G. turinio (kinas, muzika, kt. kultūros reiškiniai (dailė, šokis, fotografija, etc.)). Jeigu jauti prasmę šioje kultūriškai švietėjiškoje iniciatyvoje – brūkštelk paulius[a]g-taskas.lt

fb-share-icon

4 komentarai apie “SOPHIE ZELMANI – The Ocean and Me [SonyBMG, 2008]

 1. Jeigu kas nors prieš porą metų būtų pasakęs, kad šio įrašo autorius ne mane kritikuos už tokio albumo apžvalgą, bet pats ją rašys, būčiau nepatikėjęs, bet… Yeah, ok, meilė žmones keičia, o su viltim, kad ir muzika gali pakeisti žmogų, siūlyčiau pabandyti prisijaukinti Sophie Zelmani darbelį. Man tik įdomu, ar offca pakęs sekančią mano apžvalgą.. Jeigu jis prie Sophie jis mini žodį aranžuotės, tai paklausius to grynuolio, kurį pateiksiu aš, Zelmani skambės lyg moteriškė 60 dalių orkestro fone :)

  offca, man tik dėl vieno keista.. aš ilgą laiką tempiau be Sophie Zelmani albumų (apsiribodavau atskiromis jos dainomis), bet „Memory loves you” (priešpaskutinis darbas) – puikus ir tikrai geresnis, melodingesnis, labiau kabinantis. Paklausom:
  http://www.youtube.com/watch?v=DvjiD9vm_VM
  http://www.youtube.com/watch?v=B-47vDbzFuo

  Apie savo top10 albumo „Pieces of You” autorę Jewel esu linkęs patylėti. Po neįtikėtino debiuto ji su kiekvienu nauju darbu tolygiai žengė niekam nereikalingų dainų šalies link.

 2. Zelmani vertas grynuolio už savo tylą ir minimalumą, o ne orkestrinį sudėtingumą. va taip. „memory loves you” man neprastas, bet truko bent keliu kuriniu, kurie taip uzkabintu kaip „oceans”, ir tos tylos ten maziau.

 3. primena Stina siek tiek…
  bet as manyciau garso prodiuserio darbas cia pamineti vertas labiau nei Sofijos balso originalumas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.