SU VASARA AŠTUNTUS METUS SUGRĮŽTA FESTIVALIS „SENAMIESČIO ŽIOGAS“

Gera žinoti, kad geri dalykai pasikartos – festivalis „Senamiesčio žiogas“ šią vasarą vėl, jau VIII-ąjį sezoną, kvies dainuojamosios poezijos mylėtojus į koncertus „Ryšių kiemelyje 837“. „Kauno senamiesčio aura ir vakaro skaidrumas nuramins po darbo dienos pavargusias galvas, o poezija ir muzikos garsai bus tikra dovana sielai, nes festivalio scenoje matysime geruosius senuosius lietuviškus bardus ir jaunus įdomius atlikėjus“, – žada „Senamiesčio žiogo“ organizatoriai. Tuo reikia patikėti, nes prieš kelis mėnesius vykusiuose visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuojamuose rinkimuose festivalis „Senamiesčio žiogas“ buvo pripažintas geriausiu „Šviesusis Kaunas 2013“ nominacijoje.

Birželio 5 d. festivalio atidarymo koncerte pasirodys grandai – Domantas Razauskas su grupe, Gediminas Storpirštis, Andrius Kulikauskas bei jaunoji atlikėja Silvija Guzovijūtė (SIL). Kituose keturiuose koncertuose dalyvaus taip pat gerai žinomi atlikėjai – Vytautas V. Landsbergis, Ieva Narkutė, Kostas Smoriginas, Andrius Kaniava, Neda ir Olegas Ditkovskis ir kiti. Kaip ir kiekvienais metais klausytojai galės pasiklausyti jaunų ir perspektyvių atlikėjų – renginiuose be jau pažįstamų jaunųjų pasirodys ir anksčiau festivalyje nekoncertavę Markas Palubenko, Vidas Bareikis ir kiti atlikėjai.

Į koncertus atėjusiems anksčiau ir per pertraukas neteks nuobodžiauti, nes „Ryšių kiemelyje 837“ šalia muzikos įsikurs ir kiti menai: skulptūros, keramikos, grafikos, iliustracijos bei fotografijos parodos. Bet visų smagiausia bus mažiesiems klausytojams, kurie vakaros kartu su tėvais jaukiame senamiesčio kampelyje, girdės gerą muziką ir čia pat, kūrybinėse dirbtuvėse, galės užsiimti kūryba – iš nebenaudojamų daiktų bei medžiagų kurs drugelius, paukščius, vėjo gaudykles, saulėgrąžas ar stebuklingas būtybes iš šieno gniužuliukų.

Visi penki festivalio „Senamiesčio žiogas“ koncertai vyks ketvirtadieniais „Ryšių kiemelyje 837“ (Rotušės a. 20). Tai – šeimai skirtas festivalis, dėl to vaikai iki 6 metų amžiaus įleidžiami nemokamai. Šių metų naujiena mėgstantiems patogumą – galima įsigyti festivalio abonementą į visus koncertus, bilietus platina „Tiketa“.

Festivalį „Senamiečio žiogas“ organizuoja 2007 metais įsikūrusi VšĮ „Idėjų garažas“. Tai – jaunų kauniečių kompanija, nepailstanti, atsakinga, entuziastinga, pilna idėjų ir gebėjimo jas įgyvendinti, mylinti Kauną ir prisidedanti prie miesto kultūrinio gyvenimo, draugaujanti su scenos grandais bei atrandanti ir publikai pristatanti jaunus perspektyvius atlikėjus.

Festivalis „Senamiesčio žiogas“ kviečia į atidarymo koncertą Kaune

Festivalis „Senamiečio žiogas“ į aštuntojo sezono atidarymo koncertą birželio 5 d. kviečia ir dainuojamosios poezijos gerbėjus, ir tuos, kurie dar nespėjo pamilti šio puikaus žanro. „Ateikite ir praleiskite jaukų vasaros vakarą Kauno senamiestyje, nes dainuojamoji poezija sujungia dainą ir poeziją į vieną nedalomą meninį kūrinį, tarsi „atrakindama“ kiekvieną eilėraštį“, – kviečia Gediminas Storpirštis.

Pirmajame šio sezono koncerte keturi skirtingi atlikėjai džiugins publiką. Domantas Razauskas – šio festivalio veteranas, idėjų generatorius, dainų autorius, grosiantis su keturiais bendraminčiais (smuikininku Simu Butavičiumi, bosininku Paulium Ruku, būgnininku Marium Leiburu ir trombonininku Pranu Dapšausku), nenuspėjamas improvizatorius, muzikos stilių ir žanrų derinimo virtuozas, mielas ir šiltas žmogus… „Nusimeskite bet kokius išankstinius įsivaizdavimus ir ateikite pasiklausyti tikrai įvairios ir geros muzikos, skambančios pačioje Kauno širdyje“, – kviečia Domantas.

Gediminas Storpirštis – kino ir teatro aktorius, teatro pedagogas, bardas, dainuojamosios poezijos kultūros skleidėjas, dainų autorius ir atlikėjas, apdovanotas Vytauto Kernagio vardo gitara. Kai Gediminas stovi scenoje, valiūkiškai žiba jo akys ir nušvinta šilta šypsena, o kai uždainuoja, norisi ne tik klausyti, bet gerte sugerti visą jo dainų gerumą. Festivalio atidarymo koncerte skambės dainos iš vaikystės („Nebijau varlės“, „Kregždė“, „Sara bara bu“) bei nauji, dar negirdėti atlikėjo kūriniai.

Andrius Kulikauskas – lietuviškosios scenos korifėjas, buvęs populiaraus estradinio ansamblio „Vilniaus aidai” muzikantas ir vadovas, bardas, poetas, kompozitorius, dainų autorius, atlikėjas ir aranžuotojas, taip pat apdovanotas Vytauto Kernagio vardo gitara, dabar kuriantis muziką filmams ir spektakliams, o scenoje atpažįstamas iš garbanotų plaukų – ši šukuosena nekinta jau daugelį metų. Jis – žemaitis, mažai kalbantis, daug dirbantis, į muziką įklimpęs nuo 5 klasės. Galbūt todėl jo dainos tokios skaidrios, kartais – iki graudulio jautrios ar ironiškos, bet visad akimirksniu pasiekinčios klausytojo širdį. Klausant norisi, kad tos dainos skambėtų ir nesibaigtų, nes taip gera tiesiog būti ir ištirpti jų garsuose…

Silvija Guzovijūtė (SIL) – jaunoji dainuojamosios poezijos atlikėja, festivalio organizatorius sužavėjusi savo išskirtiniu balsu bei kūryba. Silvija – studentė, laisvu laiku muzikuojanti ir kurianti muziką. Jau keletą metų koncertuojanti kūrėja yra įsitikinusi, kad muzika yra jos hobis ir gyvenimas.

Bet teisybės dėlei reikia pasakyti, kad „Senamiečio žiogas“ – tai ne vien koncertai. Pasiklausę muzikos turėsite kur ir akis paganyti – Ryšių kiemelyje 837 puikuosis metalinis 12 m ilgio traukinys „Savaitės ekspresas“. Tai – skulptoriaus Algimanto Šlapiko kūrinys, vizualizuojantis šių laikų žmogaus gyvenimo ritmą.

O patys mažiausi lankytojai kviečiami į „Mažojo dailininko dirbtuvėlę“ – iš panaudotų popieriaus ritinėlių, nenaudojamų kamštelių, žurnalų bei kartono gamins drugelius. Dirbtuvėlėse vaikai atskleis savo kūrybiškumą, išmoks sukurti naujų dalykų iš to, kas nebenaudojama, ir supras, kad taip galima tausoti aplinką. Bilietus platina „Tiketa“, renginio pradžia – 19 val., trukmė – 3 val., vaikai iki 6 metų įleidžiami nemokamai.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.