Sostinių pasveikinimas pajūriui

pvasario-logotipasBalandžio 5 dieną festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ pakvies į antrąjį koncertą, kuris pristatys praėjusių metų Europos kultūros sostinės Norvegijos miesto Stavangerio ir šiemetinės sostinės Vilniaus muzikinį pasveikinimą pajūriui. Jį išpildys sostinių meniniai kolektyvai “Stavanger Brass Band” ir choras “Jauna muzika”.
„Stavanger Brass Band“ – tituluojamas pasaulio varinių pučiamųjų ansamblių čempionu. Itin muzikalus kolektyvas pasižymi nepriekaištinga intonacija. Nuo pat veiklos pradžios 1981 metais jie yra lyderiai savo šalyje ir nuolat laimi pirmąsias vietas konkursuose.
Orkestro repertuaras aprėpia renesanso, šiuolaikinės akademinės, populiariosios ir džiazo muzikos kūrinius, jų atlikimas žymi novatoriškas grojimo tendencijas.
Praėjusiais metais „Stavanger Brass Band“ savo šalyje dalyvavo muzikiniame projekte “Tarp akustikos ir elektronikos”, kuriame buvo siekiama sujungti tradicinį varinių pučiamųjų instrumentų skambesį ir elektroniką, taip pat itin didelį pasisekimą pelniusiame teatro vaidinime po atviru dangumi pagal norvegų dramaturgo Jon Fosse dramą. Kartu su “Stavanger Brass Band” koncertavo daugybė tarptautinio pripažinimo sulaukusių muzikantų, tarp jų – Ole Edvard Antonsen, Christian Lindberg, Ib Lanzky-Otto, Bodil Arnesen ir Sigmund Groven.
Beje, 2001-aisiais “Stavanger Brass Band” pasirodė Klaipėdos Pilies džiazo festivalyje.
Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“, savo penkiolikos tarptautinių laimėjimų sąraše turintis net Didijį Europos prizą, nuolat reprezentuoja mūsų šalies chorinį meną pačiu aukščiausiu lygiu. „Choras „Jauna Muzika”, pateisindamas savo vardą, nesiruošia nurimti, ieškome neįprastų, netikėtų formų, sudėčių. Choras ir varinių pučiamųjų ansamblis? Reikia pripažinti didelis iššūkis. Dirbant prie šios programos pasirodė, kad tai ne ką menkesnis iššūkis ir mūsų partneriams iš Norvegijos”, – sako choro direktorė Salomėja Jonynaitė.
  2008 m. gruodžio mėnesį šie du kolektyvai dalyvavo Stavangerio Europos kultūros sostinės 2008 uždarymo renginiuose. Spalvingas jų pasveikinimas pajūriui žavės savo įvairumu ir susišauks su artėjančiomis Šv. Velykomis. Skambės tiek norvegų šiuolaikinė, tiek klasikinė bei lengvesnio žanro muzika. Koncertui diriguos norvegas Selmeris Simonsenas, su Stavangerio pučiamųjų orkestru dirbantis jau nuo 2000 metų, ir choro “Jauna Muzika” meno vadovas bei dirigentas Vaclovas Augustinas.
Kolektyvų turnė po Lietuvą rengiamas Vilniaus Europos sostinės 2009 kontekste. Balandžio 3-4 dienomis ta pati programa bus atlikta Panevėžio bendruomenių rūmuose ir Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje.
Tad, balandžio 5 dieną, sekmadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje galėsite mėgautis aukšta muzikos atlikimo kokybe, galingu, stogą keliančiu pučiamųjų orkestro ir choro muzikos skambesiu.

KKS info

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.