Stulbinančią karjerą padaręs olandų saksofonininkas Yuri Honing ir jo Acoustic Quartet Vilniuje + Kvietimas 2 asm.


Antras „Artscape” džiazo projektas, kurį ramia sąžine galima rekomenduoti plačiam klausytojų ratui (pirmasis buvo austras Christian Muthspiel) – gegužės 18 dieną 19.00 val. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre pasirodysiantis olandų saksofonininkas Yuri Honing ir jo Acoustic Quartet.  Žemiau, tradiciškai, šiek tiek informacijos apie jį ir klausimas į kurį teisingai atsakęs gaus „Vilnius Jazz” įsteigtą prizą – kvietimą į Yuri Honing pasirodymą dviem asmenim.

YURI HONING ACOUSTIC QUARTET
Yuri Honing – sax
Wolfert Brederode – piano
Mats Eilertsen – bass
Joost Lijbaart – drums

Olandiją Artscape džiazo programoje gegužės 18 dieną pristato Yuri Honing Acoustic Quartet. Jo lyderis – saksofonininkas Yuri (Jurriaan) Honing, džiazo scenose pasirodęs 9-to dešimtmečio pradžioje, per du profesinės veiklos dešimtmečius padarė stulbinančią karjerą. Ją liudija ir plati, daugiau nei 50 šalių aprėpianti koncertinė geografija, ir kūrybinių partnerių sąrašą puošiančios pavardės: Paul Bley, Gary Peacock, Paul Motian, Charlie Haden, Pat Metheny, Vince Mendoza, Misha Mengelberg. Saksofonininkas suformavo individualų stilių, deklaruojantį naują paprastumą, besiremiantį džiazo, popmuzikos, akademinės ir nevakarietiškos muzikos tradicijomis. Jis dera ir savaip pergrojant popmuzikos hitus, ir nyrant į Vidurio Rytų muzikos stilistiką; muzikuojant kamerinėse sudėtyse ir stambiuose projektuose, grojant akustinę muziką ar novatorišką elektrizuotą džiazo versiją.

Į Vilnių atvykstančiame akustiniame Yuri Honingo kvartete – ne tik puikūs muzikantai, bet ir žinomi kūrėjai bei savų grupių lyderiai: universalus pianistas Wolfert Brederode, nuolatinis Y.Honingo bendražygis – lankstus būgnininkas Joost Lijbaart, įvaldęs įvairius stilius, tarp jų afrikietiškąją perkusiją. Su Yuri Honing kvartetu šiame koncerte muzikuos iškilus Skandinavijos bosistas norvegas Mats Eilertsen – vienas iš garsios grupės „Food” įkūrėjų ir narių. Dažnas tarptautinių grupių narys, jis yra grojęs su Pat Metheny, Arve Henriksen, Bobo Stenson, Ian Ballamy, mūsų Liudu Mockūnu.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=JDMkOJBkMlE

DAINIUS PULAUSKAS – KĘSTUTIS VAIGINIS
Dainius Pulauskas – piano, keyboards
Kęstutis Vaiginis – saxes

Lietuvą šiame Artscape koncerte pristatys meistriškumą Olandijoje šlifavęs, brandus jaunosios kartos džiazmenas saksofonininkas ir kompozitorius Kęstutis Vaiginis bei vienas iškiliausių šiandienos Lietuvos džiazo kūrėjų, pianistas, klavišininkas, išskirtinis lyderis bei savitas kompozitorius Dainius Pulauskas, išsiskiriantis puikia pianistine technika ir meistrišku elektroninių instrumentų valdymu.

Bilietus platina Bilietai LT , kaina – 30, 50 Lt.

NUORODOS:
http://www.myspace.com/yurihoning

***

KLAUSIMAS norintiems laimėti kvietimą (2 asm.). Kuo iš kitų Yuri Honing albumų išsiskiria naujausias jo darbas „Phase Five”? Teisingą atsakymą adresu jazz@g-taskas.lt siųskite iki gegužės 15 d. (penktadienio) 10.30. Nugalėtojas bus informuotas / paskelbtas iš karto. Sėkmės.

fb-share-icon

2 komentarai apie “Stulbinančią karjerą padaręs olandų saksofonininkas Yuri Honing ir jo Acoustic Quartet Vilniuje + Kvietimas 2 asm.

  1. Na ir pripjovėt šį kartą grybo… Vienas iš poros teisingai atsakiusiųjų buvo Tautvydas (chebastardo@…), tai jis ir keliaus į džiazą nemokamai. Visiems kitiems siūlyčiau šį kartą nepagailėti nusipirkti bilietą – garantuotai bus ne prasčiau negu prieš mėnesį. Iki.

  2. Tiems, kurie žadėjo/norėjo čia būti, bet buvo įtraukti į dešimties prakaituotų vaikinų šokio festivalio uždarymą, keli kadrai iš koncerto:


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.