Suomiai „Jaakko Laitinen & Väärä Raha“ Palangoje jau lapkričio 5 d.

Vakarams vis gilėjant ir tamsėjant, rudens ūkanas šį penktadienį, lapkričio 5-ąją pajūryje trumpam išsklaidys daugiau naktų matantys suomių muzikantai „Jaakko Laitinen & Väärä Raha“. Palangos “Ramybės” klube jie užsnūdusio kurorto ramybę drums gyvu tango, romansų ir balkaniškos muzikos koncertu.

Jei žaidimai su laiku atsukinėjant rodykles atrodo pakankamai efektyvi priemonė pakoreguoti darbo našumą ar žmonių nuotaikas, tai „Jaakko Laitinen & Väärä Raha“ penketuko siūlomas subalansuotas kokteilis iš daugybės muzikinių ingridientų privers laiką apskritai sustoti.

Jų koncerto metu tą pačią minutę norisi apsiverkti iš širdgėlos, o sekančią – jau šokti kaip pašėlusiam ant stalų. Ir tai ne tik todėl, jog kolektyvas savo kūriniuose jungia muzikines Vidurio ir Pietų Europos kraštų, čigonų, rusų romansų ar didžiojo suomiško tango tradicijas. Čia gausu ir tikrų emocijų, apie meilę, klajones po pasaulį ir pinigus dainuojančių pačiomis aistringiausiomis gaidomis, ilgai marinuotomis šiurkščiose Laplandijos klimato sąlygose.

Kolektyvo kelias, kaip nekeista, prasidėjo pačioje linksmiausioje šventėje – vestuvėse, kurių metu Jaakko Laitinen perdainuodavo žinomus balkaniškus kūrinius. Po kiek laiko kūrybinis kelias pasuko į Helsinkį, kur susibūrė dabartinis ansamblis iš penkių žmonių, grojančių akordeonu, kontrabosu, graikišku buzukiu, trimitu, būgnais ir, be abejo, savo širdimis.

Su šiais muzikantais J. Laitinen įrašė ir kol kas vienintelį savo albumą nedidelėje Suomijos muzikos įrašų leidykloje „Helmi Levyt“. Ši plokštelė iškarto susilaukė netikėtos sėkmės, daug teigiamų apžvalgų, o keletas kūrinių net sugebėjo tapti radijo hitais, nepaisant to, jog tokia muzika Suomijoje visiškai nepopuliari.

Dėmesį į albumą atkreipė ir vienas žinomiausių pasaulio folkloro bei „world“ muzikos žurnalų „fRoots“, kolektyvo kūrybą apibūdinęs kaip toli gražu ne balkaniška, o naująja suomiška muzika, turinčia ne tik minėtų čigoniškų ir rusiškų melodijų, bet ir mariači, humpa bei tradicinio džiazo užuominų.

Galbūt savitu naujoviškumu ši, tiesiog Laplandijoje subrandinta suomiška muzikinė trauktinė ir sužavėjo šalies gyventojus, kurie išgirdę grojant „Jaakko Laitinen & Väärä Raha“ tiesiog nebežino kur dėtis.

„Iš visų šių elementų gaunasi puikus kontrastas. Buvome labai nustebinti suomių reakcijos į tokią muziką, nes jiems tai – tikras siurprizas, – pasakojo apie pirmus koncertus J. Laitinen , – Visi per mūsų pasirodymus ima trypti, o dauguma po to net prisipažysta, jog tai – pirmas kartas per daugelį metų, kai jie vėl šoka.“

„Jaakko Laitinen & Väärä Raha“ koncertas penktadienį, lapkričio 5-ąją klube „Ramybė“ (Vytauto g. 54, Palanga) prasideda 21 val. Bilieto kaina – 20 Lt., studentams 15 Lt. Išankstiniais bilietais prekiauja „Bilietai.lt“.

Daugiau informacijos internete:
http://www.myspace.com/mrjaakko
http://www.helmilevyt.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.